Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Komerční pojišťovna, a.s. - Investiční pojištění Vital Invest

Poslední aktualizace: 12.01.2018

Základní údaje

PoskytovatelKomerční pojišťovna, a.s.
SegmentObčané
Investiční pojištění Vital Invest

Počet stran pojistných podmínek: 24

Vital Invest je investiční životní pojištění s možností dosažení vyššího zhodnocení než u tradičních finančních produktů. V případě nenadálých událostí zajistí Vás i Vaše blízké.

Vital Invest je moderní dynamické pojištění. Ideálně kombinuje investiční a pojistnou složku. Nabízí širokou škálu fondů. Zahrnuje i variantu s garantovaným zhodnocením. Flexibilní produkt s možností změny většiny parametrů v průběhu pojištění. Přizpůsobí se Vašim aktuálním potřebám. Jistota pro Vás a Vaše blízké v nenadálých situacích.

Při minimální investici 500 Kč měsíčně můžete využívat všech výhod pojištění Vital Invest.
Mimořádný výběr části prostředků před koncem pojištění je možný.

Při splnění zákonných podmínek lze zaplacené pojistné odečíst od základu daně z příjmu, a to až do výše 24 000 Kč ročně.

Vital Invest obsahuje
- pojištění pro případ dožití – na konci pojištění obdržíte aktuální hodnotu všech prostředků v jednotlivých fondech k datu ukončení smlouvy
- pojištění pro případ smrti – rozsah pojistného krytí si určujete volbou ze 4 nabízených variant

Varianty pojištění:
Jednotlivé varianty se liší výší pojistného spotřebovaného na krytí rizika.

spořící: 0 % z pojistného použito na krytí rizika
základní: 2,5 % z pojistného použito na krytí rizika
klasická: 7,5 % z pojistného použito na krytí rizika
ochranná: 22,5 % z pojistného použito na krytí rizika

Pevná pojistná částka pro případ smrti je počítána na základě volby varianty, pojistné doby a vstupního věku.

V případě vzniku pojistné události v průběhu pojištění je oprávněným osobám vyplacena částka složená ze dvou částí:
- pevná pojistná částka
- vyšší z částek – aktuální hodnota smlouvy k datu úmrtí nebo dosud zaplacené pojistné, které bylo investováno do fondů. Tato záruka návratnosti investice pro případ nepříznivého vývoje trhu je poskytována každému klientovi do 70 let věku (max. limit krytí je 3 miliony Kč)

Investice:
Zaplacené pojistné (po odečtení pojistného na krytí rizika smrti) je investováno do fondů. Investiční strategii si volíte sami výběrem a kombinací následujících fondů:

Fond s garantovaným zhodnocením
Garantované zhodnocení bez rizika. K vyhlášené garantované úrokové míře jsou na začátku následujícího roku připsány podíly na zisku. Pro rok 2017 činí garance minimálního zhodnocení 0,5 % p.a. + bonus 0,3 % p.a.*. Pro nově uzavřené smlouvy v KB činí garance 1,1 % p.a.

Celkové zhodnocení za rok 2017 může být následně vyšší v závislosti na dosažených hospodářských výsledcích pojišťovny.

*Novinkou je však možnost získání bonusu ke garantované sazbě u pojistných smluv Vital Invest ve výši až 0,3 % p.a. Tento bonus klient získá, pokud bude mít na své stávající smlouvě minimálně 20 % investičního pojistného v ostatních fondech (fondy IKS, Amundi a zajištěné fondy). Výše uvedená podmínka se bude vyhodnocovat a bonus připisovat na konci každého kalendářního měsíce.

Fond s garantovaným zhodnocením 2
Garantované zhodnocení bez rizika. Pro rok 2017 činí garance minimálního zhodnocení 0,5 % p.a. + bonus 0,3 % p.a.*.

Celkové zhodnocení za rok 2015 může být následně vyšší v závislosti na dosažených hospodářských výsledcích pojišťovny.

