Zájem o oddlužení prudce stoupl, ukazují první čísla

| rubrika: Aktuality | 18. 6. 2019 15:15

Za první dva týdny letošního června bylo podáno 1600 insolvenčních návrhů na oddlužení, což je o 72 procent víc ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. S odkazem na údaje v insolvenčním rejstříku o tom dnes informoval Tomáš Valášek, výkonný ředitel společnosti Insolvence 2008, která se zabývá systémovou integrací IT řešení a poskytováním služeb i odborného vzdělávání pro insolvenční správce.

Od začátku června platí jednodušší pravidla pro vstup do oddlužení. „Soudům, exekutorům a insolvenčním správcům podstatným způsobem naroste objem práce. Odhady většinou hovoří o zvýšení počtu nových návrhů na oddlužení o desetitisíce ročně a první dny účinnosti novely zatím očekávaný trend potvrzují,“ říká Valášek.

Novinkou je také pravomoc soudů nařídit uchazečům o oddlužení vyčerpat až 100 hodin odborného sociálního poradenství s cílem předejít jejich budoucímu úpadku. Někteří poskytovatelé těchto služeb ale upozorňují na to, že pokud soudy budou této možnosti hojně využívat, narazí na nedostatečnou kapacitu. „Kraje by měly upravit a navýšit podporu neziskových organizací poskytujících tuto službu. Systém by se měl otevřít i akreditovaným i neziskovým subjektům dle insolvenčního zákona, ale nepracujícím v režimu zákona o sociálních službách,“ myslí si ředitel Poradny při finanční tísni David Šmejkal.


Přečtěte si víc:

Změny v oddlužení jsou tu. Nová pravidla osobního bankrotu

Hrozba v novém oddlužení: Majetek se vždycky prodá

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.