Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Litujeme, jste pro nás starý!

Táňa Chadrabová | rubrika: Jak na to | 21. 12. 2007 | 48 komentářů
V inzerátech se to dnes hemží nabídkami na práci v mladém a dynamickém kolektivu. Jinými slovy tím firmy říkají: „Starší lidi nechceme.“ Komu je nad padesát a snaží se dostat na přijímací pohovor, proto někteří odborníci radí neuvádět v životopise přímo svůj věk.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 12. 2007 9:36, Jaromír

Není to jen o věku, každý zaměstnavatel chce 30ti letého, který bude mít nejen zkušeností 50ti letého, ale i "evropský rozhled" :), a samozřejmě za český plat. Byl jsem na pohovoru, kde se na mě snažil jeden zaměstnavatel hodit pracovní povinnosti dvou lidí, kteří mu odešli právě pro nízký plat (jednoho jsem znal ze školy, tak jsme si o tom popovídali), a samozřejmě mi nabídl ještě menší plat, než meli ti dva, a na závěr uvedl, že bych měl ještě pár povinností navíc.

Když je takto pokřivená situace mezi zaměstnavateli a zaměstnanci, ve stylu, že za málo peněz chtějí slyšet filharmonii, tak se nedá odpovědět jinak, než zajít na živnostenský úřad a začít podnikat taky, a je úplně jedno, jestli je člověk mladý, a je mu dán malý plat jen pro jeho "nízký" 30ti letý věk, a nebo zase naopak "starý" 50ti letý.

Však co, každý si utváří svůj život sám, tak proč všem nevytřít zraky, a nepostarat se o sebe sám. Aspoň pak nad sebou člověk nemá šéfa, který po člověku požaduje IT vysokou školu, znalost minimálně angličtiny na konverzační úrovni, profesionální znalost oboru, práci od rána do večera i o svátcích s tím, že dostane 12500 Kč hrubého (s tím, že "není v nejbližší době naděj na finanční postup"), to se dá odpovědět, jen něco ve stylu nasrat, a hurá na živnostenský úřad pro to své nejbližší podnikání.

Reagovat

 

+84
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

23. 12. 2007 18:29, jadr

Obávámse, že "někteří odborníci" nejsou vůbec žádnými odborníky, ale jsou to obyčejní vládní lehkoživkové, kteří se k moci dostali díky své neutuchající touze po moci a penězích. Těmito hloupými radami pouze kalí vodu.

Reagovat

 

-26
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (48 komentářů)

17. 1. 2008 11:32 | charliet

myslim si ze je to pro 50 niky krute v dnesni dobe. Kolem sebe mam spoustu prikladu. Zaroven si myslim , ze jsou castecne obeti doby, kdy v komunismu tady nebyla zdrava konkurence,lidi nebyli tlaceni do toho, se ucit novym vecem a souperit s druhymi, nebo se ucit jazykum. Bohuzel. Dale je tu rychly tenchnologicky pokrok. Vezmete si treba internet, kazde dite umi brouzdat na netu. Ale s tim se lide muzou a musi vyrovnat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

18. 1. 2008 10:04 | rpolasek

No, u věku existuje určitá, poměrně ostrá hranice, co se týká předchozího zaměstnání, zkušeností, vzhledu, znalostí atd. 50 i 60 letý, který je nad tuto hranicí, je dostatečně vysoký manažer zjednodušeně řečeno najde zaměstnání rychle a je schopen bez problémů v případném konkurzu vyřadit i mnohem mladší konkurenty. Jakmile je ale pod tou hranicí, tak naopak má velké problémy vůbec nějaké zaměstnání najít.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (mamoch 30. 12. 2007 18:19)

27. 2. 2008 15:22 | Hanka

A myslíš, že 50-tníci to neumí? Divil by ses... Jenomže ty máš předsudky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+23
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (charliet 17. 01. 2008 11:32)

12. 9. 2009 11:28 | Ilona

Mezi mladými a starsími zamestnanci rozdíl není. Jsou to predsudky mladých, které jsme si my sami spatne vychovali a kterí se bojí zkuseností a moudrostí padesátníku. Není to o nicem jiném nez strach, boj o prezití a generacní souboj o pracovní místa a pozice. To jak se clovek cítí, je výkonný, vzdelaný atd. je naprosto individuální, znám spoustu lenivých ,nevzdelaných a hloupých mladých manazeru, kterým bych nesverila rídit ani stádo opic, natoz starsí lidi, kterí ve vetsine prípadu jsou nuceni pod nimi pracovat a radeji si myslet,,svoje" . Je to chyba spolecnosti, která vystavela model mládí, ale zapomíná na to, ze mladých ubývá, starých pribývá a ti, kterí dnes starsí diskriminují dopadnou za pár let stejne. Jak se ríká, na kazdého jednou dojde. Takze mládezi, drzte si svá progresivní místecka a hodne makejte nebot budete za pár let ve státe nuceni zivit nespocetnou armádu starsích lidí, které dnes nepustíte k práci
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

