Kreditka Hello bank ušetří 10 % ve sportovních obchodech

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 1. 9. 2022
Kreditka Hello bank ušetří 10 % ve sportovních obchodech

Zdroj: Shutterstock

Hello bank vrátí 10 procent z ceny nákupu v obchodech se sportovním zaměřením, pokud je zaplatíte kreditní kartou HelloPay. Akce, která momentálně patří k nejvýraznějším na trhu, trvá od 1. do 4. září.

Maximální výše slevy (cashbacku, který pak banka vrátí na účet) je 500 korun. Počet nákupů není omezený, slevy se sčítají, a to až do zmíněného celkového stropu.

Akce se týká „kamenných“ i online obchodů, velkých i malých, ale jenom těch specializovaných na sportovní zaměření. Jako příklady banka uvádí Decathlon, Sportisimo, Intersport, Mojekolo nebo inSportline. “Možná vás potěší, že i rybaření je samozřejmě sport,“ píše banka.

Jak banka pozná, že jste platili ve specializovaném sportovním obchodě? Rozhodující je MCC (Merchant Category Code), tedy mezinárodní kód označující hlavní oblast podnikání obchodníka. Konkrétně jde o kódy 5941 (Sporting Goods Store), 5940 (Bicycle Shops - Sales and Service) a 5655 (Sports Apparel, Riding Apparel Store), upřesnila banka na dotaz webu Peníze.cz. „V případě, že klient nakoupí sportovní zboží a transakce bude zúčtovaná s jiným MCC kódem, je možné toto u nás zpětně prověřit a klientovi můžeme cash back dodatečně připsat,“ dodává Lenka Zimmelová z Hello bank.

Sleva se vztahuje na nákupy zaplacené kreditní kartou HelloPay, a to jak v klasické plastové podobě, tak prostřednictvím aplikací Google Peněženka (Google Pay) nebo Apple Pay. Nevztahuje se však na platby kartami jako je Curve a podobně, netýká se ani debetní karty Hello bank.

Výrazné slevy za běžné nákupy či služby nabízejí také některé další banky. Česká spořitelna prodloužila 15% slevu v Albertu a Globusu do konce září, maximální limit 500 Kč se v tomto měsíci počítá samostatně (bez ohledu na platby v srpnu). Nižší slevy v obou řetězcích nabízejí také Air Bank a UniCredit Bank. mBank vrátí 10 procent z plateb mKartou Svět na terminálech v zahraničních „kamenných“ obchodech, pokud proběhnou přes mobil nebo hodinky. A například Komerční banka odmění v září a říjnu nákupy v takzvaných odpovědných e-shopech.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Rekordní pokuta pro Elektrolux. Diktoval prodejcům ceny

13. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Rekordní pokuta pro Elektrolux. Diktoval prodejcům ceny

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vyměřil výrobci elektroniky Electrolux rekordní pokutu 125 milionů korun za dlouholeté protisoutěžní jednání. Firma pochybení přiznala a nepodala... celý článek

Řetězce zkoušejí, co jim projde, říká právnička o kouzlení se slevami

8. 2. 2024 | Pavla Adamcová

Řetězce zkoušejí, co jim projde, říká právnička o kouzlení se slevami

Řada obchodníků stále nepočítá slevy tak, jak by podle už rok platných unijních pravidel měla. Cenovkami často matou zákazníky. „Ta vynalézavost je neuvěřitelná,“ říká v rozhovoru Veronika... celý článek

Banky rozdají tisíce, startují nové akce pro klienty

6. 2. 2024 | Petr Kučera

Banky rozdají tisíce, startují nové akce pro klienty

Raiffeisenbank, Creditas, ČSOB, UniCredit a Skip Pay lákají na odměny za aktivní využívání služeb nebo sjednání nového účtu. Některé odměny získá každý při splnění podmínek, u jiných... celý článek

Rok bez falešných slev? Některé řetězce dál matou zákazníky

2. 2. 2024 | Pavla Adamcová | 5 komentářů

Rok bez falešných slev? Některé řetězce dál matou zákazníky

Novela spotřebitelského zákona platí v Česku už déle než rok. Prošli jsme, jak vypadají cenovky řetězců. Ukázalo se, že kouzlení se slevami nezmizelo, řada obchodníků si nová pravidla... celý článek

VZP má nové příspěvky z fondu prevence. Tady je přehled

22. 1. 2024 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

VZP má nové příspěvky z fondu prevence. Tady je přehled

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) pro rok 2024 navýšila částky vybraných příspěvků a do nabídky zařadila několik zcela nových příspěvků.

Partners Financial Services