Nová akce na stavební spoření. Jedničku ale nepřekoná

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 16. 3. 2021 09:30 | 6 komentářů
Nová akce na stavební spoření. Jedničku ale nepřekoná

Zdroj: Shutterstock

Modrá pyramida nabízí od tohoto týdne prémii ke stavebnímu spoření až do 2000 korun. Jde o klasickou akci stavebních spořitelen, kdy vrací zaplacený vstupní poplatek. Ten u Modré pyramidy dělá 1 % z cílové částky. Spořitelna vrátí v akci právě výši poplatku, maximálně však 2000 korun. Kdo tedy uzavře smlouvu s cílovou částkou do 200 tisíc korun, vymaže vstupní poplatek.

Modrá pyramida se touto akcí dostává mezi nejvýhodnější nabídky stavebního spoření. Podle webu Stavebky.cz s ní při pravidelném měsíčním spoření částky 1700 korun po dobu šesti let naspoříte 136 093 korun. Výhodnější je jen stavební spoření od Monety, ale hodně těsně – o pouhé tři koruny. Moneta je na vrcholu výhodnosti se standardní, nikoli akční nabídkou. Nevybírá například vstupní poplatek, když smlouvu uzavřete online.

Do výpočtu jsou zahrnuty veškeré poplatky, úroky a daně. Ukládaných 1700 korun měsíčně je ideální spořicí částka, pokud chcete ze stavebního spoření dostat nejvyšší možný výnos. V Monetě dělá čistá úroková sazba 3,518 %. V Modré pyramidě 3,517 %.

Srovnejte to s námi

Zdroj: Shutterstock

Hledáte nejlepší spoření? Zkuste to s námi. Rychle, objektivně a zadarmo.

Porovnání spořicích účtů

Porovnání termínovaných vkladů

Porovnání stavebního spoření

Čistá úroková sazba ukazuje, jakou sazbou by musel být úročen ideální účet, bez poplatků a daní, abychom na něm naspořili stejnou částku. Kdybychom chtěli stejného zhodnocení jako ve stavební spořitelny od Monety dosáhnout na spořicím účtu, musel by být úročen sazbou 4,139 %, protože úroky podléhají 15% srážkové dani.

Web Stavebky.cz upozorňuje, že nabídka Modré pyramidy je o něco komplikovanější, protože na maximální možné zhodnocení se dostanete jen při plnění obratových podmínek. Zjednodušeně řečeno je potřeba pravidelně spořit alespoň 6 % cílové částky ročně. Po šesti letech spoření také úrok klesne o 0,5 procentního bodu.

Podobnou slevu na uzavření smlouvy jako Modrá pyramida nyní nabízí také ČSOB Stavební spořitelna, tedy čerstvě přejmenovaná Českomoravská stavební spořitelna. U ní je prémie omezena na maximálně 1500 korun a při pravidelném spoření 1700 korun měsíčně se po šesti letech dostanete na 135 659 korun a čistou úrokovou míru 3,413 %.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+24
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 3. 2021 12:29, deprese

Citace - Pavel / 16.03.2021 11:40

Já se obávám, že Komerční banka má velký problém. Lidé jí vnímají jako tu co financuje Anofert. A to v současné katastrofě není dobré. Stačí se podívat na transparentní účty co má Anofert u KB.
KB teď může snášet modré z nebe a 3/4 populace si u ní nezřídí N I C.
To sis vycucal z prstu, priznej se.

Zobrazit celé vlákno

+2
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

16. 3. 2021 20:42

neni s ceho sporit lide se sotva uzivi v drahote v cesku

-5
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Nejlepší stavební spoření. Aktuální porovnání

16. 4. 2021 | Petr Kielar | 1 komentář

Nejlepší stavební spoření. Aktuální porovnání

U které stavební spořitelny zhodnotíte vklady nejvýhodněji? Čeho využít a na co si dát pozor?

Evropské sdružení stavebních spořitelen povede Jirák

22. 3. 2021 | Jiří Hovorka

Evropské sdružení stavebních spořitelen povede Jirák

Evropské sdružení stavebních spořitelen (EFBS) povede Pavel Jirák, zvolila ho správní rada EFBS. Členské stavební spořitelny spravují vklady ve výši 224 miliard eur (téměř 6 biliónů... celý článek

Základ spoření, nebo dinosaurus na vymření? Stavebko očima expertů

12. 3. 2021 | Ondřej Tůma | 23 komentářů

Základ spoření, nebo dinosaurus na vymření? Stavebko očima expertů

Plní stavební spoření svůj původní účel? Měl by ho stát dál podporovat? Nebo je na čase tenhle spořicí a úvěrový produkt vhodně modernizovat?

ČMSS se mění na ČSOB Stavební spořitelnu. Liška zůstává

10. 3. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

ČMSS se mění na ČSOB Stavební spořitelnu. Liška zůstává

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) se od pátku 12. března mění na ČSOB Stavební spořitelnu. Změna, oznámená už loni na podzim, je součástí dlouhodobé integrace stavební spořitelny... celý článek

Velké změny v ČSOB. Poznáte je na pobočkách i internetu

8. 3. 2021 | Olga Skalková | 5 komentářů

Velké změny v ČSOB. Poznáte je na pobočkách i internetu

Českomoravská stavební spořitelna se víc propojí s ČSOB, do skupiny se víc začlení i Hypoteční banka. Vrcholí také slučování Poštovní spořitelny s mateřskou bankou. Vidět to bude jak... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.