13. 9. 2012 22:35 | sarka

Milá paní, jsem ještě zaměstnaná a hledám jinou práci už rok. Měla jste nejspíš velké štěstí. Je mi kolem 50ti a stále dostávám odpovědi, že jsem sice odborník, ale vzali někoho jiného. Celý život běhám po kurzech a školách, kt. si sama platím, protože nedokážu pracovat jen jako cvičená opice, a proto se realizuji jinak. Potencionální zaměstnavatel nemůže říci, že bych nebyla flexibilní nebo lenoch, kde dělám chybu, když jste tak chytrá????????????? Rozhodně také nechci jít na nabídky nynějších platů, kt. jsou v mém případě o 50% nižší.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (mamoch 30. 12. 2007 18:19)

13. 9. 2012 22:51 | sarka

Vy jste typický "zaměstnavatel". Je mi přes 50. Letos jsem si udělala ECDL. Umím sice ne perfektně AJ, NJ, RJ. Mám kurz IGT. Když je v práci něco potřeba, ať opravit stroj nebo poradit s administrativou - perspektivní, mladí a krásní jdou za mnou (určitě ne všichni). Jsem schopná se orientovat ve Wolframu, Googlu, Opeře, Evernotu, Dropboxu.... Asi jste psal o sobě. Přesně - mě zaměstnavatel odmítl uvolňovat na bakalář. počítačovou školu, protože bych ji dokončila v 53, a to není pro firmu perspektivní (zapomněl, že půjdu do důchodu v cca 63). Potřebovala jsem jen 2x v měsíci v pátek ve 14 hod odejít do školy a hodiny bych měla odpracované dle předpisu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (charliet 17. 01. 2008 11:32)

14. 9. 2012 7:45 | Radim

Proto všude říkám, že personalisté a majitelé firem lžou, když říkají, že v ČR chybí technicky vzdělaní zaměstnanci. Oni nechybí, oni naopak přebývají a marně ve svém věku 45 - 55 let hledají práci. Mně se to týká taky, vzděláním chemik, Vysoká škola chemickotechnologická v Pardubicích, potom jsem 15 let dělal v jednom velkém strojírenském podniku na severní Moravě projektanta a technologa. A potom jsem skoro 10 let hledal práci. Na začátku jsem hledání práce poněkud podcenil, nečekal jsem, že budu mít problémy a potom už jsem byl starší uchazeč dlouhodobě bez práce..... Pravda. měl jsem během té doby nějaké problémy doma, pečoval jsem nějakou dobu o člena rodiny, který vyžadoval ke konci už nepřetržitou péči.... A během té doby jsem se nesetkal u personalistů obvykle s ničím jiným než nezájmem a lhaním. Dokonce jsem zažil pár případů, kdy personalisté nebo lidi blízcí k nim tady od nás veřejně prohlásili do sdělovacích prostředků, že nemají technické odborníky, já jsem na tyto lidi vyhledal kontakt a přihlásil se s tím, že můžu okamžitě nastoupit. Odpověď, pokud vůbec přišla, bylo vždy jen vykrucování, uvádění všelijakých nesmyslných námitek, proč to nejde a lhaní. Málokdo z těchto lidí se vzmůže na to obětovat aspoň nějakou minutku a uchazeči aspoň trochu solidně a ztdvořile na rovinu odpovědět. Dokonce jedna personalistická agentura, která tady na severní Moravě velice moc inzeruje nová pracovní místa, se tváří jakoby vstřícně a jakoby provozuje svou vlastní firemní databázi, do které když se uchazeči o práci zaregistrují, tak budou mít výhodu. Prý ještě dříve, než zveřejní nové pracovní inzeráty, podívají se do té své databáze a vyberou vhodné uchazeče z ní. Tomu bych možná i uvěřil, kdyby mně už roky pravidelně jako odpověď na mé ohlasy na jejich pracovní inzeráty nepřicházela výzva k zaregistrování do té jejich databáze. Ve které já už dávno zaregistrovaný jsem. Ti s prominutím idioti se ani neobtěžují vyhledat, jestli v jejich databázi náhodou už zaregistrovaný nejsem... Natož aby s tou svou databází nějak pracovali, hledali v ní vhodné lidi pro jimi obsazované pracovní pozice a ušetřili si tak čas a náklady na zadávání pracovních inzerátů a na výběr ze zaslaných CV. Jejich práce a jejich výdělek spočítá prostě jen v tom zadat inzerát, vybrat nejlepší nebo nejlepšího pro svého zákazníka, firmu, která chce obsadit nějakou ptracovní pozici a CV ostatních uchazečů vyhodit do koše jako nějaký nepříjemný lidský odpad. Neznám větší lháře z povolání, aspoň v našich zemích, než personalisty.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

8. 11. 2016 19:32 | Monika E.

Vek nebyl problém při přijetí do Costa cafe ,ale posměch zamestnancu za zády mi rikaly babi .Můj věk byl 40 a vzhled jsem mela Max. Na 32 let.Kdyz však zjistily kolik mi je ...vadilo mi to odešla jsem.Jejich věk byl prumerne 21let.Hlupaci ono se ne nadarmo rika ze na každého jednou dojde.Dnes mam praci opět v mladém kolektivu o generaci strarsi ale pohodovi lidičky.Zadne výtky k memu věku o naopak obdiv.Vse zle je někdy k dobru si říkám zpetne.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 823 822 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2018

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Dvořáček

podnikatel, Rudolf Jelínek

Jan Fischer

politik

Pavel Dvořáček
ÚSPĚŠNOST
56,35 %

z 126 duelů
×
Jan Fischer
ÚSPĚŠNOST
32,57 %

z 175 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK