Sadil končí v ČSOB. Nové šéfy mají Hypoteční banka i penzijní společnost

Jiří Hovorka, Olga Skalková | rubrika: Aktuality | 26. 9. 2022 09:44 aktualizováno 26. 9. 2022 11:43
Sadil končí v ČSOB. Nové šéfy mají Hypoteční banka i penzijní společnost
Jan Sadil
Zdroj: ČSOB

Skupina ČSOB hlásí změny v nejužším vedení. Na konci září opustí představenstvo i celou skupinu Jan Sadil a počet členů klesne z osmi na sedm. Na to jsou navázané také změny na šéfovských postech v Hypoteční bance, ČSOB Penzijní společnosti nebo ČSOB Stavební spořitelně.

Sadil byl v představenstvu ČSOB od března roku 2017 a měl na starost retailovou část byznysu bankovní skupiny. Předtím byl dlouholetým generálním ředitelem Hypoteční banky, které šéfoval od roku 2003 do nástupu do představenstva. „Jan Sadil se po vzájemné dohodě rozhodl skupinu ČSOB k 30. září 2022 opustit,“ říká mluvčí Patrik Madle.

„Je to rozhodnutí generálního ředitele, které plně respektuji. Asi jsem naplnil svou misi a na další etapu potřebuje jiného člověka. Tyto změny jsou součástí práce každého manažera a musí s tím počítat. Nové pro mě je, že jsem prvně na opačné straně,“ řekl Sadil webu Peníze.cz. Co bude dělat od října? „Chvíli určitě nic, budu se věnovat rodině. I když tak úplně nic to asi nebude, protože zůstávám například předsedou dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí a členem dozorčí rady Centra Paraple. A pak se uvidí, kam zamířím," odpovídá.

Ke změnám ve vedení skupiny ČSOB dochází po necelých pěti měsících od nástupu Aleše Blažka, nového generálního ředitele ČSOB. Blažek do této pozice přešel 6. května, jeho předchozím působištěm byla KBC Bank Ireland, kde zastával také nejvyšší manažerskou pozici.

Martin Jarolím ČSOB
Foto: ČSOB

Martin Jarolím

Novým vedoucím retailu a členem představenstva od začátku října bude Martin Jarolím, který v mateřské skupině KBC pracuje od roku 2001 a od roku 2016 je členem výkonného výboru banky K&H (dceřiné společnosti KBC) v Maďarsku. Jeho jmenování členem představenstva ČSOB ještě musí schválit ČNB.

Marcela Suchánková, dosavadní členka představenstva ČSOB zodpovědná za oblast IT, přechází do role výkonné ředitelky Investičních produktů skupiny ČSOB, ředitelky české pobočky KBC Asset Management a generální ředitelky ČSOB Penzijní společnosti. V těchto rolích nahradí Martina Vaška, který převezme po Jiřím Feixovi pozici generálního ředitele Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny. O nové pozici Jiřího Feixe v rámci skupiny ČSOB bude teprve rozhodnuto. Jmenování Marcely Suchánkové i Martina Vaška také ještě podléhá schválení ČNB.

„Janu Sadilovi patří obrovský dík za mnohaletou skvělou práci a přeji mu hodně dalších úspěchů jak v pracovním, tak i osobním životě. Velké poděkování náleží i Marcele a Jiřímu za jejich cenný přínos v dosavadních rolích. A samozřejmě všem výše zmíněným kolegům přeji, ať se jim v novém působení daří,“ říká Aleš Blažek, generální ředitel skupiny ČSOB.

„Česká společnost nyní prochází velmi náročným obdobím, energetická krize i ekonomická situace zvyšují očekávání i od nás. Proto je mým cílem dát nový impuls k rozvoji našich služeb, zaměřit se ještě více na zákaznickou spokojenost a zjednodušení našich služeb,“ dodává Blažek.


S Janem Sadilem jsme naposledy v březnu letošního roku podrobně řešili plány ČSOB na další rozvoj:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Olga Skalková

Autor článku Olga Skalková

O bankách a finančních institucích píše od 90. let. Byla součástí ekonomického týmu Hospodářských novin, psala i na weby iHNed.cz a Aktuálně.cz. Teď píše externě pro Peníze.cz. Ráda tráví čas s rodinou a přáteli, chodí do... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+11
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Nejlevnější aplikace na trhu. Zpracujte si daňové přiznání pro fyzické osoby v roce 2024 v jednoduché online aplikaci. Pro naše čtenáře exkluzivní sleva 10 %.

DníHodinMinutVteřin
Slevový kód: PENIZE1O
Vyplnit přiznání

Pokud chcete řešit daně po staru, máme pro vás chytré formuláře.

A tohle už jste četli?

Tři banky hlásí odstávku, limity na víkend si nastavte včas

19. 4. 2024 | Petr Kučera

Tři banky hlásí odstávku, limity na víkend si nastavte včas

ČSOB, Raiffeisenbank a mBank o víkendu dočasně vypnou své elektronické bankovnictví. Klienti by si proto dopředu měli nastavit limity na platebních kartách, pokud například plánují... celý článek

Poslat peníze na číslo mobilu už umí i Moneta

18. 4. 2024 | Petr Kučera

Poslat peníze na číslo mobilu už umí i Moneta

Moneta Money Bank spouští možnost plateb na telefonní číslo – takzvanou platbu na kontakt. Klientům tak nově stačí znát pouze telefonní číslo příjemce místo čísla jeho bankovního účtu. celý článek

Pošta chce nabídnout vklady a výběry hotovosti pro klienty všech bank

18. 4. 2024 | Kateřina Hovorková | 2 komentáře

Pošta chce nabídnout vklady a výběry hotovosti pro klienty všech bank

Státní podnik připravuje řešení, které na přepážkách České pošty umožní vložit nebo vybrat hotovost z účtu u jakéhokoliv banky – nejen u ČSOB jako dosud.

Air Bank a O2 startují Unity, nabídne víc slev od PPF

15. 4. 2024 | Petr Kučera

Air Bank a O2 startují Unity, nabídne víc slev od PPF

Air Bank a operátor O2 rozšíří výhody pro společné zákazníky z řad běžných spotřebitelů. Nově je nabídnou pod značkou Unity, do programu se později zapojí i další partneři ze skupiny... celý článek

Raiffeisenbank mění způsob přihlášení do internetového bankovnictví

12. 4. 2024 | Petr Kučera | 3 komentáře

Raiffeisenbank mění způsob přihlášení do internetového bankovnictví

Raiffeisenbank od 20. dubna změní pro většinu klientů způsob přihlašování do internetového bankovnictví. Cílem je vyšší zabezpečení přístupu k účtu.

Partners Financial Services