Tři nejdrsnější bankovní poplatky

Petr Čermák | rubrika: Co se děje | 1. 2. 2008 | 3 komentáře
Tři nejdrsnější bankovní poplatky
První kolo hlasování o nejabsurdnější bankovní poplatek už má své premianty. O konečné prvenství se utkají poplatky za nadměrný vklad, za vedení běžného účtu a za připsání úroku.

Poslední lednový den bylo ukončeno hlasování prvního kola soutěže o nejabsurdnější bankovní poplatek Česka i Slovenska. Do rozhodujícího souboje o titul třetího ročníku tohoto klání nyní postupují tři poplatky s velkým náskokem získaných hlasů oproti dalším návrhům.

Z prvního místa zatím pomyslně shlíží poplatek za nadměrný vklad, kterému poslalo hlas téměř 6400 hlasujících. S více než 5200 hlasy následuje poplatek za vedení běžného účtu a na třetím místě je poplatek za připsání úroku (3762 hlasů). Takto hlasovali Češi.

V letošním roce se hlasuje také na Slovensku. Bez rozdílu národnosti ale vadí klientům bank u nás i u sousedů stejné poplatky, jen v různém pořadí. Zatímco Čechům leží nejvíce „v žaludku“ poplatek za nadměrný vklad, Slovákům se nelíbí, že musí platit za vedení běžného účtu. V absolutním součtu hlasů díky většímu počtu hlasujících z Česka vyhrál v prvním kole poplatek za nadměrný vklad.

Trojice poplatků postupujících do finále vzešla z dvaceti nominací, které vybral server www.bankovnipoplatky.com na návrh návštěvníků webu. Na konci letošního února vzejde vítěz soutěže.

Vítězné poplatky z minulých let se týkaly příchozí platby či za vkladu na účet (2005) a výběru z bankomatu vlastní banky (2006). Už v březnu se budou tito zlatí medailisté moci utkat i s letošním vítězem ankety za rok 2007 v takzvané supervolbě. O té se bude hlasovat mezi prvním a patnáctým březnem. V polovině března tak hlasující rozhodnou o vskutku nejabsurdnějším bankovním poplatku.

Do ukončení prvního kola (31.1.2007) již podle pořadatele soutěže banky na poplatcích vybraly minimálně dvě a tři čtvrtě miliardy. V roce 2006 tvořily zisk bank z 28 procent poplatky a provize.

Výsledky prvního kola ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek

PořadíPoplatekPočet hlasů Podíl v %
1.Poplatek za nadměrný vklad 638223,37
2.Poplatek za vedení běžného účtu 522919,15
3.Poplatek za připsání úroku o3762 13,78
4.Poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat, přes internetbanking 2162 7,92
5.Poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou 17806,52
6.Poplatek za účetní položku 13454,93
7.Poplatek za službu internetbanking 10903,99
8.Poplatek za rozměnění peněz6942,54
9.Poplatek za vedení platební karty (roční)6512,38
10.Poplatek za neuskutečnění platby (např. nepřijatý příkaz) 6152,25
Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

Jaký z desítky poplatků byste se nelíbí vám? A proč?

 

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+13
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Které bankovní poplatky zaráží i mluvčí bank

21. 1. 2008 | Věra Tůmová | 8 komentářů

Které bankovní poplatky zaráží i mluvčí bank

Bankovní poplatky rozčilují už řadu let mnoho klientů bankovních institucí. Některé poplatky ale nechápou ani zástupci bank, jak zjistil portál bankovnipoplatky.com. Mezi ně patří třeba... celý článek

Hlasování o nejabsurdnější bankovní poplatek začíná

3. 12. 2007 | Věra Tůmová | 8 komentářů

Hlasování o nejabsurdnější bankovní poplatek začíná

Dny předvánočního shonu si mohou lidé zpestřit hlasováním o nejabsurdnější bankovní poplatek. Soutěž, která je rok od roku populárnější, bude mít díky nováčkovi tuzemského trhu, polské... celý článek

Převedení běžného účtu mezi bankami bude jednodušší

21. 11. 2007 | Jan Stuchlík

Převedení běžného účtu mezi bankami bude jednodušší

Změnit banku by už nemusela být noční můra. Peněžní ústavy by měly přechod ke konkurenci samy klientům usnadnit. Třeba tím, že na jejich žádost převedou informace o trvalých platebních... celý článek

Osmimiliardová radost velkých českých bank

19. 11. 2007 | Věra Tůmová | 3 komentáře

Osmimiliardová radost velkých českých bank

Největší tuzemské banky vykázaly za tři kvartály letošního roku dobré výsledky a pravděpodobně si tento trend podrží i v dalším roce. Pomůže jim svižný hospodářský růst i chuť Čechů... celý článek

Zisky českých bank letos rostou o deset a více procent

19. 11. 2007 | Věra Tůmová

Zisky českých bank letos rostou o deset a více procent

České banky ohlásily v uplynulém týdnu výsledky za první tři čtvrtletí letošního roku. První tři místa obsadila ČSOB, Komerční banka a Česká spořitelna.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.