Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Nejlepší stavební spořitelna

Nejlepší stavební spořitelna
Včera skončila druhá etapa naší soutěže Best Web 2002, neboli hodnocení webových stránek finančních institucí, tentokráte stavebních spořitelen. Chcete vědět, kdo má nejlepší web a kdo totálně propadl?
Po prvním kole letošního Best Webu, které bylo věnováno bankám a jejich způsobu prezentace na síti sítí, přišla řada na stavební spořitelny. V této kategorii bych vedle silné orientace na vysvětlení produktu, jeho výhod a hlavně detailního popisu nabídky včetně různých výpočtů čekal i možnost uzavření smlouvy on-line. Realita je ovšem trochu jiná. Zatímco se kalkulačky staly až na jednu výjimkou standardem, s on-line smlouvami stále setkáte jen sporadicky. I v samotném zpracování stránek najdeme nejednu mouchu, podívejte se sami …

Liščí doupě

Profesionální práce marketérů a vysoká informační hodnota tvoří základ webu Českomoravské stavební spořitelny. Slabší layout prezentace spolu s její nejednotností v některých podsekcích se postaraly o ztrátu kytičky v grafice a navigaci. Trochu více kreativity místo sterilní čistoty by také neuškodilo. Jako totální selhání se ukázalo řešení, resp. neřešení bezpečnosti. Nezabezpečený přenos soukromých dat klienta včetně jeho rodného čísla by v dnešním světě protokolů https a dalších bezpečnostních standardů neměl mít šanci.

- BEST WEB 2002 -
CENA ČTENÁŘŮ PENÍZE.CZ

Cenu čtenářů serveru Peníze.cz za nejlepší webovou prezentaci stavební spořitelny roku 2002 získává Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravské lišce, největší stavební spořitelně a loňskému vítězi v obou kategoriích (odborná porota a veřejnost), uniklo letošní prvenství v první jmenované o fous. U hlavního hodnotitele Leoše Bárty web zrovna nezazářil, odborná porota však byla vcelku spokojena. Dvojka s malým minusem znamená stříbrnou příčku. Liška sice na "těchto základech staví", ovšem konkurence má rychlejší dělníky. U čtenářů je však jedničkou - hlasovala pro ni téměř třetina - a tak nakonec si jedno zlato odnáší. Gratulujeme.

Klobouk dolů, Buřinko

Prezentace stavební spořitelny České spořitelny si pro letošní hodnocení oblékla nejen nový kabát, ale výrazně zlepšila i obsah. Corporate identity skupiny ČS je vidět na první pohled a to je dobře. Síla buřinky se ukrývá ve většině hodnocených aspektů. Za zmínku stojí slabší jednička za grafiku, což je nejlepší hodnocení ze všech webů, nebo vyřešení zabezpečení přenosu soukromých dat, se kterým si poradily pouze dvě z šesti spořitelen. K dokonalosti pak zbývá dotáhnout jazykovou stránku textů a trochu si pohrát s technickým řešením webu.

- BEST WEB 2002 -
CENA POROTY PENÍZE.CZ

Cenu poroty serveru Peníze.cz za nejlepší webovou prezentaci stavební spořitelny roku 2002 získává Stavební spořitelna České spořitelny

Loňský propadák, který zaostával jak v grafice, tak v obsahu, si z letošního kola odnáší vavříny. Vysvědčení buřinky se hemží samými jedničkami a dvojkami, trochu horší ortel vyřkla odborná porota. Celkový průměr – téměř čistá dvojka – však prvenství stačil. Gratulujeme. A protože je buřinka pro čtvrtinu čtenářů serveru Peníze.cz nejlepším webem, odnáší si ještě stříbro v této kagegorii.

Žlutý panáček už nezáří

Neúspěchem skončila letos Raiffeisenka. On-line služby, které web v loňském hodnocení vytáhly na druhou příčku, už letos nestačí. Celá prezentace působí amatérským dojmem, který rozhodně není hodný třetí největší stavební spořitelny na trhu. Nejde jen o slabší technické zpracování stránek, ale také grafiku a celkového kreativního ducha. Černý puntík si zaslouží opomenutí jakéhokoli zabezpečení přenosu soukromých dat klienta. K dobru můžeme žlutému panáčkovi přičíst zdařilou marketingovou a obchodní stránku webu spolu s jasnými informacemi.

Stříbro z loňska se tedy neopakuje, ba přímo naopak. Poslední místo podle poroty i podle čtenářů (spolu s Wuestenrot) snad přiměje IT oddělení Raiffeisenky k vybudování profesionálního webu.

