ČSOB rozšířila centrálu na Radlické, vznikl Kampus

pk | rubrika: Aktuality | 23. 5. 2019 08:30 aktualizováno 27. 6. 2019 12:50
ČSOB rozšířila centrálu na Radlické, vznikl Kampus

ČSOB otevřela nově postavenou část své centrály v pražských Radlicích. Společně s dosavadní budovou utvořila areál nazvaný ČSOB Kampus, který může využívat až pět tisíc zaměstnanců.

Na Radlickou se stěhují další dceřiné společnosti ze skupiny. Konkrétně jde o ČSOB Leasing (dosud sídlící v ulici Na Pankráci), Patria Finance, Patria Corporate Finance, Patria investiční společnost (dosud Jungmannova), ČSOB Factoring (Benešovská, Praha 10) a ČSOB Pojišťovací makléř (Na Pankráci).

Do nově postavené budovy se stěhuje také útvar ČSOB Private Banking (dosud Na Pankráci) včetně jedné ze svých poboček v Praze 5 (nám. 14. října).

V původní části centrály u stanice metra Radlická nadále zůstávají ČSOB (banka), ČSOB Asset Management, ČSOB Penzijní společnost a Hypoteční banka.

Nová budova ČSOB

Nová budova (v pozadí) naváže na moderní centrálu, která vznikla před víc než deseti lety (vpředu vpravo).

„Díky použití špičkových technologií se nová budova centrály stane jednou z nejmodernějších budov v Evropě a splní i ty nejpřísnější ekologické standardy. Se stávajícím sídlem ji spojí lávka pro pěší přes Radlickou ulici a společně tak vznikne ČSOB Kampus, který pojme více jak čtyři tisíce lidí z banky i jejích dceřiných společností,“ říká mluvčí banky Patrik Madle

„Budova je od počátku navrhovaná s důrazem na co nejvyšší míru ohleduplnosti k životnímu prostředí. Tím navazuje na stávající radlické sídlo, které i po více než deseti letech své existence platí mezi odborníky stále za jednu z nejpokrokovějších staveb v Evropě,“ zdůrazňuje mluvčí.

Pohled z nové části směrem ke starší.

Centrála ČSOB Pojišťovny nadále zůstane v Pardubicích, s nimiž je historicky spojena ještě jako bývalá IPB Pojišťovna. Stejně tak Českomoravská stavební spořitelna zatím dál sídlí na Vinohradské ulici v pražských Strašnicích, rozhodnutí o případném stěhování by mělo padnout do poloviny roku.

„V Hradci Králové pak máme klientské centrum a stavíme zde i novou kancelářskou budovu,“ dodává Madle.

Už to víte? Dozorčí radu ČSOB povede Tůma, vystřídá Kavánka

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

ČSOB, ČSOB Leasing, Patria

A tohle už jste četli?

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

2. 2. 2023 | Olga Skalková

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

David Novotný má na starost chod celé bankomatové sítě České spořitelny, kterou tvoří více než 1740 strojů. Se svými týmy se stará jak o jejich funkčnost a dostupnost, tak o modernizaci... celý článek

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

1. 2. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

Česká Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářský výsledek ve své historii. Oznámila, že zisk před zdaněním dosáhne jedné miliardy korun před zdaněním, což je meziroční... celý článek

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

27. 1. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera | 7 komentářů

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

V Česku by letos měla začít fungovat nová banka. Stojí za ní finanční skupina Partners. O tom, čím chce zaujmout klienty a jaké služby nabídne, jsme si povídali s Markem Ditzem, který... celý článek

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

Tuzemská Raiffeisenbank přestane od 15. února provádět odchozí platby do Ruska a Běloruska. Po Monetě je druhou českou bankou, která se k takovému plošnému omezení rozhodla.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.