Colosseum má nové majitele, Pírko prodal podíl

| rubrika: Aktuality | 16. 6. 2020 08:00 aktualizováno 12:55

Novými většinovými majiteli obchodníka s cennými papíry Colosseum se stali podnikatelé Josef Eim a Radek Stacha, kteří stojí za realitním holdingem Českomoravská nemovitostní. Upozornil na to web E15. Transakci už schválila Česká národní banka.

Svůj podíl jim loni v říjnu prodal Štěpán Pírko, tehdy většinový akcionář společnosti (50,74 %). Podle výroční zprávy společnosti vlastní Radek Stacha od října 25,56 %, Josef Eim 25,18 %, dalšími akcionáři tehdy zůstali Zdeněk Radil (25,19 %), Pavel Sládek (18,52 %) a Ladislav Mizera (5,55 %).

Eim letos dokoupil dalších 44 % akcií. Stacha je od konce dubna novým předsedou dozorčí rady, Eim se stal jejím členem.

Podle nových akcionářů je důvodem nákupu především snaha podílet se na růstu společností. Zejména ve spojení s ETF produkty a asset managementem, v nichž vidí vysoký potenciál růstu.

Srovnejte si to s námi

„Vždy jsem byl příznivcem investování do burzovně obchodovaných fondů ETF. Je to velmi rychle rostoucí sektor, který může přinést zajímavé zhodnocení,“ říká Stacha.

„Být součástí tak úspěšného obchodníka, jako je Colosseum, je pro mě velká čest a zároveň i odpovědnost. Společnost má velmi zajímavé portfolio, které se budeme snažit nadále zatraktivňovat rozumnými investičními produkty. Již před rokem jsme započali spolupráci se společností Colosseum, které se stalo kontaktním místem realitního fondu NEMO,“ vysvětluje Eim.

Společnost Colosseum byla založena v roce 1997. Pírko byl majoritním akcionářem od roku 2012, kdy odkoupil podíly dvou společníků a stal se předsedou představenstva. „Věřím, že nová vlastnická struktura přispěje k dalšímu růstu společnosti díky novým produktům, službám a zvětšení distribuční sítě,“ říká Pírko.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.