Raiffeisenbank spouští platby mobilem, má vlastní aplikaci

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 10. 9. 2019 15:45 aktualizováno 10. 9. 2019 16:15 | 3 komentáře

Raiffeisenbank spustila vlastní aplikaci pro přímé platby chytrým telefonem s operačním systémem Android. Místo aplikace Google Pay, k níž se přiklánějí konkurenti, dala přednost vlastnímu řešení pod názvem RaiPay. 

Aplikaci Google Pay podle informací webu Peníze.cz Raiffeisenbank v dohledné době nechystá. Během podzimu ale přidá službu Apple Pay pro systém iOs.

Rakouská centrála skupiny Raiffeisenbank dala jednotlivým zemím zelenou, aby se samy rozhodly, zda chtějí vlastní řešení, nebo zvolí Google Pay. Češi si u systému Android vybrali cestu, kterou se předtím vydala i část konkurence. Také ČSOB, Komerční banka, Air Bank nebo Česká spořitelna původně vyvinuly vlastní řešení. Tři banky ze zmíněné čtveřice už ale nakonec stejně přidaly Google Pay, Air Bank to chystá. Komerční banka už přestala vlastní aplikaci podporovat dřív, Česká spořitelna vypne NFC platby v původní aplikaci Poketka na konci září. 

„Rozhodli jsme se mít vlastní aplikaci, kterou můžeme rozvíjet podle potřeb našich klientů a postupně nabízet i další platební služby nad rámec Google Pay (například možnost plateb kdekoliv na internetu, informace o zůstatcích a transakcích, zobrazení PINu fyzické karty a podobně). Stejně tak víme, že někteří klienti nechtějí sdílet informace o svých platbách se společností Google,“ uvádí Raiffeisenbank v informacích pro klienty. 

„Na druhou stranu chápeme, že pro některé z vás může být Google Pay preferovanou aplikací a nevylučujeme, že jí také začneme nabízet,“ píše banka. Během pár týdnů plánuje spustit Apple Pay. Platby chytrými hodinkami – služby Garmin Pay nebo Fitbit Pay – v blízké době nabídnout neplánuje, ale uvažuje prý o nich.

Zájemci o mobilní platby s aplikací RaiPay potřebují smartphone s NFC a operačním systémem Android 5.0 a vyšším, debetní nebo kreditní kartu Mastercard a nainstalovanou aplikaci.

Všechny čtyři v Česku dostupné služby pro přímé platby mobilem nebo hodinkami už nabízejí Komerční banka, Moneta Money Bank a od konce srpna také mBank. Zkompletovat čtyřlístek chce do konce roku i Air Bank, která zatím nabízí Apple Pay a vlastní aplikaci pro systém Android. Chystá se spustit Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay.

Podobné plány má ČSOB, start služeb avizuje na podzim. Ta zatím nepodporuje ani jednu ze zmíněných služeb, nabízí ale vlastní aplikaci pro Android. Kromě zmíněných bank umožňují některou ze služeb i Creditas (Google a Garmin Pay), Česká spořitelna (Google a Apple Pay), Equa (Google Pay), Fio (Google Pay) a UniCredit (Apple Pay).

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Fio vylepšuje aplikaci, umí i skenování složenek

3. 8. 2022 | Petr Kučera | 19 komentářů

Fio vylepšuje aplikaci, umí i skenování složenek

Nová aktualizace mobilní aplikace Smartbanking od Fio banky nabízí i skenování složenek a načítání čísla účtu fotoaparátem telefonu.

V cizině teď můžete ušetřit desetinu. Banky mají akci

3. 8. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

V cizině teď můžete ušetřit desetinu. Banky mají akci

mBank a ČSOB vrátí klientům až desetinu částky, kterou v zahraničí zaplatí kartou. U obou akcí je potřeba splnit podmínky.

Konec potvrzovacích SMS? Podmínky zpřísnily i dvě největší banky

3. 8. 2022 | Olga Skalková | 96 komentářů

Konec potvrzovacích SMS? Podmínky zpřísnily i dvě největší banky

Klienti, kteří zůstávají u starého způsobu, se musí smířit s komplikovanějším ověřením nebo dokonce se speciálním poplatkem. ČSOB teď naznačuje, že kdo už má bankovní aplikaci, časem... celý článek

Spořitelna dá 15% slevu na nákupy ve dvou řetězcích

2. 8. 2022 | Petr Kučera | 25 komentářů

Spořitelna dá 15% slevu na nákupy ve dvou řetězcích

Lidé, kteří platí kartou od České spořitelny, mohou během srpna ušetřit až 500 korun při nákupech v řetězcích Albert a Globus.

Plány Air Bank: Víc bankomatů, účty pro OSVČ, spoření pro děti a další novinky

1. 8. 2022 | Olga Skalková | 9 komentářů

Plány Air Bank: Víc bankomatů, účty pro OSVČ, spoření pro děti a další novinky

Skupina PPF, majitel Air Bank, v květnu nečekaně odstoupila od dohody s Monetou o fúzi obou bank. Co to znamená z pohledu chystaných novinek pro klienty? O dalších plánech jsme mluvili... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.