Nová akce na stavební spoření. Jedničku ale nepřekoná

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 16. 3. 2021 | 6 komentářů
Nová akce na stavební spoření. Jedničku ale nepřekoná

Zdroj: Shutterstock

Modrá pyramida nabízí od tohoto týdne prémii ke stavebnímu spoření až do 2000 korun. Jde o klasickou akci stavebních spořitelen, kdy vrací zaplacený vstupní poplatek. Ten u Modré pyramidy dělá 1 % z cílové částky. Spořitelna vrátí v akci právě výši poplatku, maximálně však 2000 korun. Kdo tedy uzavře smlouvu s cílovou částkou do 200 tisíc korun, vymaže vstupní poplatek.

Modrá pyramida se touto akcí dostává mezi nejvýhodnější nabídky stavebního spoření. Podle webu Stavebky.cz s ní při pravidelném měsíčním spoření částky 1700 korun po dobu šesti let naspoříte 136 093 korun. Výhodnější je jen stavební spoření od Monety, ale hodně těsně – o pouhé tři koruny. Moneta je na vrcholu výhodnosti se standardní, nikoli akční nabídkou. Nevybírá například vstupní poplatek, když smlouvu uzavřete online.

Do výpočtu jsou zahrnuty veškeré poplatky, úroky a daně. Ukládaných 1700 korun měsíčně je ideální spořicí částka, pokud chcete ze stavebního spoření dostat nejvyšší možný výnos. V Monetě dělá čistá úroková sazba 3,518 %. V Modré pyramidě 3,517 %.

Srovnejte to s námi

Zdroj: Shutterstock

Hledáte nejlepší spoření? Zkuste to s námi. Rychle, objektivně a zadarmo.

Porovnání spořicích účtů

Porovnání termínovaných vkladů

Porovnání stavebního spoření

Čistá úroková sazba ukazuje, jakou sazbou by musel být úročen ideální účet, bez poplatků a daní, abychom na něm naspořili stejnou částku. Kdybychom chtěli stejného zhodnocení jako ve stavební spořitelny od Monety dosáhnout na spořicím účtu, musel by být úročen sazbou 4,139 %, protože úroky podléhají 15% srážkové dani.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Web Stavebky.cz upozorňuje, že nabídka Modré pyramidy je o něco komplikovanější, protože na maximální možné zhodnocení se dostanete jen při plnění obratových podmínek. Zjednodušeně řečeno je potřeba pravidelně spořit alespoň 6 % cílové částky ročně. Po šesti letech spoření také úrok klesne o 0,5 procentního bodu.

Podobnou slevu na uzavření smlouvy jako Modrá pyramida nyní nabízí také ČSOB Stavební spořitelna, tedy čerstvě přejmenovaná Českomoravská stavební spořitelna. U ní je prémie omezena na maximálně 1500 korun a při pravidelném spoření 1700 korun měsíčně se po šesti letech dostanete na 135 659 korun a čistou úrokovou míru 3,413 %.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+29
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

16. 3. 2021 20:42

neni s ceho sporit lide se sotva uzivi v drahote v cesku

-7
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

O podporu ke stavebku nepřijdete, slibuje druhá spořitelna

14. 9. 2023 | Petr Kielar

O podporu ke stavebku nepřijdete, slibuje druhá spořitelna

Měsíc poté, co Buřinka začala nabízet kompenzaci snížené státní podpory, přišla se stejným krokem Raiffeisen stavební spořitelna: když stát od příštího roku sníží státní podporu, doplatí... celý článek

Stavební spoření po snížení státní podpory. Kdo teď dá nejvíc?

8. 8. 2023 | Petr Kielar | 2 komentáře

Stavební spoření po snížení státní podpory. Kdo teď dá nejvíc?

Státní příspěvek s největší pravděpodobností klesne na polovinu. Jaké výnosy pak můžeme čekat u konkrétních produktů stavebních spořitelen?

Podporu vám nesnížíme, slibuje stavební spořitelna

31. 7. 2023 | Petr Kučera

Podporu vám nesnížíme, slibuje stavební spořitelna

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) začne lákat na „zdvojnásobení státní podpory“ ke stavebnímu spoření. Marketingová akce se týká smluv sjednaných od letošního 1. srpna. celý článek

Vláda couvla, stavební spoření nezačnou nabízet i běžné banky

30. 6. 2023 | Olga Skalková

Vláda couvla, stavební spoření nezačnou nabízet i běžné banky

Státní podpora stavebního spoření od ledna 2024 klesne na polovinu, schválila vláda v rámci konsolidačního balíčku. Na druhé z avizovaných změn – aby stavební spoření mohly nově poskytovat... celý článek

Stavební spořitelny zelenají. Za státní podporu se změní na infocentra

28. 6. 2023 | redakce Peníze.CZ

Stavební spořitelny zelenají. Za státní podporu se změní na infocentra

Všech zhruba 1400 poboček stavebních spořitelen v Česku se od roku 2024 změní i na informační centra, kde lidé získají na jednom místě přístup k dostupným úvěrům a dotacím pro investice... celý článek

Partners Financial Services