J&T Banka vstupuje do Německa, láká na nejlepší spoření

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 6. 3. 2023 | 1 komentář
J&T Banka vstupuje do Německa, láká na nejlepší spoření

Zdroj: Shutterstock

J&T Banka otevírá pobočku v německém Frankfurtu nad Mohanem. Digitální banka pod značkou J&T Direktbank nabízí vkladové produkty v eurech – spořicí účet a termínované vklady.

Na rozdíl od Česka je spořicí účet v německé J&T dostupný i pro drobné klienty – bez podmínky minimálního vkladu nebo investic. Nabízí úrok 2,5 % p.a. do stropu 500 tisíc eur. To je podle srovnávacího webu Tagesgeld.org momentálně nejlepší nabídka na trhu nejen díky úrokové sazbě, ale i jednoduchým podmínkám a vysokému stropu. Sazbu 2,5 % banka zatím garantuje do 30. června.

J&T Direktbank nabízí také termínované vklady. Jednoletý má úrok 3 %, dvouletý 3,2 %, tříletý a čtyřletý 3,3 %, pětiletý 3,5 % p.a. Minimální vklad je pět tisíc eur, maximální 250 tisíc.

Podmínkou pro založení vkladových účtů v J&T Direktbank je registrované bydliště v Německu a běžný účet u německé banky nebo banky s pobočkou v Německu.

„Na německém trhu jsme už od roku 2014 nabízeli vkladové produkty prostřednictvím srovnávacích platforem. Otevření vlastní pobočky a s tím spojená přímá komunikace s klienty nám umožňuje se na německém trhu dále rozvíjet a v budoucnu nabízet také investiční produkty a služby,“ říká Štěpán Ašer, generální ředitel J&T Banky.

„Otevření pobočky v německém Frankfurtu je prvním krokem J&T Banky na západní trh,“ dodává Ašer. Německo se stává čtvrtým trhem, kde banka působí. Do bankovního holdingu J&T Finance Group SE patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, J&T Banka v Chorvatsku, slovenská skupina 365 (dříve Poštová banka) a nově také J&T Direktbank v Německu.

Chcete šetřit a mít peníze po ruce? Poradíme!

Se spořicím účtem s vyšším úročením budete mít rezervu kdykoli k dispozici. Peníze ukládejte pravidelně nebo jednorázově.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+11
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Kdo teď dá nejvíc?

15. 3. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Kdo teď dá nejvíc?

Úroky na spořicích účtech už nerostou. Vypadá to, že jestli Česká národní banka nezvýší svou základní sazbu, jsme na maximu toho, co banky klientům nabídnou. U termínovaných vkladů... celý článek

Finanční produkty roku 2022. Výsledky soutěže webu Finparáda

14. 2. 2023 | Finparáda

Finanční produkty roku 2022. Výsledky soutěže webu Finparáda

Hledáte nejlepší bankovní účet, spoření, pojištění nebo třeba hypotéku? Inspiraci můžete najít ve výsledcích 12. ročníku soutěže Finanční produkt roku. Tu pořádá analytická společnost... celý článek

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

24. 1. 2023 | Petr Kučera | 3 komentáře

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Porovnali jsme nabídky spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

8. 12. 2022 | Petr Kučera

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Máme aktuální žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

28. 11. 2022 | Olga Skalková | 3 komentáře

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

Moneta zůstává jednou z mála bank, která má hotovostní pokladny na všech pobočkách, nabízí i směnárnu. Plánuje jejich omezení? Kdy spustí platby na číslo mobilu, společné vkladomaty... celý článek

Partners Financial Services