Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Mobbing: šikana na pracovišti, která se v Česku rozmáhá

| rubrika: Jak na to | 15. 1. 2008 | 240 komentářů
Mobbing: šikana na pracovišti, která se v Česku rozmáhá
Skrytý teror na pracovišti, tzv. mobbing, zažívá v Česku každý šestý zaměstnanec. Řada z nich kvůli němu práci ztrácí a často končí u psychiatra. Dlouhodobá šikana na pracovišti přitom může firmy stát i stovky tisíc korun ročně.

Pětice první pomoci, jak přežít mobbing

1. Nezůstávat s problémem v izolaci, nechat si poradit od rodiny, známých či odborníků
2. Zvážit rizika a rozhodnout se, zda „zůstat, nebo odejít!“
3. Hledat spojence (včetně psychologa či tzv. kouče)
4. Stanovit si priority, povinnosti a úkoly, aby ve stresu nedělal zbytečné chyby.
5. Neztratit kontakt s realitou a usilovat o „nadhled“. Neopomíjet „to ostatní“! (Rodinu, koníčky, účinnou relaxaci, styk s přáteli či jinými lidmi)
Zdroj: Občanské sdružení Práce a vztahy

Alena nastoupila do nového zaměstnání. Hned na začátku dostala radu kolegy: „Tady platí pravidlo: vyšší bere!“ Začala to pociťovat na vlastní kůži. Pravdu měla jedině šéfová. Podřízené peskovala, ráda je úkolovala těsně před koncem pracovní doby a posílala kontrolní e-maily. Kdo hned neodpověděl, byl terčem její kritiky. Za nic nechválila, všechno se přece dalo udělat lépe. Alena se snažila plnit úkoly včas a dobře. Po pár měsících zjistila, že ji začíná kritizovat i její kolegyně, která dostala přidáno. V kanceláři zavládla postupně nevraživost, Alena se stala černou ovcí. Nechtěla si to nechat líbit, požádala o rozhovor ředitele z nejvyššího vedení. Druhý den dostala výpověď a jako náplast odstupné.

Alenin případ je typickou ukázkou mobbingu. Jde v podstatě o psychickou šikanu na pracovišti. Osobní zkušenost s ní má v Česku 16 procent zaměstnanců. Čtvrtina z nich je některé z forem mobbingu vystavována minimálně jednou týdně a téměř polovina zažívá psychoteror po dobu delší než jeden rok. Loňský průzkum agentury GfK ukázal, že terčem skrytého teroru na pracovištích se začínají stávat zaměstnanci středních a starších věkových kategorií, nejčastěji ženy ve věku nad 45 let. Většinou  končí s výpovědí v ruce a někdy i v péči lékařů. Obětí mobbingu se ale může stát prakticky každý, bez ohledu na věk.

Jak s mobbingem bojovat

Jste-li obětí mobbingu, schovávejte si důkazy, například písemnou dokumentaci a emailovou poštu. Zajistěte si osobní svědectví v momentech, kdy jste diskriminováni. Začněte si psát deník všech událostí. Tyto důkazy mohou být rozhodující v jednání s vedením firmy, s odbory nebo v případném soudním procesu.

„Zdá se, že velmi ohroženými jsou zaměstnanci samostatní, nějakým způsobem vyčnívající či neochotní ztratit svoji autonomii a nezávislost. Systematické intrikování, útoky, které proti nim vedou kolegové nebo nadřízení je postupně připravují o sebevědomí a pracovní výkon,“ říká psycholog Pavel Beňo z Občanského sdružení Práce a vztahy, který se soustavně věnuje boji proti mobbingu a šikaně na českých pracovištích. Statistiky o mobbingu v západní Evropě uvádějí příznivější údaje. Skrytý teror na pracovišti, kterému dal profesor Hainz Leymann název mobbing, zažívá na vlastní kůži 8 procent lidí.

Podle odborníků se do osobní filosofie některých lidí i firemních vztahů v Česku začíná již delší dobu promítat názor: „Být agresivní se vyplácí!“ Ve firmě, kde získá agresor prostor a na pracovišti začne fungovat psychoteror, dochází ale postupně ke ztrátám. „Zvyšuje se míra plýtvání. Klesá motivace zaměstnanců, vytrácí se pocit sounáležitosti s firmou, stávající zaměstnanci rezignují a přestávají být aktivní a někteří raději odcházejí pryč,“ vysvětluje psycholog Beňo s tím, že i řízení firmy začíná mít trhliny. Pracovní kolektiv už nechce být veden, musí být hnán. Vyčíslit takové ztráty v penězích se před deseti lety pokusili v Německu. Pohybovaly se v řádech desítek tisíc až stovek tisíc korun ročně.

Bossing aneb když podřízené šikanuje šéf

Prosperující firma změnila majitele. V podniku zavládl strach o místo. S novým vedením přišli dva manažeři „vlčáci“. Trnem v oku se jim stal vedoucí manažer Pavel. Ovládal dva jazyky, uměl do firmy přivést nové klienty a jednal vždy fér. Čekali na každou jeho chybičku, další si začali vymýšlet. Pavel nad tím mávnul rukou, nesnášel intriky, vyhýbal se jim. Po čase se o Pavlovi začalo všeobecně říkat, že na práci už nestačí. Na poradách to řešil i ředitel, všichni ostatní mlčeli, báli se. Útoky se stupňovaly, po roce Pavel začal uvažovat, že si najde jiné místo, doma se hádal s rodinou. Pak udělal v práci vlastní a pořádnou chybu, firma musela platit penále, dostal okamžitou výpověď. Další místo hledal dlouho.

