Nejlepší privátní bankou v regionu je UniCredit, získala cenu

| rubrika: Aktuality | 19. 11. 2019 17:10

Skupina UniCredit je podle časopisu Global Finance nejlepší privátní bankou ve střední a východní Evropě pro rok 2020. Zároveň se stala nejlepší privátní bankou v České republice.

„Ocenění získaly banky, které umí nejlépe vyhovět konkrétním potřebám klientů s vysokými aktivy. Snaží se jejich jmění zachovat, rozšířit a předat dál,“ uvedli organizátoři.

Časopis, který má sídlo v New Yorku a pobočky v Londýně a Miláně, hodnotil řadu objektivních a subjektivních faktorů. Kromě údajů ze samotných bank to byly nezávislé průzkumy, zkušenosti klientů či názory expertů.

Hlavní cenu pro nejlepší privátní banku na světě získala J.P. Morgan Private Bank. Kromě toho udělil časopis i ceny pro vítěze specializovaných kategorií: Například celosvětově nejlepší privátní bankou pro mileniály se stala Standard Chartered, pro podnikatele (Entrepreneurs) BMO Private Bank, pro majitele firem (Business Owners) UBS, nejvíce inovativní je DBS Private Banking.

Na úrovni regionů pak v západní Evropě bodovala BNP Paribas. Ve střední a východní vyhrála už zmíněná UniCredit, která zvítězila i v jednotlivých státech: Česku, Rakousku (jako Schoellerbank) a Rumunsku. Na Slovensku si ocenění odnesla Erste Private Banking, v Polsku Bank Pekao Private Banking a v Německu Berenberg.

UniCredit byla vyhlášena také nejlepší privátní bankou pro podnikatele v rámci střední a východní Evropy. Pro majitele firem je podle soutěže ve stejném regionu nejlepší Sberbank, pro správu rodinného majetku (Family Office Services) pak Credit Suisse.

Celosvětově nejlepší privátní bankou pro čisté jmění do jednoho milionu dolarů je Santander, od jednoho do 25 milionů pak UBP a pro jmění nad 25 milionu dolarů Citi Private Bank – alespoň podle ocenění časopisu Global Finance.

Kompletní přehled výsledků najdete na webu soutěže.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.