Kryptoměny představují zajímavou investiční příležitost. Jak s nimi obchodovat?

Finexpo | rubrika: FINMARKET | 5. 1. 2021
Svět kryptoměn postupně dospívá. Kryptoměny se tak stávají stále běžnější součástí investičního portfolia jak drobných investorů, tak velkých firem. Chcete se k nim přidat? Poradíme, jak a kde s kryptoměnami obchodovat.
Kryptoměny představují zajímavou investiční příležitost. Jak s nimi obchodovat?

Zdroj: Pexels.com

V čem jsou kryptoměny specifické?

Obchodování s kryptoměnami není prakticky nijak regulované. Ve svém portfoliu vám jej tedy nenabídne žádná banka či renomovaná investiční společnost, jako tomu je v případně investování do akcií, nákupu dluhopisů a dalších investic do cenných papírů.

Svět kryptoměn je tak (alespoň prozatím) přístupný pouze „po vlastní ose“. Nemusíte mít ale strach. Doby, kdy nákup a prodej kryptoměn probíhal individuálně přes internetová fóra sociální sítě, jsou dávno pryč. Pokud na takovou nabídku někde narazíte, důrazně doporučujeme od ní dát ruce pryč, riziko podvodu je příliš vysoké.

Kde tedy kryptoměny obchodovat?

Bezpečnější je obchodování prostřednictvím důvěryhodných služeb jako je kryptoměnová směnárna Coinmate. Ta je v mnoha ohledech dvojnásob vhodná pro české obchodníky s kryptoměnami. Jako jedna z mála globálních kryptoměnových burz totiž nabízí vklad prostředků v českých korunách, má kompletně české uživatelské prostřední a unikátní je i možnost komunikovat s operátory podpory česky.

Kryptoměnové směnárny a burzy přinesly do obchodování s kryptoměnami tolik potřebné zjednodušení a zabezpečení. Navíc například oproti zprostředkovatelům nákupu a prodeje akcií účtují tyto služby zpravidla poměrně nízké poplatky a obchodování kryptoměn je tak snáze přístupné i těm nejdrobnějším investorům.

Jaké výhody má obchodování kryptoměn?

Díky prakticky nulovým regulacím je trh s kryptoměnami jednoduše přístupný téměř každému. Založení účtu na kryptoměnové burze je otázkou několika minut. Poté se vám otevírá svět stovek až tisíců různých kryptoměn, které můžete obchodovat v reálném čase.

Jak je obecně známo, v dlouhodobém horizontu hodnota mnoha kryptoměn významně roste. Investici tak můžete při troše štěstí velmi rychle zhodnotit o desítky až stovky procent.

Počítejte ale i s těmito riziky

Trh kryptoměn je typický nejen dynamickým růstem hodnoty bitcoinu a dalších „coinů“, ale i náhlými propady cen. Propady mohou být až o desítky procent během několika hodin či minut. Stejně tak jako můžete své portfolio rychle zhodnotit, můžete o svou investici také bleskurychle přijít.

Je tedy nezbytné rozumět tomu, jak celý trh funguje, k čemu jednotlivé kryptoměny slouží (ideálně zda mají reálné využití, neplatí to totiž zdaleka o všech) a zda je zde pro aktuální i budoucí růst hodnoty racionální odůvodnění. Do kryptoměn byste navíc neměli nikdy investovat více, než kolik si můžete bez následků dovolit ztratit. Investice vždy rozložte v čase na menší částky, nikdy neinvestujte celý zamýšlený obnos v jednom krátkém časovém úseku.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Burza Coinbase vylekala uživatele. Můžou o všechno přijít

12. 5. 2022 | Jana Divinová | 15 komentářů

Burza Coinbase vylekala uživatele. Můžou o všechno přijít

Největší americká kryptoměnová burza Coinbase, kde mají účty s bitcoinem a dalšími kryptoměnami i mnozí Češi, během včerejšího dne ztratila téměř čtvrtinu své hodnoty. Vykázala totiž... celý článek

První bitcoinový stát má problémy. Experiment nefunguje

2. 4. 2022 | Jana Divinová | 21 komentářů

První bitcoinový stát má problémy. Experiment nefunguje

Salvadorský prezident se nevzdává a chce v bitcoinech financovat chod země. Chystá dluhopisy na nové město, kde chce kryptoměnu těžit. Z dálky to připomíná vzdušné zámky.

Komentář: Válka na Ukrajině mění i kryptosvět

22. 3. 2022 | Adam Neuberger | 4 komentáře

Komentář: Válka na Ukrajině mění i kryptosvět

Pozice kryptoměn a jejich akceptace veřejností se v posledních týdnech kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině mění. Kdo z toho bude těžit a jaký nás čeká další vývoj?

Tokeny od Vávry zatím nebudou. Kvůli válce, píše Xixoio

8. 3. 2022 | Jiří Hovorka | 7 komentářů

Tokeny od Vávry zatím nebudou. Kvůli válce, píše Xixoio

Společnost Xixoio dnes oznámila, že odkládá prodej tokenů společnosti SimpleCell. Hlavním důvodem je probíhající válka na Ukrajině.

I kryptoměny musíte zdanit. Jak na to?

4. 3. 2022 | Kateryna Niedobová | 8 komentářů

I kryptoměny musíte zdanit. Jak na to?

Příjmy z prodeje bitcoinů a dalších kryptoměn podléhají zdanění. Zákon na ně totiž pohlíží jako na zboží. Jak je zahrnout do daňového přiznání?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.