Raiffeisenbank spouští platby mobilem, má vlastní aplikaci

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 10. 9. 2019 15:45 aktualizováno 10. 9. 2019 16:15 | 3 komentáře

Raiffeisenbank spustila vlastní aplikaci pro přímé platby chytrým telefonem s operačním systémem Android. Místo aplikace Google Pay, k níž se přiklánějí konkurenti, dala přednost vlastnímu řešení pod názvem RaiPay. 

Aplikaci Google Pay podle informací webu Peníze.cz Raiffeisenbank v dohledné době nechystá. Během podzimu ale přidá službu Apple Pay pro systém iOs.

Rakouská centrála skupiny Raiffeisenbank dala jednotlivým zemím zelenou, aby se samy rozhodly, zda chtějí vlastní řešení, nebo zvolí Google Pay. Češi si u systému Android vybrali cestu, kterou se předtím vydala i část konkurence. Také ČSOB, Komerční banka, Air Bank nebo Česká spořitelna původně vyvinuly vlastní řešení. Tři banky ze zmíněné čtveřice už ale nakonec stejně přidaly Google Pay, Air Bank to chystá. Komerční banka už přestala vlastní aplikaci podporovat dřív, Česká spořitelna vypne NFC platby v původní aplikaci Poketka na konci září. 

„Rozhodli jsme se mít vlastní aplikaci, kterou můžeme rozvíjet podle potřeb našich klientů a postupně nabízet i další platební služby nad rámec Google Pay (například možnost plateb kdekoliv na internetu, informace o zůstatcích a transakcích, zobrazení PINu fyzické karty a podobně). Stejně tak víme, že někteří klienti nechtějí sdílet informace o svých platbách se společností Google,“ uvádí Raiffeisenbank v informacích pro klienty. 

„Na druhou stranu chápeme, že pro některé z vás může být Google Pay preferovanou aplikací a nevylučujeme, že jí také začneme nabízet,“ píše banka. Během pár týdnů plánuje spustit Apple Pay. Platby chytrými hodinkami – služby Garmin Pay nebo Fitbit Pay – v blízké době nabídnout neplánuje, ale uvažuje prý o nich.

Zájemci o mobilní platby s aplikací RaiPay potřebují smartphone s NFC a operačním systémem Android 5.0 a vyšším, debetní nebo kreditní kartu Mastercard a nainstalovanou aplikaci.

Všechny čtyři v Česku dostupné služby pro přímé platby mobilem nebo hodinkami už nabízejí Komerční banka, Moneta Money Bank a od konce srpna také mBank. Zkompletovat čtyřlístek chce do konce roku i Air Bank, která zatím nabízí Apple Pay a vlastní aplikaci pro systém Android. Chystá se spustit Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay.

Podobné plány má ČSOB, start služeb avizuje na podzim. Ta zatím nepodporuje ani jednu ze zmíněných služeb, nabízí ale vlastní aplikaci pro Android. Kromě zmíněných bank umožňují některou ze služeb i Creditas (Google a Garmin Pay), Česká spořitelna (Google a Apple Pay), Equa (Google Pay), Fio (Google Pay) a UniCredit (Apple Pay).

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Na úřad online. Snadné ověření přes banku už funguje pěti milionům lidí

23. 9. 2021 | Olga Skalková

Na úřad online. Snadné ověření přes banku už funguje pěti milionům lidí

Aspoň jednou už bankovní identitu jako „digitální občanku“ skutečně využilo skoro půl milionu lidí.

Bankovní identitu začíná nabízet i Raiffeisenbank

1. 9. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Bankovní identitu začíná nabízet i Raiffeisenbank

Bankovní identitu pro jednoduché ověření při online komunikaci s veřejnou správou mohou začít využívat i první klienti Raiffeisenbank. Službu jim banka zpřístupní postupně během září... celý článek

Číslo účtu na přání. Které banky ho nabízejí?

18. 8. 2021 | Petr Kučera, Veronika Doskočilová | 11 komentářů

Číslo účtu na přání. Které banky ho nabízejí?

U poloviny bank se nemusíte smířit s tím, jaké číslo vašemu kontu přidělí. Chce to ale aktivitu a vejít se do pravidel. Bohužel: Přenést stejné číslo ke konkurenci nejde (přinejmenším... celý článek

Peníze pošlete na číslo mobilu. Novinku chystá sedm bank

11. 8. 2021 | Olga Skalková | 19 komentářů

Peníze pošlete na číslo mobilu. Novinku chystá sedm bank

Banky pokročily s přípravami na nový způsob převodu peněz. Stačí, když budete znát číslo mobilního telefonu příjemce – namísto čísla účtu a kódu banky.

Equa po víkendové chybě už funguje naplno

10. 8. 2021 | Olga Skalková | 1 komentář

Equa po víkendové chybě už funguje naplno

Neplánovaná odstávka systému Equa bank v noci ze soboty na neděli byla znát ještě v pondělí: klientům dál nefungovaly okamžité platby. Od včerejšího odpoledne už běží normálně, ujišťuje... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.