*Novinkou je však možnost získání bonusu ke garantované sazbě u pojistných smluv Vital Invest ve výši až 0,3 % p.a. Tento bonus klient získá, pokud bude mít na své stávající smlouvě minimálně 20 % investičního pojistného v ostatních fondech (fondy IKS, Amundi a zajištěné fondy). Výše uvedená podmínka se bude vyhodnocovat a bonus připisovat na konci každého kalendářního měsíce.

IKS Dluhopisový PLUS fond
Alternativa k dlouhodobějším termínovaným vkladům, středně vysoké riziko, potenciál vyššího zhodnocení.
Předpokládaná výkonnost 3 % p.a.

IKS Balancovaný – dynamický fond – nástupnický fond Dynamického fondu
Možnost dosáhnout zajímavého výnosu. Fond vhodný pro investory s ochotou tolerovat možné výkyvy výkonnosti fondu.
Předpokládaná výkonnost 4 % p.a.

KB PSA 5D – Popular A
Fond zaměřený na akcie, které nabízejí pravidelnou výplatu dividendy. Fond je vhodný pro dynamicky uvažující investory ochotné tolerovat vyšší možné výkyvy kurzu. Předpokládaná výkonnost 5 % p.a.

KB PSA 4 POPULAR
je fond investičním zaměřením vhodný pro investory s vyšší ochotou tolerovat možné výkyvy kurzu. Hlavním investičním pilířem fondu jsou akcie obchodované na vyspělých akciových trzích (USA, západní Evropa, Japonsko) a akcie emitentů obchodovaných na trzích ve střední a východní Evropě. Váha akciové složky kolísá s ohledem na tržní situaci v intervalu 60–80 %. Stabilizační roli v portfoliu plní investice do českých státních dluhopisů, do kterých směřuje 20–40 % investic fondu. Zbývající část portfolia je držena v hotovosti.

Amundi Patrimoine
Fond je svým investičním zaměřením vhodný pro dynamicky uvažující investory ochotné tolerovat vyšší možné výkyvy kurzu. Aktivně spravovaný smíšený fond, který hledá investiční příležitosti napříč všemi třídami aktiv. Fond nesleduje žádný benchmark, což poskytuje portfoliomanagementu dostatek investiční volnosti. Pokud jsou podmínky na finančních trzích příznivé, převažují v portfoliu fondu rizikovější instrumenty, jako jsou akcie a dluhopisy s vysokým výnosem. V období vysoké nejistoty a volatility jsou prostředky realokovány do nástrojů peněžního trhu a hotovosti s cílem minimalizovat následky případných poklesů trhů. Cílem fondu je dosáhnout 5 % ročního zhodnocení nad úroveň jednodenní eurové sazby na peněžním trhu (EONIA + 5%). Doporučený investiční horizont je minimálně 5 let.

Moorea Fund Global Balanced
Fond Moorea Global Balanced Allocation vychází ze strategické a taktické fundamentální alokace implementované expertním centrem Société Générale Private Wealth Management pro balancovaný rizikový profil. Strategická (dlouhodobá) alokace je upravována na základě aktuálního výhledu pro finanční trhy a jednotlivé třídy aktiv do podoby tzv. taktické (krátkodobé) alokace. Tedy tzv. top-down mechanismus. Takto nastavené investiční váhy jsou pak základem pro investice do jednotlivých instrumentů, na základě fundamentální analýzy, tedy tzv. bottom-up mechanismus.

KB PSA 4 POPULAR
je fond investičním zaměřením vhodný pro investory s vyšší ochotou tolerovat možné výkyvy kurzu. Hlavním investičním pilířem fondu jsou akcie obchodované na vyspělých akciových trzích (USA, západní Evropa, Japonsko) a akcie emitentů obchodovaných na trzích ve střední a východní Evropě. Váha akciové složky kolísá s ohledem na tržní situaci v intervalu 60–80 %. Stabilizační roli v portfoliu plní investice do českých státních dluhopisů, do kterých směřuje 20–40 % investic fondu. Zbývající část portfolia je držena v hotovosti.

