Přehled pro VZP už podáte jednoduše online

| rubrika: Aktuality | 16. 1. 2020 12:45

Víc než 600 tisíc podnikatelů, kteří byli v loňském roce pojištěni u Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), může letos podat Přehled o příjmech a výdajích ze samostatné výdělečné činnosti jednoduše online.

Ve webové aplikaci Moje VZP mohou OSVČ elektronicky vyplnit zmíněný přehled během pár minut. „Pro podání Přehledu tímto způsobem je potřeba se zaregistrovat v Moje VZP. Následné vyplňování formuláře je už velmi intuitivní. Interaktivní formulář doplní všechny údaje, které o podnikateli známe,“ říká mluvčí VZP Vlastimil Sršeň.

„Podnikatel pouze uvede informace, které pojišťovna nezná, tedy ve většině případů pouze příjmy a výdaje za daný rok. Formulář také sám spočítá pojistné a případný přeplatek nebo nedoplatek na pojistném. Formulář lze vyplnit na počítači, tabletu či mobilu,“ dodává mluvčí.

Samotná služba Moje VZP funguje už víc než čtyři roky, možnost online podání Přehledu touto formou je ale novinkou. Největší tuzemská zdravotní pojišťovna tak dohání konkurenční OZP nebo Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnu, u nichž lze vyplnit a odeslat formulář online přes portál už řadu let.

Termín pro podání Přehledu o příjmech a výdajích osob samostatně výdělečně činných se odvíjí od lhůty pro podání daňového přiznání. Podnikatelé, kteří mají povinnost podávat přiznání, musí zdravotní pojišťovně podat Přehled za rok 2019 nejpozději 4. května 2020. Pro OSVČ, které nemají povinnost podávat přiznání, je termín pro podání Přehledu nejpozději 8. dubna 2020.

Už je tu!

Projděte si, jak rok 2020 může ovlivnit vaše osobní finance.

Nový rok ve vaší peněžence. Velký přehled změn

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.