Pražská burza oslabila již třetí týden v řadě

redakce Peníze.CZ | rubrika: Analýza | 1. 12. 2010
Pražská burza oslabila již třetí týden v řadě
Akcie, obchodované na pražské burze, skončily již třetí týden po sobě v mínusu. Nejvíce oslabily společnosti Fortuna a CME. Nedařilo se ani bankovním titulům - Erste Bank a Komerční bance.

Pražská burza oslabila třetí týden v řadě, když index PX ztratil 1,8 %. Náš domácí trh se tak paradoxně nachází pouze mírně nad letošními minimálními hodnotami, když naopak indexy v Evropě i USA mají blíže spíše k letošním maximům. Ještě výrazně horší výkonnosti zabránil po delší době ČEZ, když prodejní tlak pod 750 Kč ustal a investoři se opět do titulu na nižších úrovních začali vracet. ČEZ posílil o 3 %. Dařilo se i firmám, které zveřejňovaly své výsledky. Pegas překonal očekávání trhu na všech úrovních a titul posílil o 1,6 %. Orcoinvestory částečně uklidnilo potvrzením výhledu a očekáváním pro rok následující (+4,8 %). Velmi nervózní obchodování bylo vidět u akcií NWR, kde se v průběhu týdne aktivně spekulovalo o osudu nabídky na převzetí polské Bogdanky. V pátek se objevily informace o navýšení nabídky a plánu na výměnu akcií, které však byl dementovány ze všech stran. Titul oslabil za týden o 4,4 %. V poklesu pokračovaly akcie Fortuny (-9,2 %), když od vstupu na trh jsou akcie slabší již o více než 15 %. Titulu se zbavují investoři, u kterých se nenaplnilo očekávání rychlého růstu titulu po vstupu na trh. Optimismus ohledně pomoci Irsku na trzích dlouho nevydržel, což se projevilo především v poklesech bankovních titulů (Erste -4,4 %, KB -3,2 %).

Vývoj indexu PX

IndexMinulý týdenTento týdenZměna v %
PX1147,101126,50- 1,8

Vývoj titulů na domácích trzích

CME
23/11 Viceprezident mediální společnosti CME Petr Dvořák rezignoval na svoji funkci. Do pozice viceprezidenta zodpovědného za vysílání nestoupil teprve tento rok a kontrakt byl původně tříletý.

ČEZ
22/12 Valná hromada společnosti schválila nové složení dozorčí rady. V čele bude Martin Říman, místopředsedou byl potvrzen Eduard Janota.
24/11 Goldman Sachs mírně směrem nahoru upravil cílovou cenu pro ČEZ na 1013 Kč z původních 1006 Kč. Doporučení bylo ponecháno na stupni „buy“.
25/11 Náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Hüner uvedl, že ministerstvo chce zachovat platný systém přidělování emisních povolenek po roce 2013.

Fortuna
23/11 UniCredit, manažer primární emise akcií Fortuna, využil část opce na navýšení emise a upsal dalších 1,19 mil. ks akcií. Celá opce byla na 2,37 mil. ks akcí.

NWR
24/11 Valná hromada společnosti NWR odsouhlasila nabídku na převzetí polské společnosti Bogdanka v původně navrženém znění. Společnost může pro krytí nabídky vydat až 15 % nových akcií.

KIT Digital
22/11 Společnost KIT Digital vykázala ve 3Q díky akvizicím meziroční růst tržeb o 151 % na 27,7 mil. USD. Na úrovní čistého zisku se však nadále ohybuje v záporných číslech, když vykázala ztrátu 8 mil. USD. Vedení očekává, že se jí podaří oznámit významnou akvizici v průběhu 1Q 2011, když v posledních měsících došlo k opakovanému vydání nových akcií a hromadění prostředků pro další expanzi.

