Kryptoměny představují zajímavou investiční příležitost. Jak s nimi obchodovat?

Finexpo | rubrika: FINMARKET | 5. 1. 2021
Svět kryptoměn postupně dospívá. Kryptoměny se tak stávají stále běžnější součástí investičního portfolia jak drobných investorů, tak velkých firem. Chcete se k nim přidat? Poradíme, jak a kde s kryptoměnami obchodovat.
Kryptoměny představují zajímavou investiční příležitost. Jak s nimi obchodovat?

Zdroj: Pexels.com

V čem jsou kryptoměny specifické?

Obchodování s kryptoměnami není prakticky nijak regulované. Ve svém portfoliu vám jej tedy nenabídne žádná banka či renomovaná investiční společnost, jako tomu je v případně investování do akcií, nákupu dluhopisů a dalších investic do cenných papírů.

Svět kryptoměn je tak (alespoň prozatím) přístupný pouze „po vlastní ose“. Nemusíte mít ale strach. Doby, kdy nákup a prodej kryptoměn probíhal individuálně přes internetová fóra sociální sítě, jsou dávno pryč. Pokud na takovou nabídku někde narazíte, důrazně doporučujeme od ní dát ruce pryč, riziko podvodu je příliš vysoké.

Kde tedy kryptoměny obchodovat?

Bezpečnější je obchodování prostřednictvím důvěryhodných služeb jako je kryptoměnová směnárna Coinmate. Ta je v mnoha ohledech dvojnásob vhodná pro české obchodníky s kryptoměnami. Jako jedna z mála globálních kryptoměnových burz totiž nabízí vklad prostředků v českých korunách, má kompletně české uživatelské prostřední a unikátní je i možnost komunikovat s operátory podpory česky.

Kryptoměnové směnárny a burzy přinesly do obchodování s kryptoměnami tolik potřebné zjednodušení a zabezpečení. Navíc například oproti zprostředkovatelům nákupu a prodeje akcií účtují tyto služby zpravidla poměrně nízké poplatky a obchodování kryptoměn je tak snáze přístupné i těm nejdrobnějším investorům.

Jaké výhody má obchodování kryptoměn?

Díky prakticky nulovým regulacím je trh s kryptoměnami jednoduše přístupný téměř každému. Založení účtu na kryptoměnové burze je otázkou několika minut. Poté se vám otevírá svět stovek až tisíců různých kryptoměn, které můžete obchodovat v reálném čase.

Jak je obecně známo, v dlouhodobém horizontu hodnota mnoha kryptoměn významně roste. Investici tak můžete při troše štěstí velmi rychle zhodnotit o desítky až stovky procent.

Počítejte ale i s těmito riziky

Trh kryptoměn je typický nejen dynamickým růstem hodnoty bitcoinu a dalších „coinů“, ale i náhlými propady cen. Propady mohou být až o desítky procent během několika hodin či minut. Stejně tak jako můžete své portfolio rychle zhodnotit, můžete o svou investici také bleskurychle přijít.

Je tedy nezbytné rozumět tomu, jak celý trh funguje, k čemu jednotlivé kryptoměny slouží (ideálně zda mají reálné využití, neplatí to totiž zdaleka o všech) a zda je zde pro aktuální i budoucí růst hodnoty racionální odůvodnění. Do kryptoměn byste navíc neměli nikdy investovat více, než kolik si můžete bez následků dovolit ztratit. Investice vždy rozložte v čase na menší částky, nikdy neinvestujte celý zamýšlený obnos v jednom krátkém časovém úseku.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

1. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt vystupující pod názvem Areass či Areass Group nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb ani nedisponuje žádným jiným... celý článek

Kryptoměny a jak s nimi obchodovat

13. 7. 2023 | PR text | 1 komentář

Kryptoměny a jak s nimi obchodovat

I přes to, že jsou tu s námi kryptoměny již několik let, je stále náročně se orientovat v tom, jak s nimi bezpečně a efektivně obchodovat. Podíváme se tedy na to, jak nákup a prodej... celý článek

Americké orgány šlapou po kryptoprůmyslu

28. 6. 2023 | Štěpán Hájek

Americké orgány šlapou po kryptoprůmyslu

Krach největších kryptobank a žaloby na dvě největší kryptoburzy na světě. V tomto duchu se zatím nese rok 2023. Stahují se nad kryptoprůmyslem mračna?

Do kryptoměn investovala pětina Čechů. Většina jim moc nevěří

29. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ

Do kryptoměn investovala pětina Čechů. Většina jim moc nevěří

Postoj obyvatel Česka ke kryptoměnám je spíše negativní. Pětina do nich ale už investovala. Ukázal to listopadový průzkum agentury Perfect Crowd pro Asociaci pro kapitálový trh ČR (AKAT)... celý článek

Banky padají, bitcoin roste. Je nejdražší za devět měsíců

14. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ

Banky padají, bitcoin roste. Je nejdražší za devět měsíců

Po pádu amerických bank Silicon Valley Bank, Signature Bank a Silvergate prudce vzrostl zájem o nejstarší a nejvýznamnější kryptoměnu.

Partners Financial Services