Klienty Poštovní spořitelny nově obslouží i na pobočkách ČSOB

| rubrika: Aktuality | 2. 9. 2019 10:06

Klienti Poštovní spořitelny mohou od září nově vyřizovat své věci i na pobočkách mateřské ČSOB. Výjimkou je obsluha vkladních knížek, která nadále zůstává pouze na poštách.

„Naším dlouhodobým cílem je zvyšovat dostupnost finančních služeb. Díky partnerství s Českou poštou a nově i zpřístupnění celé pobočkové sítě ČSOB všem našim klientům opět dokazujeme, že tento závazek bereme vážně,“ říká Jan Sadil, vrchní ředitel a člen představenstva zodpovědný za oblast retailu v ČSOB.

Dosud měli klienti Poštovní spořitelny k dispozici především víc než 3000 poboček České pošty. Po rozšíření obslužné sítě o pobočky ČSOB najdou podporu na dalších více než 200 místech.

Sjednocení obsluhy na pobočkách je jedním z kroků k ukončení samostatné značky Poštovní spořitelna. Ta funguje od roku 1991, ČSOB ji získala v roce 2000 při převzetí IPB.

ČSOB už na začátku letošního roku oznámila, že značku Poštovní spořitelna postupně utlumí, protože dál nechce tříštit síly. Sloučením značek od roku 2020 chce banka především ušetřit, aby dál nemusela vést oddělené systémy, odlišný marketing či různé pobočkové sítě. I na poštách by se pak místo červené Poštovní spořitelny měly prodávat služby modré ČSOB. Banka už letos postupně předělává samostatná finanční centra Poštovní spořitelny na klasické pobočky ČSOB.

Na poštách zůstane ČSOB minimálně do konce roku 2027 díky nové desetileté smlouvě se státní Českou poštou.

Modrá je dobrá? ČSOB zlevní europlatby, zdraží telefonní bankovnictví. Přidá platby mobilem a investice

Kurzy měn na Peníze.cz

Směna je život!

Chcete vyměnit peníze nebo nakoupit v zahraničním obchodě? Jedete do ciziny a nevíte, kolik místních peněz dostanete za svoje koruny? Máte zainvestováno v cizí měně a zajímá vás kurz eura, kurz dolaru nebo třeba kurz švýcarského franku? Máme čerstvý kurzovní lístek, který každý den zveřejňuje Česká národní banka, i kurzovní lístky českých bank.

Nejhledanější kurzy měn

Euro26,220-0,10 Kč
Americký dolar22,287-0,16 Kč
Britská libra29,023-0,22 Kč
Chorvatská kuna3,511-0,01 Kč
Turecká lira3,198-0,02 Kč
Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.