Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Akcie: Prahu nakopli američtí pracující

| rubrika: Analýza | 9. 3. 2010 | 1 komentář
Akcie: Prahu nakopli američtí pracující
Pražská burza si při nevýrazném obchodování připsala 1,59 procenta. Největší růsty index PX zaznamenal v pondělí a pátek. Na konci týdne trhu pomohly informace o vývoji nezaměstnanosti v USA.

S růstem cen akcií na primárním trhu v USA si na pražské burze minulý týden polepšily o 10 % akcie mediální CME. Společnost obdržela v průběhu týdne dvě zlepšená doporučení a zároveň zlepšený rating od agentury Moody´s. Akcie NWRsi připsaly 4,2 %. Investoři pozitivně reagovali na slova finančního ředitele Jelínka, který očekává od druhého kvartálu  zlepšení v prodejních cenách uhlí. V kladných hodnotách zakončily týden i bankovní tituly. Lépe se dařilo Erste Bank(2,5 %), která v pátek obdržela zvýšenou cílovou cenu od Goldman Sachs. Telefonica O2(-0,2 %) stagnovala pod úrovní 450 Kč a dominantní kupec z posledních týdnů ji nedokázal přes pozitivní sentiment dostat přes tuto psychologickou úroveň. Po delší době byla k vidění mírně zvýšená aktivita u akcií Orca(+6,8 %), které se dostaly na dohled hranice 200 Kč. Druhý developerský titul ECMoslabil o 2 %. Vedení Pegasu(-0,5 %) potvrdilo záměr na výstavbu nové linky, impuls pro akcieto byl pouze částečný a investoři vyčkávají na report hospodářských výsledků za čtvrté čtvrtletí.

Vývoj indexu PX
IndexMinulý týden (26. 2.)Tento týden (5. 3.)Změna v %
PX1 138,701 156,80+ 1,59
Vývoj titulů na domácích trzích

CME
3/3 Agentura Moody´s zlepšila výhled hodnocení závazků u CME na „stabilní“ z původního „negativní“. Hodnocení pro dluhopisy za 150 milionů EUR se splatností v roce 2014 bylo sníženo na „B3“ z původního „B2“.
4/3 Goldman Sachs zvýšil cílovou cenu pro akcie mediální firmy na 35 USD z původních 31,40 USD. Doporučení bylo ponecháno na stupni „buy“. Zlepšené doporučení přišlo i ze strany Komerční banky, která upraviladoporučení na „držet“ z původního „prodat“. Cílová cena byla upravena na 28 USD z původních 25 USD.

ČEZ
5/3 ČEZ se nehodlá dále ucházet o koupi a rozšíření elektrárny v Kosovu. Nabídka byla v konsorciu s americkou firmou AES podána již v roce 2006. Firmy se rozhodly odstoupit díky podstatnému zdržení v tendru a změně parametrů.

Erste Bank
5/3 Goldman Sachs zvýšil cílovou cenu pro akcierakouské banky na 43 EUR z původních 40 EUR. Doporučení bylo ponecháno na stupni „buy“.

KIT Digital
4/3 Společnost po nedávném úpisu nových akcií a vstupu na pražskou burzunabídla investorům další nové akcie. V rámci nabídky vydá 15,4 milionu akcií, které byly oceněny v nabídce na 9,73 USD za kus. Manažer úpisu má navíc opci na úpis dalších více než 200 tisíc kusů akcií. KIT Digitalplánuje získané prostředky použít na zpětný odkup warrantů a další firemní účely, včetně případné akvizice.

New World Resources
2/3 Finanční ředitel NWR, Marek Jelínek v rozhovoru pro Euro řekl, že je poměrně optimistický ohledně cen uhlí od druhého kvartálu 2010, když podle něj na trhu jsou poměrně velké tlaky na zvyšování cen.

Pegas Nonwovens
4/3 Vedení společnosti rozhodlo o vybudování nové výrobní linky. Bude se jednat o devátou linku a do provozu by měla být uvedena v druhém pololetí roku 2011. Investice na rozšíření provozu by neměla přesáhnout 50 milionů EUR. Roční výrobní kapacita by se díky nové lince měla navýšit až o 20 tisíc tun.

Telefónica O2 ČR
2/3 Nomura mírně upravila cílovou cenu pro telekomunikační firmu na 440 Kč z původních 455 Kč. Doporučení bylo ponecháno na stupni „neutral“.

Unipetrol
3/3 Komerční banka snižuje doporučení pro petrochemický holding na „držet“ z původního „kupovat“. Cílová cena byla nově stanovena na 155 Kč.

Očekávané události

  • 8/3 Míra nezaměstnanosti
  • 9/3 Spotřebitelské ceny
  • 9/3 Průmyslová výroba
  • 11/3 HDP za čtvrté čtvrtletí – konečný údaj

Komentář připravil server e-Broker společnosti Fio.

Základní přehled o vývoji trhů přinášejí jejich indexy. Podívejte se, jak se dařilo:

Informace o dalších trzích zjistíte pomocí více než pěti desítek dalších indexů.
Mnoho dalších informací najdete také v naší vylepšené sekci trhy.penize.cz !

Vytisknout

Líbil se vám článek?

-1
Ano
Ne

Diskuze

9. 3. 2010 | 6:40 | Malý Had

Není to tak dlouho,co nejen nás nakopli amíci opačným směrem.Ještě že je máme. více
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK