Investiční projekty s využitím Kyperských společností

PR článek | rubrika: PR Článek | 14. 6. 2010
Poslední dobou se kyperské společnosti dostávají do popředí zájmu zahraničních investorů. Kypr zavedl 10% sazbu daně z příjmu právnických osob, zrušil možnost zakládání tzv. „offšhorových společností“, společností nezdaňujících příjmy ze zdrojů plynoucích od jinud než z Kypru a zavedl celou řadu dalších opatření, a to z toho důvodu, aby přestal být vnímán jako daňový ráj.

Chování multinacionálních korporací je významně ovlivňováno snahou o snížení jejich daňového zatížení. Při vytváření mezinárodních struktur bývá podstatné daňové hledisko, zisky jsou přesouvány do zemí s nižším daňovým zatížením. Národní finanční správy především v Evropě a v USA vystupují proti jakýmkoliv snahám o přesunutí zisků do zemí s nízkým daňovým zatížením a snaží se jim zabránit, tak že společně postupují proti daňové konkurenci v jednotlivých státech. Jednotlivé státy v rámci tzv. balíčku potlačující daňovou konkurenci ( anti-avoidance rules) přijímají do své národní legislativy různá opatření která zabraňují přelévání zisku do zemí s nízkým daňovým zatížením jako například přiřazování příjmů daňovým poplatníkům se sídlem v zemi s vyšším daňovým zatížením, regulace transferových cen, zákazy daňové uznatelnosti nákladů, srážení srážkové daně v případě plateb směřující do zemí s nízkým daňovým zatížením, uzavírání smluv o výměně informací ……….

V případě že jsou příjmy přesouvány z České republiky do země s nižším daňovým zatížením, je potřeba velmi podrobně a opatrně zkoumat zda nejsou porušovány daňové zákony. Na našem semináři, který proběhne dne 17. června, Vám vysvětlíme obecná pravidla a zásady kterými se řídí daňová legislativa v ČR. Na konkrétních případech Vám vysvětlíme co je a co není v mezích daňových zákonů.

Přestože Kyperská vláda zrušila některé daňové výhody, je Kypr stále ve srovnání s ostatními zeměmi evropské unie zemí s velmi přívětivým daňovým režimem pro podnikatelské záměry. Dle mého názoru, je Kypr výhodnější než některé dříve využívané země jako Holandsko, Lucembursko nebo Švýcarsko. V čem konkrétně je kyperské daňové prostředí přívětivější a jak této skutečnosti lze využít se dozvíte na námi pořádaném semináři.

Datum: čtvrtek 17. Června 2010

Čas: 9:00 – 14:00

Místo konání: Hotel President, Náměstí Curieových, Praha 1

Pro bližší informace či registraci prosím kontaktuje Lenku Slovákovou na telefonním čísle +420 296 578 318 anebo na email: slovakova@fucik.cz

Penzijko s finančním bonusem

Penzijko s finančním bonusem

Založte si penzijko Conseq a získejte nejen státní příspěvky a daňovou úsporu, ale i bonus pro věrné klienty.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Čas na daňové přiznání končí. Návody, změny a časté chyby

30. 4. 2024 | Petr Kučera

Čas na daňové přiznání končí. Návody, změny a časté chyby

Co je letos jinak? Jaké slevy se dají využít? Do kdy je potřeba odevzdat přehledy OSVČ? Poradíme.

Nedoplatek? Pozor na podvodné SMS z finančního úřadu

26. 4. 2024 | redakce Peníze.CZ

Nedoplatek? Pozor na podvodné SMS z finančního úřadu

Nová vlna falešných SMS se snaží vylákat z lidí jejich přihlašovací údaje k bankovní identitě. Před novou smishingovou kampaní varují odborníci z antivirového programu Avast.

Už víte, kolik zaplatíte na dani z nemovitostí? Termín se blíží

25. 4. 2024 | Kateřina Hovorková | 1 komentář

Už víte, kolik zaplatíte na dani z nemovitostí? Termín se blíží

Finanční správa začala rozesílat informace o dani z nemovitých věcí. Lhůta pro zaplacení daně nebo první splátky končí 31. května. 

Práce na dohodu. Jaká pravidla letos platí a proč je výhodná

22. 4. 2024 | Gabriel Pleska | 2 komentáře

Práce na dohodu. Jaká pravidla letos platí a proč je výhodná

Jaké podmínky platí pro dohodu o provedení práce (DPP) a dohodu o pracovní činnosti (DPČ)? Co se změnilo a co se brzy měnit bude? Tady je přehled.

Investice a daně. Kdy musíte vyplnit přiznání a kdy máte klid

19. 4. 2024 | Martin Pleštil | 8 komentářů

Investice a daně. Kdy musíte vyplnit přiznání a kdy máte klid

Obliba investování v Česku roste. I s takovými výdělky je ale spojena nepříjemná povinnost – daně. Poradíme, co si jako běžný investor musíte ohlídat a kdy přiznání řešit nemusíte.

Partners Financial Services