Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Termínovaný vklad Komerční banky dává jistotu při ztrátě práce či nemoci

| rubrika: Recenze | 20. 10. 2009 | 1 komentář
Termínovaný vklad Komerční banky  dává jistotu při ztrátě práce či nemoci
Termínovaný účet s garancí předčasného výběru bez sankcí nabízí i Komerční banka. Nediktuje klientovi kolik si smí vybrat zdarma, ale za jakých okolností. Lze vybírat jen v obtížných životních situacích. Produktu jsme udělili tři hvězdičky.

Hodnocení Peníze.cz

Zobrazit podrobnější hodnocení

Termínovaný účet s garancí předčasného výběru bez sankcí od Komerční bankyje časově omezená produktová novinka. Lze si ji zřídit pouze do 6.listopadu letošního roku. Zhruba měsíční okno na pořízení tohoto termínovaného vkladu dává klientům šanci sjednat si termínovaný vklad se speciálním bonusem na jeden, dva, čtyři či pět let. Jako další v pořadí na trhu za Raiffeisenbanktak i Komerční banka nyní přichází s nabídkou, jež je zatím stále pro termínované vklady netradiční, totiž s možností předčasného výběru z účtu bez sankcí.

Zatímco Raiffeisenbank bezplatný výběr u svého nového termínovaného vkladu omezuje horním stropem 20 procent z uložené částky, Komerční banka maximální limit pro výběr nestanovuje. Při splnění určitých podmínek si lze vybrat bez sankcí část termínovaného vkladu, ale třeba i vše (respektive vše až do výše jednoho milionu korun). Možné je to v případě nepříznivých životních událostí, jako jsou dlouhodobá nemoc, ztráta zaměstnání, úplná nebo částečná invalidita.

Pokud některá z těchto situací nastane, klient o ní musí bance vždy dodat doklady. Kromě vyplněného certifikátu opravňujícího klienta k předčasnému výběru bez sankcí (ten klient získává při sjednávání termínovaného vkladu) je třeba dodat ještě speciální potvrzení k dané situaci.

Možnost předčasného výběru se týká se dlouhodobých onemocnění delších než 29 dnů. Kdo se kvůli několikatýdennímu léčení dostane do finanční tísně a potřebuje si vybrat peníze z termínovaného vkladu, musí kromě originálního certifikátu doložit i originál o dočasné pracovní neschopnosti.

Při ztrátě zaměstnání lze peníze vybrat podle sdělení telefonické informační linky Komerční banky, pokud klient přišel o práci buď z důvodu nadbytečnosti, nebo zrušení či přemístění zaměstnavatele. To musí doložit výpovědí zaměstnavatele či dohodu o rozvázání pracovního poměru. Zároveň je třeba přinést doklad o registraci na úřadu práce,která nesmí být starší než čtrnáct pracovních dnů.

Poslední možností, kdy lze předčasně vybrat termínovaný vklad bez poplatku, je částečná či trvalá invalidita. V takovém případě je nutné doložit společně s certifikátem banky také originál rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu, který vydává Česká zpráva sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Základní parametry pro úročení termínovaného vkladu

Splatnost Klient KB
(% p.a.)
Ostatní
(% p.a.)
1 rok
pásmové úročení:
do 99 999 Kč
100 000 – 499 999 Kč
500 000 – 999 999 Kč
nad 1 milion Kč


1,15
1,25
1,35
1,55


0,95
1,05
1,15
1,35
2 roky2,52,3
4 roky3,33,1
5 let3,63,4
Zdroj: Komerční banka

Pokud by si klient chtěl úspory na termínovaném účtu vybrat z jiných než výše uvedených důvodů, banka podle informací z call centra účtuje standardní poplatky dle sazebníku, což je minimálně 250 korun za výběr a dál pak sankce za předčasný výběr (ty se počítají dle výše částky, počtu dní do splatnosti a úrokové sazby).

Inovovaný vkladový produkt Komerční banky slibuje „vysoké zhodnocení“. Jenže úroková sazba je u jednoletých vkladů pásmově úročená. Podle výše vložené částky a s bonifikací pro klienty Komerční banky se pohybuje v rozmezí 1,15 procenta (p.a.) pro vklady do sto tisíc korun, až po 1,55 procenta (p.a.) pro vklady ve čtvrtém pásmu, tedy nad milion korun. Neklienti banky získávají možnost ročního zhodnocení v sazbách od 0,95 po 1,35 procenta.

Delší doby splatnosti už tedy vypadají o poznání zajímavěji. Dvouletá sazba poskytuje klientům zhodnocení 2,50 procenta, tříletá 3,30 a pětiletá 3,60 p.a. Neklienti dosáhnou u pětileté splatnosti maximálně na úrokovou sazbu 3,40 procenta. Kdo by chtěl tento termínovaný vklad na tři roky, banka mu nabídne jiný produkt – Perfektní spoření s akční nabídkou tříprocentní sazby.

Tento typ termínovaného vkladu je možné otevřít jako korunový účet, v eurech i amerických dolarech. K založení účtu stačí bance předložit pouze doklad totožnosti a minimální vklad. Pro sjednání či automatické obnovování je nutné vložit minimální vklad v hodnotě 5 000 korun. Minimální zůstatek na účtu banka nestanovuje. Založení i vedení účtu je zdarma.

Které termínované vklady se podle vás nyní nejvíce vyplatí? Podělte se o názor s ostatními čtenáři.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+2
Ano
Ne

Diskuze

20. 10. 2009 | 18:51 | power

Pro koho je tento "produkt" určen? Pro úplné finanční analfabety? Omlouvám se pokud jsem článek špatně četl(pochopil). Proč vázat (zabetonovat) záložní finanční prostředky na rok za poměrně mrzký úrok (dobře,pětina je dostupná...více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK