Sberbank vylepšuje spořicí účty. Zvýhodní vyšší vklady

pk | rubrika: Aktuality | 17. 6. 2019

Až na 1,5 procenta může dosáhnout úrok u spořicího účtu od Sberbank po dnešním zvýšení. Přiblíží se mu ovšem jenom ten, kdo si do banky uloží víc než tři miliony korun. Nejvyšší sazbou se mu pak bude úročit jenom část přesahující právě tři miliony.

Sberbank se rozhodla vydat proti obecnému trendu a zvýhodnit vyšší vklady. Čím víc si klient uloží, tím vyšší úrok dostane. Podmínkou pro lepší zhodnocení ale je, že bude „aktivně využívat“ i běžný účet od stejné banky.

Základní sazba pro spořicí účet nazvaný Fér spoření Plus zůstává na 0,53 %. Tu dostanete na vklady do 300 tisíc korun, když zároveň nevyužíváte běžný účet. Vyšší vklady jsou teď úročeny lépe: 0,35 % pro částky od 300 tisíc do jednoho milionu, 0,45 % od jednoho do tří milionů a 0,55 % pro víc než tři miliony.

Nejatraktivnější je ode dneška nabídka pro lidi, kteří si k běžnému účtu Fér konto Aktiv nebo Optimal (tedy kromě varianty Mini) založí nový spořicí účet. Na část vkladu do 300 tisíc dostanou úrok 1,13 %. Vklady od 300 tisíc do jednoho milionu se úročí 1,2 %, vklady od jednoho do tří milionů 1,45 % a vklady nad tři miliony 1,5 %.

Až do dneška banka úročila vklady do 300 tisíc sazbou 1,03 %, nad tuto hranici už jenom 0,23 % a nad tři miliony symbolickými 0,01 %. Pro dosavadní spořicí účty ale dál platí dřívější sazby, k získání vyšších je potřeba založit si nový.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

Příslušnou sazbou se úročí vždycky jenom část vkladu, která spadá do daného rozmezí – tedy ne celý vklad. I při vkladu mírně nad tři miliony tak bude skutečný úrok nižší, protože na většinu úspor se uplatní nižší sazby.

Nabídka vyšších úroků platí jenom pro spořicí účty založené od 17. června do konce srpna. Banka zatím počítá s tím, že u nich vyšší úrok nechá i dál, přesto se může kdykoliv změnit.

Nový spořicí účet si může založit i kdokoliv z dosavadních klientů. „Na základě jejich zájmu o převedení spořicího účtu na nový jim banka vše zařídí,“ říká mluvčí Sberbank Radka Černá.

Lidé, kteří si spoření založili dřív a nepřevedou si ho na nový spořicí účet, však od konce léta dosáhnou na nižší úrok než doteď – aspoň podle podmínek, které má banka na svém webu s platností od 20. srpna. Například základní sazba pro spoření do 300 tisíc korun bez běžného účtu by měla klesnout z 0,53 na 0,23 %, s běžným účtem z 1,03 na 0,8 %. U vyšších vkladů naopak sazby oproti dřívějšku stoupnou. 

A jak snadno splníte klíčovou podmínku používat i běžný účet od Sberbank? Varianta běžného účtu Aktiv stojí 99 Kč měsíčně, varianta Optimal 199 Kč měsíčně. Obě ale můžete mít zadarmo, když vám z účtu odejde aspoň pět plateb měsíčně – do limitu se počítají i platby debetní kartou. Na variantu Optimal bez poplatků dosáhne také ten, kdo má ve Sberbank uložený aspoň milion korun.

Dodejme, že Sberbank dál účtuje pět korun za každou odchozí platbu ze spořicího účtu do jiné banky. Konkurence přitom nabízí podobné převody bez poplatku.

Konkurenční spořicí účty většinou dávají za vyšší vklady méně peněz. Výjimkou je Trinity Bank, která nabízí 1,38 % (pro nové účty dočasně 1,58 %) bez omezení výše vkladu. Lepší podmínky pro vyšší vklady nabízejí i Banka Creditas, Equa a Fio banka. Jenom o bohatší klienty má zájem privátní J&T Banka. 

Kam s nimi?

Stavební spořitelny mají zájem o nové klienty a lákají na lepší úrokovou sazbu nebo alespoň slevu na poplatku za uzavření.

Porovnání stavebního spoření: Kdo nabízí nejlepší


Prodej protiinflačních státních dluhopisů skončil. Co vám zbývá, než se případně objeví další?

Jak porazit inflaci? Prošli jsme bezpečné možnosti

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Sberbank, spoření, spořicí účty

A tohle už jste četli?

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

24. 1. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Porovnali jsme lednové nabídky spořicích účtů a termínovaných vkladů. celý článek

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

8. 12. 2022 | Petr Kučera

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Máme aktuální žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

28. 11. 2022 | Olga Skalková | 3 komentáře

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

Moneta zůstává jednou z mála bank, která má hotovostní pokladny na všech pobočkách, nabízí i směnárnu. Plánuje jejich omezení? Kdy spustí platby na číslo mobilu, společné vkladomaty... celý článek

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

15. 11. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

S nejvyšším úrokem na spořicím účtu přichází nováček ze Slovenska. Prozkoumali jsme jeho nabídku a porovnali ji s konkurencí.

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

3. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.