Jak změnit investiční strategii u IŽP

Mezi základní práva pojistníka patří změna investiční strategie v průběhu trvání smlouvy. Tu lze realizovat dvěma způsoby, respektive jejich kombinací:

  1. Změna alokace
    Klient nově určí, v jakém poměru má být nově příchozí pojistné investováno do jednotlivých fondů. Většina produktů umožňuje libovolně kombinovat všechny fondy, příkladem je třeba alokace 50 % do fondu světových akcií, 30 % do fondu středoevropských akcií a 20 % do českých dluhopisů. Některé produkty vlastní sestavení portfolia neumožňují, místo něj klientovi nabízí předem nastavené investiční programy (konzervativní, růstový, dynamický a pododbně). Klient se může rozhodnout právě pro jeden z nich.
  2. Přesun mezi fondy (switch)
    Změna alokace se týká pouze nově příchozího pojistného. Pokud chce pojistník přesunout do té doby investované pojistné, musí provést přesun mezi fondy (například 100 % jednotek akciového fondu do dluhopisového fondu). Pojišťovny při tomto přesunu neuplatňují tzv. rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou (neúčtují poplatek 5 %).
Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

pojistné, Pojistník

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.