Proč je Česko pro zdraví dětí nebezpečné?

Proč je Česko pro zdraví dětí nebezpečné?
V úmrtí dětí na silnicích drží Česko podle údajů OSN pátou příčku v Evropě. Proč umírají děti na silnicích? Jak své děti před úrazy chráníte? Podělte se o názor a přečtěte si mínění ostatních.

Co do počtu úrazů drží Česko nelichotivou sedmou příčku v Evropě. Hůře jsou na tom jen pobaltské státy Lotyšsko, Estonsko a Litva a Maďarsko, Finsko a Rumunsko. V úmrtí dětí při dopravních nehodách náleží Česku podle OSN punc páté nejrizikovější země Evropy.

Počty dětských úrazů i úmrtí přitom dramaticky narůstají právě o letních prázdninách. Čísla jsou neúprosná. Na chirurgických ambulancích každoročně končí téměř půl milionu dětí, při sportu se zraní na 130 tisíc dětí, při dopravních nehodách utrpí úraz více než 22 tisíc dětí a téměř tři stovky dětských úrazů končí smrtí.

Jak chráníte před úrazy své děti? Proč se u nás zraní více dětí než třeba v Nizozemsku či Británii, kde mají o třetinu méně úrazů? Jaké máte zkušenosti s chováním řidičů vůči dětským cyklistům?

NAPIŠTE SVŮJ NÁZOR A PŘEČTĚTE SI MÍNĚNÍ OSTATNÍCH ČTENÁŘŮ.

Líbil se vám článek?

-7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Diskuze

26. 6. 2008 21:43 | pavel

Jak jsou řidiči bezohlední ke všem lidem na silnici jsou stejně bezohlední k dětem.Jsou to většinou agresivní řidiči kteří si myslí jací jsou to machři a že když se předvádí,ostatní o něm řeknou "to je borec".Ze zkušenosti však vím že spíše řeknou "to je vůl nebo blb".Co jsou platné různé zákony a předpisy,když není nikdo kdo by se staral o jejich dodržování.Nějaké tři čtyři akce tipu kryštov to nemohou zachránit.Ty jsou hlavně kvůli tomu aby jsme se přesvědčili,že máme ještě nějakou policii.Jsou to pouze šaškárny a Kocorkov.Kde je ničemná vláda jsou i ničemní řidiči,vrazi apod.Jaký rozdíl je mezi ůmyslným vrahem a vrahem na silnici?To nemluvím o aloholu.Tam bych dával trest smrti.Je čím dál hustší provoz.Stezek pro cyklisty je málo,nebo často vedou po frekventovaných komunikacích.To samé platí o prostorách pro děti ,kde by si vklidu mohly hrát.Na závěr: Kde není postih každý si dělá co se mu líbí.Na silnicích se jezdilo pouze ze začátku bodového systému.To se každý bál,co se bude dít.Když se přišlo na to ,že po 14ti dnech je policajtům z nějakých kontrol na silnici špatně, a že je to pro němoc velká zátěž,každý se na to zase rychle vykašlal.A tak to bude pokračovat dál,dokud ve vládě budou pitomci nezodpovědní,nepostižitelní a nevzdělaní,pro které je čest a morálka něco co vůbec neznají.Nevím kdo by to však měl dát vše dopořádku,protože vymizeli dobré mezilidské vztahy,slušnost,zodpovědnost,c harakter.Všeje jenom boj o moc a o peníze za každou cenu.I za život malých dětí.Kdyby umírali na silnicích jejich děti něco by jistě pro ty své udělali.To samé je se zločinem.Obyčejný člověk nikdy nic nezměnil a nezmění.To si myslí pouze hrstka nezkažených a mladých,že něco změní.I když by se dostali na místa ,kde se dá něco změnit "chcešli s vlky žíti musíš s nimi výti".Je to otázka několika generací.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 6. 2008 14:46 | frantisek.vlcek

postkomunistická země s nulovou mírou odpovědnosti a morálky, nyní dokonce úvaha o zrušení kontroly rychlosti u městkých strážníků, přednbost chodců na přechodech je neplatné pravidlo. V součaqsné době nevěřím v prevenci, nutno zvýšit represivní opatření.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 6. 2008 9:16 | Andy

proč? no to je jednoduché. Jeli jste někdy na kole po cestě, kde jezdí auta? To, že vás předjede kamion a mine vás přitom o dvacet centimetrů, takže slabší jedinci skončí v příkopě, není žádná výjimka. A povinná přilba v takovém případě sotva pomůže. Takže zlepšení přijde teprve tehdy, až bude v česku víc cyklostezek, kde budou cyklisti, a tedy i děti odděleni od aut. Na druhou stranu asi je normální, že se děti tu a tam zraní. Sám jsem měl v dětství ruku zlomenou asi pětkrát, protože jsme prostě blbli s ostatními. Tomu by se dalo zabránit jenom tak, že mě naši zavřeli doma a nikam nepouštěli. :-) Takže by mě docela zajímalo, jak to dělají v těch státech, které jsou podle těch statistik tak úžasně bezpečné. Pokud o tom něco víte, rád se poučím.
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazeny všechny 3 komentáře

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Nejistota, tlak, pomoc jen online. Psycholožka o pandemii

3. 6. 2021 | Monika Veselíková

Nejistota, tlak, pomoc jen online. Psycholožka o pandemii

Život v nejistotě a pod velkým tlakem. V takových chvílích se podle psycholožky Lenky Růžičkové stane z psychiky koncentrát – problémy zesílí a jsou daleko intenzivnější. V praxi se... celý článek

Lékař o očkování: Pochybovačů přibývá

13. 5. 2021 | Radim Zelený | 18 komentářů

Lékař o očkování: Pochybovačů přibývá

„Lidé zapomínají, kolika nemocí se dnes díky očkování nemusíme bát. Všichni by se měli povinně podívat na film Už zase skáču přes kaluže,“ říká Petr Žáček, pediatr a hlavní lékař Canadian... celý článek

Covid přinesl i šanci na lepší konec života. Jak pomáhá mobilní hospic

4. 5. 2021 | Jiří Hovorka

Covid přinesl i šanci na lepší konec života. Jak pomáhá mobilní hospic

Když koronavirová omezení zavřela lidi doma, pomohlo to některým umírajícím. Jejich blízcí měli čas se o ně postarat. Zároveň však přibylo případů, kdy lidé nešli včas k lékaři – a... celý článek

Pillow spouští pojištění úrazu a nemoci. Láká na jednoduchost

27. 4. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

Pillow spouští pojištění úrazu a nemoci. Láká na jednoduchost

Pojišťovna Pillow rozšířila nabídku o pojištění úrazu a nemoci. Slibuje jednoduché podmínky pojištění bez skrytých kliček a háčků nebo nejnižší cenu pro aktivní a zdravé lidi. Po pojištění... celý článek

Průkazka k holiči, do hospody, do letadla. Covidpasy očima expertů

23. 4. 2021 | Gabriel Pleska

Průkazka k holiči, do hospody, do letadla. Covidpasy očima expertů

Je čas začít žít trochu jako dřív. Otevřít nejen obchody, ale i služby, mít šanci točit peníze i jinak než na dálku a přes výdejní okýnka. Jenže riziko nákazy nevyzpytatelným virem... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.