Nová akce na stavební spoření. Jedničku ale nepřekoná

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 16. 3. 2021 | 6 komentářů
Nová akce na stavební spoření. Jedničku ale nepřekoná

Zdroj: Shutterstock

Modrá pyramida nabízí od tohoto týdne prémii ke stavebnímu spoření až do 2000 korun. Jde o klasickou akci stavebních spořitelen, kdy vrací zaplacený vstupní poplatek. Ten u Modré pyramidy dělá 1 % z cílové částky. Spořitelna vrátí v akci právě výši poplatku, maximálně však 2000 korun. Kdo tedy uzavře smlouvu s cílovou částkou do 200 tisíc korun, vymaže vstupní poplatek.

Modrá pyramida se touto akcí dostává mezi nejvýhodnější nabídky stavebního spoření. Podle webu Stavebky.cz s ní při pravidelném měsíčním spoření částky 1700 korun po dobu šesti let naspoříte 136 093 korun. Výhodnější je jen stavební spoření od Monety, ale hodně těsně – o pouhé tři koruny. Moneta je na vrcholu výhodnosti se standardní, nikoli akční nabídkou. Nevybírá například vstupní poplatek, když smlouvu uzavřete online.

Do výpočtu jsou zahrnuty veškeré poplatky, úroky a daně. Ukládaných 1700 korun měsíčně je ideální spořicí částka, pokud chcete ze stavebního spoření dostat nejvyšší možný výnos. V Monetě dělá čistá úroková sazba 3,518 %. V Modré pyramidě 3,517 %.

Srovnejte to s námi

Zdroj: Shutterstock

Hledáte nejlepší spoření? Zkuste to s námi. Rychle, objektivně a zadarmo.

Porovnání spořicích účtů

Porovnání termínovaných vkladů

Porovnání stavebního spoření

Čistá úroková sazba ukazuje, jakou sazbou by musel být úročen ideální účet, bez poplatků a daní, abychom na něm naspořili stejnou částku. Kdybychom chtěli stejného zhodnocení jako ve stavební spořitelny od Monety dosáhnout na spořicím účtu, musel by být úročen sazbou 4,139 %, protože úroky podléhají 15% srážkové dani.

Web Stavebky.cz upozorňuje, že nabídka Modré pyramidy je o něco komplikovanější, protože na maximální možné zhodnocení se dostanete jen při plnění obratových podmínek. Zjednodušeně řečeno je potřeba pravidelně spořit alespoň 6 % cílové částky ročně. Po šesti letech spoření také úrok klesne o 0,5 procentního bodu.

Podobnou slevu na uzavření smlouvy jako Modrá pyramida nyní nabízí také ČSOB Stavební spořitelna, tedy čerstvě přejmenovaná Českomoravská stavební spořitelna. U ní je prémie omezena na maximálně 1500 korun a při pravidelném spoření 1700 korun měsíčně se po šesti letech dostanete na 135 659 korun a čistou úrokovou míru 3,413 %.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+29
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

16. 3. 2021 20:42

neni s ceho sporit lide se sotva uzivi v drahote v cesku

-7
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Dvojnásobný úrok a další akce. Porovnali jsme stavební spoření

4. 5. 2022 | Petr Kielar | 14 komentářů

Dvojnásobný úrok a další akce. Porovnali jsme stavební spoření

Stavební spořitelny zvyšují úročení vkladů a přidávají bonusy. Zhodnocení úspor překračuje pět procent – to je téměř o dva procentní body víc než před rokem. Kdo v květnu nabízí nejvýhodnější... celý článek

Nejvyšší úrok za deset let. Stavební spoření má nového krále

24. 4. 2022 | Petr Kučera | 26 komentářů

Nejvyšší úrok za deset let. Stavební spoření má nového krále

Srovnatelný spořicí účet by musel mít úrokovou sazbu skoro 5,7 %. Na ochranu před letošní inflací to přesto nestačí.

Nejlepší stavební spoření v dubnu. Tady je žebříček

7. 4. 2022 | Petr Kielar | 10 komentářů

Nejlepší stavební spoření v dubnu. Tady je žebříček

Tři z pěti stavebních spořitelen mají od dubna nové sazebníky poplatků. Skončily také některé akční nabídky. Jak to zamíchalo celkovým pořadím?

Stavební spoření má novou jedničku. Je v akci

1. 2. 2022 | Jiří Hovorka | 36 komentářů

Stavební spoření má novou jedničku. Je v akci

Nejvýhodnější stavební spoření teď nabízí Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka). Podmínkou je, že smlouvu sjednáte online – pak nebudete platit vstupní poplatek a navíc získáte... celý článek

Zrušit podporu stavebního spoření? Škrty očima expertů

28. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 46 komentářů

Zrušit podporu stavebního spoření? Škrty očima expertů

Čtyři miliardy ročně může státní rozpočet ušetřit, když se zruší podpora pro stavební spoření. Mělo by se to udělat?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.