CO SI O TOM MYSLÍTE: Zaslouží si katastr nemovitostí zvýšení poplatků za své služby?

Za vklad do katastru nemovitostí by se už za dva roky mělo platit podstatně více než dnes. Je kvalita služeb poskytovaných katastrem na takové úrovni, aby se za ně platilo více? Napište své názory a přečtěte si zkušenosti ostatních čtenářů.

Češi by měli od roku 2009 platit za zápisy do katastru  nemovitostí dvakrát až třikrát více než nyní. Nově by se podle Hospodářských novin mělo platit za každou jednotlivou položku a nikoli za celý návrh na zápis. V číslech to bude znamenat zdražení zápisu u průměrného návrhu z 500 na až 1500 korun.

Zejména pražský katastr je známý tím, že vyřízení zápisu trvá několik měsíců, tedy podstatně déle, než kolik činí zákonná maximální lhůta. Jeho ředitelka nyní tvrdí, že se prodlevy podařilo výrazně snížit a navýšení poplatků si proto zaslouží. Dražší zápis by navíc měly vykompenzovat další vymoženosti, jako třeba možnost podat návrh na zápis digitálně.  A to už od roku 2009.

O zkvalitňování služeb katastru se mluví hodně. Otázka je, jestli se jeho digitalizaci opravdu podaří za rok stihnout. A jestli se díky ní vyřeší třeba i chyby, kdy do katastru byl zapsaný někdo jiný než skutečný majitel nemovitosti.

Jaké jsou vaše zkušenosti se službami katastru nemovitostí? Zaslouží si více peněz za své úkony? Co by se podle vás mělo na činnosti katastru zlepšit?

PODĚLTE SE O NÁZOR S OSTATNÍMI ČTENÁŘI

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 29 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 12. 2007 18:44, Culicek

Rozhodně ani náhodou!!! Trvá jim měsíce něco zapsat - když nepočítám např. Rokycanský. Ale je pravda, že jsem na v kancelářích narazila na docela milé a ochotné kancelářšké krysičky :-)

+58
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

27. 1. 2008 9:28, aleka

Plně s váma souhlasím,oni i ty daně jsou dost velký a ještě si vymyslel další chytrák ,další placení doktorů ,nemocnic a léků.Opravdu nevím proč platíme zdravotní pojištění.Měli by jej zrušit.

Zobrazit celé vlákno

-26
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (29 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.