Vše pod jednou oranžovou střechou

Zajímavým zpracováním úvodní stránky s notnou dávkou kreativity rozjíždí svůj web Wüstenrot stavební spořitelna. Také navigace přidává body k dobru, s čistou jedničkou je nejlepší v celém hodnocení. A najednou přichází zlom. Grafický layout se pomalu stává nudným, přes slabší texty se dostáváme k průměrnému technickému řešení a informační hodnotě, kterou web-pexeso rozhodně nedožene. Marketing za čtyři by na vysoké škole znamenal vyhazov, v naší soutěži podpořil propad webu na čtvrtou příčku, u čtenářů na místo poslední (spolu s Raiffeisen). Mít vše pod střechou ještě neznamená mít pod čepicí.

Hip, hip, HYPO

Šestka na trhu, stavební spořitelna HYPO, se do standardní pětice hodnocených webů vejít neměla. Byla by však škoda vyřadit jeden web, a tak jsme udělali výjimku.

Po kvalitním zpracování textů to jde s Hypem z kopce. Nic převratného, spíše střízlivé seznámení se stavebním spořením. Možnost stažení různých dokumentů může být přínosem, ovšem kalkulačku, která je u konkurence standardem, byste hledali marně. Web působí jako lepší internetová nástěnka, na kterou autoři přilepili firemní letáky. On-line služby se skutečně osobními daty přes nezabezpečený protokol znamenají pětku za bezpečnost a stejné je i porotou přisouzené celkové umístění. Od čtenářů získává bramborovou.

Pyramida po rekonstrukci

Právě v průběhu hodnocení rozjížděla Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky své nové stránky, proto jsme s jejich hodnocením počkali až na závěr. A vyplatilo se.

Web VSS KB je kombinací kvalitního informačního zdroje se srozumitelnými texty. Navigace si po rekonstrukci zasloužila slabší jedničku, to je slušný výsledek. Pochválit musíme také respektování bezpečnosti přenosu soukromých dat, která na webu zadáte. Marketingový záměr prezentace je v porovnání s ostatními hodnocenými spíše průměrný. Proč tedy web pyramidy nevyhrál? Na vině je velmi slabá grafika webu, podle poroty nejhorší v celém hodnocení. Slovy porotce Michala Drtiny – grafik si "vesele a moudře" z Moderé pyramidy vystřelil. Celkově tedy za porotu Peníze.cz i za čtenáře bronz.

Vysvědčení hodnocených webů (známky jako ve škole)

Kdo hodnotil

Buřinka

Liška

Pyramida

Wüstenrot

HYPO

Raiffeisenka

Leoš Bárta

1,62

2,63

2,12

2,62

2,62

2,93

Odborná porota

2,57

1,82

2,54

2,45

2,83

3,01

Průměr poroty

2,1

2,23

2,33

2,54

2,73

3,00

Hlasování čtenářů1

25 %

31 %

16 %

8 %

12 %

8 %

Vysvětlivky:Buřinka - Stavební spořitelna České spořitelny; Liška - Českomoravská stavební spořitelna; Pyramida - Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky; Raiffeisenka - Raiffeisen stavební spořitelna
1) procento z celkových hlasů čtenářů

Chcete mobil zadarmo?

Pokud ano, hlasujte a při troše štěstí jeden vyhrajete. Z druhého letošního kola si nový telefon odnesou - Jaromír Kubíček ze Znojma, Simona Krejčířová z Třeboně a Martina Černá z Roztok u Prahy. Všem výhercům gratulujeme.

Příští týden se můžete těšit na zahájení třetího kola soutěže Best web 2002, které věnujeme internetovým prezentacím investičních společností.

Souhlasíte s hodnocením porotců serveru Peníze.CZ i se čtenářskými hlasy? Pro koho byste hlasovali vy? Myslíte si, že je hodnocení objektivní - a pokud ne, proč? Napište nám, vaše reakce jsou pro naši práci důležité.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+3
Ano
Ne

Diskuze

3. 6. 2002 | 19:44 | CSrypatschek

...naprostý souhlas, už nevědí, jak na sebe upozornit...mlácení prázdné slámy více

2. 6. 2002 | 17:15 | TGP

Zdá se mi, že výsledky docela dobře odpovídají realitě. Třeba Raiffeisen je opravdu děsivá... více

31. 5. 2002 | 16:52 | zeepub

Ach jo, už zas to samý pořád dokola více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK