Kreditka Hello bank ušetří 10 % ve sportovních obchodech

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 1. 9. 2022
Kreditka Hello bank ušetří 10 % ve sportovních obchodech

Zdroj: Shutterstock

Hello bank vrátí 10 procent z ceny nákupu v obchodech se sportovním zaměřením, pokud je zaplatíte kreditní kartou HelloPay. Akce, která momentálně patří k nejvýraznějším na trhu, trvá od 1. do 4. září.

Maximální výše slevy (cashbacku, který pak banka vrátí na účet) je 500 korun. Počet nákupů není omezený, slevy se sčítají, a to až do zmíněného celkového stropu.

Akce se týká „kamenných“ i online obchodů, velkých i malých, ale jenom těch specializovaných na sportovní zaměření. Jako příklady banka uvádí Decathlon, Sportisimo, Intersport, Mojekolo nebo inSportline. “Možná vás potěší, že i rybaření je samozřejmě sport,“ píše banka.

Jak banka pozná, že jste platili ve specializovaném sportovním obchodě? Rozhodující je MCC (Merchant Category Code), tedy mezinárodní kód označující hlavní oblast podnikání obchodníka. Konkrétně jde o kódy 5941 (Sporting Goods Store), 5940 (Bicycle Shops - Sales and Service) a 5655 (Sports Apparel, Riding Apparel Store), upřesnila banka na dotaz webu Peníze.cz. „V případě, že klient nakoupí sportovní zboží a transakce bude zúčtovaná s jiným MCC kódem, je možné toto u nás zpětně prověřit a klientovi můžeme cash back dodatečně připsat,“ dodává Lenka Zimmelová z Hello bank.

Sleva se vztahuje na nákupy zaplacené kreditní kartou HelloPay, a to jak v klasické plastové podobě, tak prostřednictvím aplikací Google Peněženka (Google Pay) nebo Apple Pay. Nevztahuje se však na platby kartami jako je Curve a podobně, netýká se ani debetní karty Hello bank.

Výrazné slevy za běžné nákupy či služby nabízejí také některé další banky. Česká spořitelna prodloužila 15% slevu v Albertu a Globusu do konce září, maximální limit 500 Kč se v tomto měsíci počítá samostatně (bez ohledu na platby v srpnu). Nižší slevy v obou řetězcích nabízejí také Air Bank a UniCredit Bank. mBank vrátí 10 procent z plateb mKartou Svět na terminálech v zahraničních „kamenných“ obchodech, pokud proběhnou přes mobil nebo hodinky. A například Komerční banka odmění v září a říjnu nákupy v takzvaných odpovědných e-shopech.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

30. 11. 2022 | Petr Kučera

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

Lidé, kteří platí kartou od České spořitelny, mohou do konce prosince ušetřit 20 procent z nákupů v řetězci Albert a v internetových obchodech Rohlík a Košík.

Skutečné slevy při Black Friday. Podívejte se, kdo nejvíc čaroval

28. 11. 2022 | Jakub Balada | 1 komentář

Skutečné slevy při Black Friday. Podívejte se, kdo nejvíc čaroval

Díky Hlídači shopů si můžete ověřit, jaká je skutečná sleva a jestli ji obchodníci uměle nezvyšují. Jakub Balada z datového startupu Apify popisuje, co hlídač zjistil během letošního... celý článek

První nákup do 1500 Kč zdarma, láká Skip Pay před Vánoci

24. 11. 2022 | Jiří Hovorka

První nákup do 1500 Kč zdarma, láká Skip Pay před Vánoci

Lidé, kteří si nově založí ověřený účet Plus u služby Skip Pay, dostanou v rámci marketingové akce až 1500 korun na první nákup. Nabídka nemá žádné další podmínky ani omezení (například... celý článek

Notáři poradí zadarmo. Už v úterý

20. 10. 2022 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Notáři poradí zadarmo. Už v úterý

Notářská komora ČR pořádá v úterý 25. října šestý ročník Dne otevřených dveří. Stejně jako v předchozích dvou letech se kvůli koronavirovým omezením uskuteční jen po telefonu.

mBank vrátí až 2000 Kč z nákupů na internetu

19. 10. 2022 | Petr Kučera

mBank vrátí až 2000 Kč z nákupů na internetu

Velkorysou akci na podporu své virtuální své eKarty spustila mBank. Až do 15. prosince vám na účet vrátí peníze, které s touto kartou zaplatíte za nákupy na internetu – limitem jsou... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.