Orco Property Group
25/11 Developerská firma ve 3Q vydělala 3,5 mil. EUR. Tržby společnosti vzrostly meziročně zhruba o 20 % z loňských 55 mil. EUR na aktuálních 65 mil. EUR. Plán tržeb pro letošní rok v rozmezí 280-300 mil. EUR byl potvrzen. Vedení plánuje do konce roku oznámit prodej tří projektů. Podle vedení je trend zlepšování podmínek na trhu pomalý, ale je vidět. Pro příští rok firma plánuje tržby v rozmezí 350-380 mil. EUR.

Pegas Nonwovens
25/11 Výrobce netkaných textilií vykázal za 3Q lepší než očekávané výsledky na všech úrovních. Tržby společnosti vzrostly meziročně téměř o 35 % a dosáhly 40,5 mil. EUR při očekávání 37 mil. EUR. Na provozní úrovni dosáhla společnost zisku 9,2 mil. EUR. Společnost díky vývoji cen vstupních surovin očekává silný konec roku a došlo k potvrzení letošního cíle.

Telefonica O2 ČR
23/11 Švýcarská UBS zvýšila doporučení pro akcie Telefónica O2 ČR na 445 Kč z původních 420 Kč. Doporučení bylo zvýšeno na „buy“ z původního „neutral“. UBS považuje TELO2 za nejlepší telekomunikační firmu na trzích v rozvíjející se Evropě.
26/11 Raiffeisenbank snižuje cílovou cenu pro akcie telekomunikační společnosti na 412 Kč z původních 430 Kč. Doporučení bylo ponecháno na stupni „držet“.

Očekávané události

  • 29/11 ČNB - výsledky zátěžových testů

Komentář připravila Fio banka.

Základní přehled o vývoji trhů přinášejí jejich indexy. Podívejte se, jak se dařilo:

  • americkému indexu Dow Jones,
  • technologickému indexu Nasdaq,
  • německému indexu DAX,
  • českému indexu PX.

Informace o dalších trzích zjistíte pomocí více než pěti desítek dalších indexů.
Mnoho dalších informací najdete také v naší vylepšené sekci  investice!

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Pražská burza nadále ztrácí

23. 11. 2010 | redakce Peníze.CZ

Pražská burza nadále ztrácí

V minulém týdnu pražská burza pokračovala v nevýrazných výsledcích. Index PX si pohoršil o 0,74 %. Ztrátové byly především akcie společností EMC a CME, které se potýkají s nepříjemnými... celý článek

Akcie na pražské burze stále klesají

16. 11. 2010 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Akcie na pražské burze stále klesají

Akciím na pražské burze se v minulém týdnu opět příliš nevedlo. Zisky z předchozího týdne jsou zapomenuty a index PX oslabil o 0,91 %. Pokračuje tak nastolený trend z poslední doby. celý článek

Pražská burza nadále zaostává za vývojem ve světě

9. 11. 2010 | redakce Peníze.CZ

Pražská burza nadále zaostává za vývojem ve světě

Pražská burza se sice v minulém týdnu pohybovala převážně v plusových číslech, za světovými trhy však stále zaostávala. Dařilo se Komerční bance a Erste Bank. Výrazně naopak oslabila... celý článek

Akcie: Pražská burza zaznamenala v minulém týdnu mírný vzestup

4. 11. 2010 | redakce Peníze.CZ

Akcie: Pražská burza zaznamenala v minulém týdnu mírný vzestup

Pražská burza v minulém týdnu mírně posílila. Dobré výsledky zaznamenaly především akcie Komerční banky, Unipetrolu a ČEZu. Nejvíce naopak oslabila mediální společnost CME. Erste Bank... celý článek

Akcie: Na pražské burze žádný výraznější pohyb

26. 10. 2010 | redakce Peníze.CZ

Akcie: Na pražské burze žádný výraznější pohyb

Pražská burza opět nezaznamenala žádný výrazný rozruch. Nejvíce se dařilo akciím Erste Bank, naopak výrazněji oslabil ČEZ. Premiéru na akciových trzích si odbyla společnost Fortuna. celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.