Klienty Poštovní spořitelny nově obslouží i na pobočkách ČSOB

jih | rubrika: Aktuality | 2. 9. 2019

Klienti Poštovní spořitelny mohou od září nově vyřizovat své věci i na pobočkách mateřské ČSOB. Výjimkou je obsluha vkladních knížek, která nadále zůstává pouze na poštách.

„Naším dlouhodobým cílem je zvyšovat dostupnost finančních služeb. Díky partnerství s Českou poštou a nově i zpřístupnění celé pobočkové sítě ČSOB všem našim klientům opět dokazujeme, že tento závazek bereme vážně,“ říká Jan Sadil, vrchní ředitel a člen představenstva zodpovědný za oblast retailu v ČSOB.

Dosud měli klienti Poštovní spořitelny k dispozici především víc než 3000 poboček České pošty. Po rozšíření obslužné sítě o pobočky ČSOB najdou podporu na dalších více než 200 místech.

Sjednocení obsluhy na pobočkách je jedním z kroků k ukončení samostatné značky Poštovní spořitelna. Ta funguje od roku 1991, ČSOB ji získala v roce 2000 při převzetí IPB.

ČSOB už na začátku letošního roku oznámila, že značku Poštovní spořitelna postupně utlumí, protože dál nechce tříštit síly. Sloučením značek od roku 2020 chce banka především ušetřit, aby dál nemusela vést oddělené systémy, odlišný marketing či různé pobočkové sítě. I na poštách by se pak místo červené Poštovní spořitelny měly prodávat služby modré ČSOB. Banka už letos postupně předělává samostatná finanční centra Poštovní spořitelny na klasické pobočky ČSOB.

Na poštách zůstane ČSOB minimálně do konce roku 2027 díky nové desetileté smlouvě se státní Českou poštou.

Modrá je dobrá? ČSOB zlevní europlatby, zdraží telefonní bankovnictví. Přidá platby mobilem a investice

Kurzy měn na Peníze.cz

Směna je život!

Chcete vyměnit peníze nebo nakoupit v zahraničním obchodě? Jedete do ciziny a nevíte, kolik místních peněz dostanete za svoje koruny? Máte zainvestováno v cizí měně a zajímá vás kurz eura, kurz dolaru nebo třeba kurz švýcarského franku? Máme čerstvý kurzovní lístek, který každý den zveřejňuje Česká národní banka, i kurzovní lístky českých bank.

Nejhledanější kurzy měn

Euro24,755+0,02 Kč
Americký dolar23,747-0,07 Kč
Britská libra28,570-0,26 Kč
Chorvatská kuna3,286+0,00 Kč
Turecká lira1,418-0,01 Kč

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Desetinu Moneta Money Bank získá fond J&T

30. 6. 2022 | Petr Kučera

Desetinu Moneta Money Bank získá fond J&T

Desetinu akcií Moneta Money Bank bude nově ovládat fond kvalifikovaných investorů J&T Arch Investments. Podíl 9,99 % kupuje od fondu Petrus Advisers.

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

27. 6. 2022 | Olga Skalková | 39 komentářů

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

Česká spořitelna jako první v Česku nabízí QR výběry z bankomatů. Kdo má v chytrém telefonu aplikaci George, nemusí už vůbec vytahovat kartu ani nic zadávat na obrazovce bankomatu.... celý článek

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

Moneta přichází s novým Rodinným účtem. Vedle moderní aplikace chce zaujmout hlavně nadprůměrným úrokem na spořicím účtu: 5 % ročně do limitu 50 tisíc korun.

ČSOB zpřísní ověření bez Smart klíče. Za aplikaci dá odměnu

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 16 komentářů

ČSOB zpřísní ověření bez Smart klíče. Za aplikaci dá odměnu

Klienty ČSOB, kteří ještě nepoužívají ověřovací aplikaci Smart klíč, čeká od 20. června při práci s internetovým bankovnictvím častější zadávání přihlašovacího hesla.

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

14. 6. 2022 | Petr Kučera | 15 komentářů

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

Dobrá zpráva před dovolenou v cizině: Česká spořitelna se přidává k menším bankám a ukazuje, že platební kartu lze před nechtěnou službou chránit líp.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.