Mobbing v Česku má řadu forem. Mnohdy se těžko odhaluje. Zvlášť v případech, kdy dlouhodobou šikanu a konflikt na pracovišti vytvářejí samotní šéfové firem (tzv. bossing). „Není to jednorázový pracovní konflikt, který odezní. Jde o konflikt neřešený či nevhodně řešený a dlouhodobě opakovaný, který znepříjemňuje zaměstnanci život po dobu několika měsíců. Probíhá skrytě ale vždy s jediným cílem – zlikvidovat oběť, vystrnadit ji z firmy,“ upozorňuje Beňo.

Ve snaze zbavit se nežádoucího kolegy či podřízeného a upevnit si vlastní pozici ve firmě je vynalézavost agresorů značná. Vše může začít legráckami, žertíky a posměšky. Postupně se připojí schválnosti, intriky a plánované úsilí agresora, aby se jeho oběť stala ve firmě černou ovcí, kdy do hry zapojí okruh svých spojenců. „Profesor Leyman popsal 45 nactiutrhačských forem chování mobberů, ale nejspíš jich bude více,“ podotýká Pavel Beňo.

Za mobbing je vždy zodpovědný zaměstnavatel. Nový zákoník práce zakazuje na pracovišti jakoukoliv diskriminaci, obtěžování a pronásledování. A povinností firmy také je vytvářet dobré pracovní prostředí. Dovolat se svých práv a nad šikanujícími kolegy zvítězit ovšem bývá obtížné.

 

Setkali jste se někdy na pracovišti s šikanou? Jak jste situaci řešili?

 

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+656
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 7. 2014 17:19, Jana z Brna

Šikanou na pracovišti jsem si také prošla. Skončila jsem tzv. na ulici a následně na uzavřeném psychiatrickém oddělení. Bránit se soudem nemá cenu. Nemám sílu ani peníze na právníky. Jen zatím čerstvou nenávist k městským společnostem,kde se dodazují za hodnotné zaměstnance neschopní příbuzní! TECHNICKÉ SÍTĚ BRNO a.s.,TEPLÁRNY BRNO a.s.

Reagovat

 

+533
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

17. 3. 2008 9:32, Patrik

Tuhle stránku jsem vyhledal, neboť jsem právě obětí šikany (chcete-li mobbingu) ze strany svého šéfa. Abych narušil v několika příspěvcích popsaný stereotyp, jedná se o nadřízeného-padesátníka, sám jsem "perspektivní" třicátník. Začalo to ve chvíli, kdy jsem odmítnul korupcí zavánějící chování šéfa na úkor své odpovědnosti. Následovalo zavalení více či méně nelogickými úkoly, stížnosti na moji osobu, pomluvy, drobné naschvály apod. Zároveň mám problém získávat šéfovy podpisy pro svoje záležitosti, někteří spolupracovníci mají pod výhrůžkou zakázáno mi včemkoliv pomáhat. Na pracovišti panuje atmosféra strachu, vyhrožování a nejistoty. Zatím to trvá řádově týdny, nicméně už teď pociťuji bezbrannost, pokles sebevědomí a žaludeční neurózu.

Ne vždy lze řešit takovou situaci odchodem ze zaměstnání. V mém případě se jedná o práci, o kterou velmi stojím a mám ji rád. A hlavně neexistuje jiná "firma" v oboru, neboť se jedná o určitý exkluzívní výsek státního aparátu.

Budu se tedy snažit plnit si své povinnosti, neudělat chybu a radit se s kamarády. Pokud dojde ke zhoršení, pustím se na riskantní půdu stížnosti vyšším nadřízeným. V takovém případě se nebojím výpovědi, ale nálepky problémového člověka, která v další kariéře může velmi uškodit.

Držte mi palce! Díky.

Reagovat

 

-13
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (240 komentářů)

27. 6. 2017 | 11:55 | Iva

Dobrý den, je mi líto, co jste prožil. Mám za sebou 2 roky 3 měsíce a 3dny úplně stejného procesu. FUJ. Je to hnus. Přeju klidné nervy a ať se brzo zotavíte. více

25. 5. 2017 | 16:57 | Ivan

Dobrý den, chtěl bych se také podělit o svůj příběh, co se mi stal. Nastoupil jsem do jedne firmy a ze začátku było vše v pořádku. Zlom ale nastal s příchodem jedne kolegyně, kterou jsem navíc znal z bývalé práce a navíc...více

11. 4. 2017 | 11:32 | Martina

Dobrý den, prosím můžete se mi ozvat na e-mail. Děkuji Martina více

7. 4. 2017 | 22:20 | rudolf

Na recepci v Globusu Havířov žádné myslitelky nesedí. Dělají si svoji práci a zákazník je až na posledním místě. Ne. ještě dále. více

4. 4. 2017 | 14:03 | český zaměstnanec

Dobře napsané. V normálně fungující firmě (ne rodinné) šikana nemůže být tečka. Zpravidla se s ní setkáte ve starých kolektivech. Jako ve smyslu nepostradatelní páni co to novým osladí. A samozřejmě vedení, které se tváří...více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK