Slovensko: Pozor na falešné policisty

| rubrika: Příloha | 25. 6. 2008

Účastník dopravní nehody na Slovensku musí bezpodmínečně zavolat policii, pokud se někdo při nehodě zraní, ale i tehdy pokud hmotná škoda přesáhne 1 000 slovenských korun.

Rychlost a pokuty

Maximální povolená rychlost je 60 km/hod v obci, 90 km/hod mimo obec a 130 km/hod na dálnici. Není povolen alkohol v krvi řidiče.

Na železničním přejezdu a 30 metrů před ním a za ním řidič nesmí překročit rychlost 30 km/hod.

Pokuta za překročení rychlosti o 20 km/hod se pohybuje v přepočtu od 30 eur, za projetí na červenou od 220 eur a za jízdu pod vlivem alkoholu je pokuta od 310 eur.

Během jízdy není na Slovensku povoleno používat mobilní telefon bez sady hands-free.

V případě, že se auto porouchá nebo má nehodu mimo obec, musí si řidič obléknout povinně reflexní vestu a jedině s ní se pohybovat na silnici, kde je vůz odstaven.

Dálnice jsou zpoplatněny dálniční známkou, pro osobní auta stojí na týden 150 SK (123 Kč), měsíční stojí 300 SK (246 Kč) a roční 1100 SK (902 Kč).

Pozor! Letos se v okolí Bratislavy vyskytlo několik případů falešných policistů, kteří okrádali zahraniční turisty.

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.