Česká spořitelna spustí Google Pay v létě

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 17. 5. 2019

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, finišuje s testováním služby Google Pay. Podle informací webu Peníze.cz ji spustí už na začátku léta. „Testování intenzivně probíhá, službu spustíme v průběhu léta,“ říká k tomu mluvčí spořitelny Filip Hrubý.

Služba Google Pay, umožňující placení telefonem se systémem Android a podporou technologie NFC, funguje v Česku od konce roku 2017. Zatím ji nabízejí Moneta, mBank, J&T Banka, Komerční banka, Equa bank a od letošního dubna také Fio banka. Dostupná je i pro uživatele elektronické peněženky Revolut, stravenkové karty Edenred a od letošního května i pro karty splátkové společnosti Home Credit.

Česká spořitelna patří – společně s ČSOB nebo Air Bank – mezi banky, které pro mobilní platby se systémem Android nabízejí vlastní řešení. Spořitelna spustila svou aplikaci loni v srpnu, původně pod názvem Saifu. Kvůli tomu, že takové jméno už měla registrováno jiná firma, ji ale musela přejmenovat na Poketka.

„Poketku teď využívá zhruba 20 tisíc klientů. Ukončovat ji neplánujeme, nicméně je otázkou, jaká přesně bude její role a funkce po spuštění Google Pay,“ říká Hrubý.

Spořitelna byla mezi prvními v Česku, kdo letos v únoru spustil službu Apple Pay, počet uživatelů podle mluvčího už překročil 78 tisíc. Společně s Air Bank byla první, kdo spustil i další inovaci – okamžité platby.

Druhá největší banka, ČSOB, plánuje nabídnout Google Pay ve druhé polovině roku. „Už od roku 2016 nabízíme pro systém Android vlastní mobilní aplikaci NaNákupy, která má i další unikátní funkce usnadňující nakupování, jako možnost ukládání věrnostních karet či tvorbu nákupních seznamů. Nemohli jsme čekat na technologie velkých světových hráčů jako je Google Pay (dříve Android Pay) a Apple Pay, protože jejich uvedení na trh se u nás několikrát posouvalo,“ říká k tomu mluvčí ČSOB Patrik Madle.

„Připravujeme i aplikace Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay. Jedná se o komplexní projekt vyžadující změnu technologií zpracování plateb, rozsáhlý vývoj a testování, aby vše bylo pro klienty maximálně bezpečné, spolehlivé a pohodlné. Spuštění těchto platebních aplikací by mělo pro klienty ČSOB proběhnout ve druhé polovině letošního roku,“ dodává mluvčí ČSOB.

Další z velkých bank – Raiffeisenbank – plánuje spuštění mobilních plateb v průběhu druhého pololetí letošního roku. „Jde o strategické rozhodnutí s ohledem na dříve naplánované a již probíhající projekty, jako například dokončení rozsáhlého projektu převedení všech našich klientů do nového internetového bankovnictví nebo nedávné spuštění nové mobilní aplikace, kde v brzké době dojde k zavedení dalších atraktivních funkcí. Bohužel, i když bychom rádi, s ohledem na lidské i technické kapacity nelze nabídnout vše najednou,“ vysvětluje mluvčí Petra Kopecká.

Vlastní aplikaci pro platby mobilem měla i Komerční banka, po spuštění Google Pay ji ale ukončila.

 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

1. 2. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

Česká Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářský výsledek ve své historii. Oznámila, že zisk před zdaněním dosáhne jedné miliardy korun před zdaněním, což je meziroční... celý článek

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

27. 1. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera | 7 komentářů

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

V Česku by letos měla začít fungovat nová banka. Stojí za ní finanční skupina Partners. O tom, čím chce zaujmout klienty a jaké služby nabídne, jsme si povídali s Markem Ditzem, který... celý článek

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

20. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

Česká spořitelna dočasně odstaví své internetové a mobilní bankovnictví George a Business 24 včetně potvrzovací aplikace George klíč. Dostupné nebudou od pátečních 23:30 hodin do sobotního... celý článek

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

16. 1. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

Možnost přihlášení přes bankovní identitu při online přihlašování k Portálu občana nově nabízí i UniCredit Bank. Služba se bude dále rozšiřovat, oznámila dnes banka.

Air Bank nabízí rozložení plateb bez úroku. I zpětně

10. 1. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Air Bank nabízí rozložení plateb bez úroku. I zpětně

Klienti Air Bank si nově mohou rozložit platbu na tři měsíční splátky, a to bez úroku. Za využití služby zaplatí jednorázový poplatek 50 korun.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.