Na pražské pošty už vás bez roušky nepustí

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 8. 9. 2020
Na pražské pošty už vás bez roušky nepustí

Zdroj: Shutterstock

Vedení České pošty rozhodlo, že na pražských pobočkách bude od středy 9. září povinné nosit ochranné prostředky na ústa a nos.

„O povinnosti budou všichni klienti informováni letáky umístěnými při vstupu na pobočku. Ochranou dýchacích cest na pražských pobočkách budou vybaveni také všichni zaměstnanci pošt. Věříme, že přijatá opatření pomohou zpomalit nebo zabránit šíření nemoci. Děkujeme klientům, že budou tato opatření dodržovat,“ říká mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Pražští hygienici už dříve rozhodli, že od středy 9. září budou v Praze roušky, respirátory či třeba šály povinné i v obchodech a nákupních centrech. Od 14. září budou v hlavním městě roušky povinné i ve společných prostorách škol.

Pro celou republiku pak od začátku září platí nařízení ministerstva zdravotnictví, podle něhož jsou roušky povinné ve veřejné dopravě, ve zdravotnických zařízeních, na úřadech a některých dalších místech.

V Česku nyní roste počet nově nakažených koronavirem rychleji než během jarní karantény. V pondělí přibylo 563 potvrzených případů a aktuálně nakažených je rekordních 8424 lidí.

Česko se zhruba 80 nakaženými na sto tisíc obyvatel koronavirem patří momentálně mezi nejvíce zasažené, pokud se srovnáváme se sousedními zeměmi. Stále jsme ale na tom lépe než nejhůře zasažené země – v Evropě je to Švédsko s více jak 780 případy nebo Španělsko se zhruba 600.

V samotném Česku nejrychlejší tempo nárůstu nákazy momentálně vykazuje Pelhřimovsko, Praha je druhá.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Skutečné slevy při Black Friday. Podívejte se, kdo nejvíc čaroval

28. 11. 2022 | Jakub Balada

Skutečné slevy při Black Friday. Podívejte se, kdo nejvíc čaroval

Díky Hlídači shopů si můžete ověřit, jaká je skutečná sleva a jestli ji obchodníci uměle nezvyšují. Jakub Balada z datového startupu Apify popisuje, co hlídač zjistil během letošního... celý článek

Odměny pro znalce a soudní tlumočníky se zvýší

25. 11. 2022 | redakce Peníze.CZ

Odměny pro znalce a soudní tlumočníky se zvýší

Od 1. ledna 2023 se zvýší sazby odměn za výkon znalecké a tlumočnické či překladatelské činnosti. Informovalo o tom ministerstvo spravedlnosti. Novelu vyhlášek už odeslalo k publikaci... celý článek

EET definitivně končí. Nevrátí se ani jako dobrovolná

25. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

EET definitivně končí. Nevrátí se ani jako dobrovolná

Podnikatelé se už nebudou muset znovu zapojit do elektronické evidence tržeb (EET), jejímž původním cílem bylo omezit daňové úniky. Definitivní zrušení této povinnosti dnes potvrdili... celý článek

Dlužníkům už zůstává dost. Nezabavitelná částka poroste méně, plánuje ministr

24. 11. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Dlužníkům už zůstává dost. Nezabavitelná částka poroste méně, plánuje ministr

Ministerstvo spravedlnosti chce, aby částka, která zůstává dlužníkům v exekuci nebo v oddlužení, rostla od roku 2023 méně než podle současných pravidel. Návrh na nový výpočet nezabavitelného... celý článek

Pošta znovu zdražuje: dopisy, poukázky i datové zprávy

24. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Pošta znovu zdražuje: dopisy, poukázky i datové zprávy

Zhodnocení o 21 procent – kdo z vás to má? Známky na dopis jste ještě v říjnu mohli koupit za 19 korun, od února to bude 23 korun.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.