Kde mají nebezpečné silnice? V žebříčku propadlo Brno a Trutnov

jih | rubrika: Aktuality | 14. 5. 2019 10:39

Nejbezpečnější silnice mezi krajskými městy měla loni Olomouc, hned za ní se umístily Jihlava a Liberec. Vyplývá to z výsledků ČP Indexu bezpečnosti za rok 2018. Na druhé straně žebříčku skončilo Brno.

Titulem nejbezpečnější okresní město se mohou pyšnit hned čtyři města, kde loni nedošlo k vážné nehodě. Jde o Beroun, který se na předních příčkách umisťuje pravidelně, Domažlice, Klatovy a Most. Nejhůře naopak dopadl Trutnov.

Česká pojišťovna dvakrát ročně mapuje bezpečnost silničního provozu na silnicích krajských a okresních měst a sestavuje ČP index bezpečnosti. Ten vychází ze statistik Policie ČR a je vztažený k počtu obyvatel jednotlivých měst. ČP index je tak možné brát jako ukazatel toho, jak bezpečné jsou silnice v daném městě, vysvětluje způsob měření indexu bezpečnosti mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková.

Kdo srovnává, ten jede

Přišli na Peníze.cz, srovnali a ušetřili. Vyzkoušejte si to taky, stačí si vybrat, jak byste povinné ručení nebo havarijko rádi sjednali:

 

Nejvíc vážných nehod se během roku 2018 stalo v Praze, kde celkově přišlo o život 31 lidí a vážně se zranilo 182 osob. Na silnicích Brna došlo k nehodám, které měly za následek devět mrtvých a 116 těžce zraněných. S odstupem pak následuje Ostrava s 25 vážně zraněnými a 6 usmrcenými obětmi dopravních nehod.

Pokud se ale podíváme na poměr počtu nehod k počtu obyvatel, který vyjadřuje právě ČP index, je nejnebezpečnějším krajským městem Brno, následují ho Ústí nad Labem a Plzeň.

Na silnicích krajských a okresních měst loni zahynulo 75 lidí, 689 osob bylo při dopravních nehodách těžce zraněno (o rok dříve to bylo 76 a 630 lidí).

ČP Index bere v potaz počty usmrcených a těžce zraněných osob při dopravních nehodách v zastavěné oblasti měst.

Pořadí krajských měst dle ČP Indexu bezpečnosti v roce 2018
Pořadí 2018MěstoPořadí 2017
1.Olomouc7.
2.Jihlava3.
3.Liberec6.
4.Hradec Králové2.
5.Ostrava8.
6.Zlín11.
7.Praha5.
8.České Budějovice13.
9.Pardubice4.
10.Karlovy Vary1.
11.Plzeň12.
12.Ústí nad Labem9.
13.Brno10.

Pořadí okresních měst dle ČP Indexu bezpečnosti v roce 2018

Index bezpečnosti

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Prohlídku pojištěného auta na dálku umí i ČPP

20. 4. 2021 | Petr Kučera

Prohlídku pojištěného auta na dálku umí i ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) zahájila ostrý provoz asistované prohlídky vozidla technikem na dálku. Klienti už díky tomu nemusejí přijet osobně při sjednání havarijního pojištění... celý článek

Povinné ručení: Garance ceny je fajn, ale přímá likvidace zásadní

13. 4. 2021 | Jiří Matusík | 11 komentářů

Povinné ručení: Garance ceny je fajn, ale přímá likvidace zásadní

Kooperativa od dubna láká na tříletou fixaci ceny pojištění auta. Jde o revoluční novinku na trhu, nebo něco takového nabízejí i konkurenti? Vyplatí se to? A na co si teď při sjednání... celý článek

Pojišťovna s autoservisem. Direct rozjíždí vlastní síť

7. 4. 2021 | Jiří Hovorka | 6 komentářů

Pojišťovna s autoservisem. Direct rozjíždí vlastní síť

Direct pojišťovna se pouští do nového byznysu. Koupila prodejce aut Autotrio Praha v Modřanech a bude v něm prodávat a servisovat auta pod značkou Direct auto. V plánu jsou nákupy dalších... celý článek

Dvacet nejlepších finančních produktů. Hlasujte, kdo vyhraje

8. 3. 2021 | redakce Peníze.CZ

Dvacet nejlepších finančních produktů. Hlasujte, kdo vyhraje

Finálové kolo hlasování o Cenu veřejnosti Zlaté koruny vrcholí. I vy můžete vybírat z dvaceti nejoblíbenějších finančních produktů, které se probojovaly do užšího výběru. Hlasování... celý článek

Největší pojišťovny v Česku. Nový žebříček

4. 2. 2021 | Petr Kučera

Největší pojišťovny v Česku. Nový žebříček

Trh pojištění v Česku loni stoupl meziročně o 3,6 %, celkový předpis smluvního pojistného dosáhl 141,21 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných údajů, které podle své metodiky spočítala... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.