ČSOB rozšířila centrálu na Radlické, vznikl Kampus

| rubrika: Aktuality | 23. 5. 2019 08:30 aktualizováno 12:50

ČSOB otevřela nově postavenou část své centrály v pražských Radlicích. Společně s dosavadní budovou utvořila areál nazvaný ČSOB Kampus, který může využívat až pět tisíc zaměstnanců.

Na Radlickou se stěhují další dceřiné společnosti ze skupiny. Konkrétně jde o ČSOB Leasing (dosud sídlící v ulici Na Pankráci), Patria Finance, Patria Corporate Finance, Patria investiční společnost (dosud Jungmannova), ČSOB Factoring (Benešovská, Praha 10) a ČSOB Pojišťovací makléř (Na Pankráci).

Do nově postavené budovy se stěhuje také útvar ČSOB Private Banking (dosud Na Pankráci) včetně jedné ze svých poboček v Praze 5 (nám. 14. října).

V původní části centrály u stanice metra Radlická nadále zůstávají ČSOB (banka), ČSOB Asset Management, ČSOB Penzijní společnost a Hypoteční banka.

Nová budova ČSOB

Nová budova (v pozadí) naváže na moderní centrálu, která vznikla před víc než deseti lety (vpředu vpravo).

„Díky použití špičkových technologií se nová budova centrály stane jednou z nejmodernějších budov v Evropě a splní i ty nejpřísnější ekologické standardy. Se stávajícím sídlem ji spojí lávka pro pěší přes Radlickou ulici a společně tak vznikne ČSOB Kampus, který pojme více jak čtyři tisíce lidí z banky i jejích dceřiných společností,“ říká mluvčí banky Patrik Madle

„Budova je od počátku navrhovaná s důrazem na co nejvyšší míru ohleduplnosti k životnímu prostředí. Tím navazuje na stávající radlické sídlo, které i po více než deseti letech své existence platí mezi odborníky stále za jednu z nejpokrokovějších staveb v Evropě,“ zdůrazňuje mluvčí.

Pohled z nové části směrem ke starší.

Centrála ČSOB Pojišťovny nadále zůstane v Pardubicích, s nimiž je historicky spojena ještě jako bývalá IPB Pojišťovna. Stejně tak Českomoravská stavební spořitelna zatím dál sídlí na Vinohradské ulici v pražských Strašnicích, rozhodnutí o případném stěhování by mělo padnout do poloviny roku.

„V Hradci Králové pak máme klientské centrum a stavíme zde i novou kancelářskou budovu,“ dodává Madle.

Už to víte? Dozorčí radu ČSOB povede Tůma, vystřídá Kavánka

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

ČSOB, ČSOB Leasing, Patria

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.