Zajištěný fond Certus 8
Fond je svým investičním záměrem vhodný pro klienty, kteří nechtějí podstupovat riziko výrazného poklesu hodnoty své investice – fond zajišťuje klientovi garantovaný výnos, tj. návratnost 90 % vložených prostředků ke dni splatnosti fondu (po odečtení správních nákladů na počátku investice). Podkladovým aktivem fondu je strukturovaný dluhopis, který je složen ze 2 částí: dluhopisová složka (zajišťuje ke splatnosti fondu garantovaný výnos) a opce navázaná na index SGI Flexible Allocation Fund Index (ten může zajistit výnos nad stanovenou garanci).

Podkladovými aktivy těchto fondů jsou podílové fondy Investiční kapitálové společnosti KB – KB Konzervativní profil, KB Vyvážený profil, IKS Dluhopisový PLUS, IKS Balancovaný – dynamický, IKS Akciový PLUS, KB Privátní správa aktiv 4, KB PSA 4 POPULAR a KB PSA 5D – Popular A. Fond s garantovaným zhodnocením je spravován přímo Komerční pojišťovnou a skladba jeho finančního umístění je v souladu se zákonem o pojišťovnictví. Podkladová aktiva Zajištěných fondů Forte, Forte 2, Forte 3, Forte 4, Forte 5, Forte 6, Forte 7, Forte 8, Forte 9, Optimo, Optimo Komodity, Optimo Komodity II, Certus, Certus 2 a Certus 3 jsou spravována Société Générale.

Zvolenou strategii můžete v průběhu pojištění kdykoliv změnit, případně požádat o přesun investovaného pojistného mezi jednotlivými fondy na základě dosaženého a očekávaného vývoje.

Hlavní výhody tohoto produktu jsou:
- výhodné zhodnocení peněz dle osobního investičního profilu
- garantované zhodnocení – Investicí do Fondu s garantovaným zhodnocením si zajistíte garantovaný výnos. Celkové zhodnocení může být následně vyšší v závislosti na dosažených hospodářských výsledcích pojišťovny
- pojistná ochrana dle Vašeho výběru
- záruka návratnosti investice
- flexibilita – Vital Invest se kdykoliv přizpůsobí Vašim investičním záměrům a volbě pojistné ochrany
- Transparentnost – vždy víte, jak málo platíte a kolik vyděláváte

Připojištění:
K ochraně před následky úrazu a jako řešení související finanční situace nabízí pojišťovna 4 různé úrovně pojistných částek až do výše 1 mil. Kč.

jednonásobektrojnásobekpětinásobekdesetinásobek
smrt následkem úrazu100 000300 000500 0001 000 000
trvalé následky úrazu100 000300 000500 0001 000 000
poškození úrazem10 00030 00050 000100 000

Porovnejte si nabídky, vyberte tu nejvýhodnější a ušetřete.

Správně nastavené pojištění vám pomůže překonat nepřízeň osudu. Nespoléhejte se na náhodu.

Komerční pojišťovna, a.s. - Investiční pojištění Vital Invest - Diskuze

1. 12. 2015 23:16 | Eva

Vital invest nemám sílu komentovat...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

Zobrazen 1 komentář

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Výpočet mzdy 2018

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Životní pojištění - poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Metlife - Garant Plus
Poradna > Pojištění a penzijní připojištěníŽivotní pojištění

Otázka: Dobrý den, byl jsem osloven s nabídkou IŽP od pojišťovny Metlife, název IŽP je Garant Plus. Podmínky mi přijdou na IŽP poněkud nestandardní a podezřelé výhodné. Podle zprostředkovatele je možné produkt... více

Životní pojištění

Interaktivní grafiky

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Rok v krizi aneb podívejte se, jak svět prošel recesí

Rok v krizi aneb podívejte se, jak svět prošel recesí

Černé září 2008 uvrhlo svět do jedné z nejhorších finančních krizí. Podívejte se na průběh finanční krize v kontextu vývoje na burzách a měnových trzích.

Jak je chráněná nová pětisetkoruna

Jak je chráněná nová pětisetkoruna

Od 1. dubna 2009 je v oběhu lépe chráněná pětisetkoruna. Přibyly tři nové ochranné prvky. Podívejte se, jak poznat pravou bankovku od falešné.

Muzeum bankovek a mincí

Na Peníze.cz najdete největší sbírku platných i historických bankovek a mincí.

Muzeum bankovek

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK