Sadil končí v ČSOB. Nové šéfy mají Hypoteční banka i penzijní společnost

Jiří Hovorka, Olga Skalková | rubrika: Aktuality | 26. 9. 2022 09:44 aktualizováno 26. 9. 2022 11:43
Sadil končí v ČSOB. Nové šéfy mají Hypoteční banka i penzijní společnost
Jan Sadil
Zdroj: ČSOB

Skupina ČSOB hlásí změny v nejužším vedení. Na konci září opustí představenstvo i celou skupinu Jan Sadil a počet členů klesne z osmi na sedm. Na to jsou navázané také změny na šéfovských postech v Hypoteční bance, ČSOB Penzijní společnosti nebo ČSOB Stavební spořitelně.

Sadil byl v představenstvu ČSOB od března roku 2017 a měl na starost retailovou část byznysu bankovní skupiny. Předtím byl dlouholetým generálním ředitelem Hypoteční banky, které šéfoval od roku 2003 do nástupu do představenstva. „Jan Sadil se po vzájemné dohodě rozhodl skupinu ČSOB k 30. září 2022 opustit,“ říká mluvčí Patrik Madle.

„Je to rozhodnutí generálního ředitele, které plně respektuji. Asi jsem naplnil svou misi a na další etapu potřebuje jiného člověka. Tyto změny jsou součástí práce každého manažera a musí s tím počítat. Nové pro mě je, že jsem prvně na opačné straně,“ řekl Sadil webu Peníze.cz. Co bude dělat od října? „Chvíli určitě nic, budu se věnovat rodině. I když tak úplně nic to asi nebude, protože zůstávám například předsedou dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí a členem dozorčí rady Centra Paraple. A pak se uvidí, kam zamířím," odpovídá.

Ke změnám ve vedení skupiny ČSOB dochází po necelých pěti měsících od nástupu Aleše Blažka, nového generálního ředitele ČSOB. Blažek do této pozice přešel 6. května, jeho předchozím působištěm byla KBC Bank Ireland, kde zastával také nejvyšší manažerskou pozici.

Martin Jarolím ČSOB
Foto: ČSOB

Martin Jarolím

Novým vedoucím retailu a členem představenstva od začátku října bude Martin Jarolím, který v mateřské skupině KBC pracuje od roku 2001 a od roku 2016 je členem výkonného výboru banky K&H (dceřiné společnosti KBC) v Maďarsku. Jeho jmenování členem představenstva ČSOB ještě musí schválit ČNB.

Marcela Suchánková, dosavadní členka představenstva ČSOB zodpovědná za oblast IT, přechází do role výkonné ředitelky Investičních produktů skupiny ČSOB, ředitelky české pobočky KBC Asset Management a generální ředitelky ČSOB Penzijní společnosti. V těchto rolích nahradí Martina Vaška, který převezme po Jiřím Feixovi pozici generálního ředitele Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny. O nové pozici Jiřího Feixe v rámci skupiny ČSOB bude teprve rozhodnuto. Jmenování Marcely Suchánkové i Martina Vaška také ještě podléhá schválení ČNB.

„Janu Sadilovi patří obrovský dík za mnohaletou skvělou práci a přeji mu hodně dalších úspěchů jak v pracovním, tak i osobním životě. Velké poděkování náleží i Marcele a Jiřímu za jejich cenný přínos v dosavadních rolích. A samozřejmě všem výše zmíněným kolegům přeji, ať se jim v novém působení daří,“ říká Aleš Blažek, generální ředitel skupiny ČSOB.

„Česká společnost nyní prochází velmi náročným obdobím, energetická krize i ekonomická situace zvyšují očekávání i od nás. Proto je mým cílem dát nový impuls k rozvoji našich služeb, zaměřit se ještě více na zákaznickou spokojenost a zjednodušení našich služeb,“ dodává Blažek.


S Janem Sadilem jsme naposledy v březnu letošního roku podrobně řešili plány ČSOB na další rozvoj:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Olga Skalková

O bankách a finančních institucích píše od 90. let. Byla součástí ekonomického týmu Hospodářských novin, psala i na weby iHNed.cz a Aktuálně.cz. Teď píše externě pro Peníze.cz. Ráda tráví čas s rodinou a přáteli, chodí do... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

O důchod zažádáte s bankovní identitou. Pomůže i s přihláškou na vysokou

7. 12. 2022 | Olga Skalková

O důchod zažádáte s bankovní identitou. Pomůže i s přihláškou na vysokou

Bankovní identita bude brzy odemykat dveře k řadě nových služeb. S její pomocí například vstoupíte do klientských portálů všech zdravotních pojišťoven, jak jsme na Peníze.cz podrobně... celý článek

KB má novou ředitelku privátního bankovnictví

5. 12. 2022 | redakce Peníze.CZ

KB má novou ředitelku privátního bankovnictví

Novou ředitelkou útvaru privátního bankovnictví Komerční banky se od ledna stane Dita Pasquier. Dosavadní ředitel Petr Slabý se rozhodl svoji kariéru v bance po 35 letech ukončit k... celý článek

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

30. 11. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

Lidé, kteří platí kartou od České spořitelny, mohou do konce prosince ušetřit 20 procent z nákupů v řetězci Albert a v internetových obchodech Rohlík a Košík.

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

28. 11. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

Moneta zůstává jednou z mála bank, která má hotovostní pokladny na všech pobočkách, nabízí i směnárnu. Plánuje jejich omezení? Kdy spustí platby na číslo mobilu, společné vkladomaty... celý článek

Bankomat má spotřebu jako rodinný dům. A další zajímavosti

27. 11. 2022 | Olga Skalková

Bankomat má spotřebu jako rodinný dům. A další zajímavosti

Proč potřebuje bankomat tolik elektřiny? Kolik stojí jeho pořízení? Kolik už jich v Česku vlastně je? Projděte si čísla.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.