Nejbezpečnější banka ve střední a východní Evropě je z Česka

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 25. 9. 2019

Americký časopis Global Finance vyhlásil Komerční banku nejbezpečnější bankou ve střední a východní Evropě. Vycházel z dlouhodobých ukazatelů ratingových agentur Moody's, Standard & Poor's a Fitch.

V žebříčku nejbezpečnějších bank ve střední a východní Evropě následovalo za Komerční bankou pět bank z Polska (ING Bank Slaski, Bank Pekao, Santander Bank Polska a mBank), šestá skončila česká Moneta Money Bank. V Česku působí také zmíněná mBank, a to formou organizační složky polské společnosti.

Celosvětově nejbezpečnější komerční bankou je podle časopisu Royal Bank of Canada, na druhém místě skončila kanadská TD Bank a třetí německá DZ Bank. Do první padesátky se nedostala žádná ze střední a východní Evropy.

„Děláme vše pro to, aby nás tak vnímala nejen mezinárodní komunita, ale také naši klienti, a to především s důrazem na digitální a informační bezpečnost. Již pátým rokem našim klientům nabízíme bezplatnou softwarovou ochranu při používání internetového a mobilního bankovnictví Trusteer od IBM,“ říká k ocenění šéf Komerční banky Jan Juchelka.

Časopis Global Finance má sídlo v New Yorku a pobočky v Londýně a Miláně. Vychází od roku 1987, má víc než 50 tisíc čtenářů v 188 zemích světa.

Už na jaře jsme informovali o tom, že skupina UniCredit od časopisu Global Finance letos získala ocenění Nejlepší banka v regionu střední a východní Evropy v soutěži Best Bank Awards. Nejlepší bankou v České republice je podle stejné soutěže Česká spořitelna. Na Slovensku zvítězila Tatra banka, v Polsku Bank Millennium.

Sberbank se pro změnu v září pochlubila, že byla vyhlášena nejlepší transakční bankou střední a východní Evropy v soutěži pořádané britským časopisem The Banker. Obhájila tak vítězství z předchozího roku. Ocenění Transaction Banking Awards se zaměřuje na nejlepší partnery v podnikání. Celosvětově vyhrála HSBC.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

banky, Komerční banka

A tohle už jste četli?

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

28. 11. 2022 | Olga Skalková

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

Moneta zůstává jednou z mála bank, která má hotovostní pokladny na všech pobočkách, nabízí i směnárnu. Plánuje jejich omezení? Kdy spustí platby na číslo mobilu, společné vkladomaty... celý článek

Bankomat má spotřebu jako rodinný dům. A další zajímavosti

27. 11. 2022 | Olga Skalková

Bankomat má spotřebu jako rodinný dům. A další zajímavosti

Proč potřebuje bankomat tolik elektřiny? Kolik stojí jeho pořízení? Kolik už jich v Česku vlastně je? Projděte si čísla.

První banky půjčí hotovost z bankomatu zdarma

23. 11. 2022 | Petr Kučera | 8 komentářů

První banky půjčí hotovost z bankomatu zdarma

Výběr kreditkou z bankomatu je za běžných podmínek nevýhodný. Banky si za něj účtují buď vyšší poplatek, nebo ho hned úročí, někdy i obojí současně. ČSOB teď u všech karet umožní půjčit... celý článek

Poplatek za ověřovací SMS končí, couvá Raiffeisenbank

23. 11. 2022 | Petr Kučera

Poplatek za ověřovací SMS končí, couvá Raiffeisenbank

Před dvěma lety to byl odvážný průlom na trhu: Kdo nepřejde na potvrzování v mobilní aplikaci, připlatí si. Teď Raiffka připouští, že zbývající klienty už stejně nepřesvědčí. Pro zpřísnění... celý článek

Internetové bankovnictví nepoužívá skoro 30 % Čechů

22. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Internetové bankovnictví nepoužívá skoro 30 % Čechů

Internetové bankovnictví používají už víc než dvě třetiny (71 %) obyvatel Česka starších 16 let. Ukazují to čerstvě zveřejněné výsledky průzkumu Českého statistického úřadu. Před dvěma... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.