Chci do fondů. Zn.: okamžitě

Chci do fondů. Zn.: okamžitě
Ať je to jakkoliv neuvěřitelné a nečekané, fondy se v uplynulých týdnech staly hitem a majetek pod správou roste neuvěřitelně rychle. Nejinak tomu bylo i v týdnu minulém.

V posledním lednovém týdnu si české podílové fondy k dobru připsaly téměř 490 milionů korun a za celý leden získaly více než dvě miliardy korun. Po neveselých výsledcích loňského roku jde o velmi překvapivý vývoj - nestojí za ním žádná masivní kampaň a výsledky většiny fondů zatím nejsou tak slavné, aby strhly masy investorů (ovšem ve srovnání s negativními výnosy termínovaných vkladů je vlastně jakákoliv investice, při které člověk neztrácí základní kapitál, v podstatě výhrou).

Kdo tedy získal minulý týden nejvíce? Omlouvám se, že opět budeme čtenáře nudit starými známými jmény, ale opět jde o fondy IKS KB (profil, názory) a ISČS (profil, názory). Ostatní investiční společnosti, snad s výjimkou ŽB-Trustu (profil, názory) jako by se ještě neprobudily ze zimního spánku. Nejvíce peněz (měřeno čistými prodeji) získal se 187 miliony korun IKS Dluhopisový (profil, názory), následovaný Sporobondem (profil, názory) se 116 miliony. Zatímco tyto přehledy obvykle vedly fondy peněžního trhu, minulý týden byly až třetí a čtvrtý - IKS Peněžní trh (profil, názory) získal 86 milionů korun a Sporoinvest (profil, názory) 83 milionů korun. Pátý zůstal s odstupem další fond peněžního trhu, Živnobanka-Sporokonto (profil, názory) s 19 miliony korun. Přes 17 milionů minulý týden získal také Trendbond (profil, názory), stále populárnější high-yield dluhopisový fond ISČS.

Uvidíme ovšem, jak si Trendbond povede v následujících týdnech. Svým způsobem totiž u nás zatím neměl mezi dluhopisovými fondy konkurenci investiční strategií ani výnosem. Ode dneška je ovšem k dispozici podobný fond z dílny IKS - IKS Plus bondový. Aktuální portfolio vypadá zhruba následovně: 40 procent polské dluhopisy (z toho je zhruba 70 procent zajištěno hedgingem proti měnovému riziku), 20 procent české dluhopisy, 10 procent maďarské dluhopisy a necelých 14 procent asset-backy (půl napůl s denominací v dolarech a eurech), zbytek portfolia tvoří hotovost. Do portfolia je možno zařadit dluhopisy všech kandidátských zemí, včetně Slovenska, u těchto zemí jsou však portfolio manažeři zatím opatrní. Na rozdíl od Trendbondu nebudou v IKS Plus bondovém zastoupeny maďarské dluhopisy a na rozdíl od fondu Conseq dluhopisový, který má také podobnou investiční strategii, nebudou v Plus bondovém zahrnuty korporátní dluhopisy z České republiky ani z Polska.

Z fondů, které minulý týden získaly větší objem peněz, za zmínku stojí také ČSOB výnosový (profil, názory), korporátní fond peněžního trhu s minimální investicí 5 milionů korun a týdenní výplatou dividend. Tento fond je ovšem zřejmě jediným úspěšným produktem ČSOB Investu (profil, ), který zatím většinu energie věnuje snaze o vyřešení pozice vůči První investiční (profil, názory). O tom, že nic jiného zřejmě není v ČSOB Investu důležité, svědčí i propagační materiály společnosti, ve kterých se chlubí tři roky starým ratingem od agentury, která již na českém trhu nepůsobí. Tak starý rating je spíše matením investora než relevantní informací.

Co dalšího se ve světě fondů minulý týden stalo? Vše potřebné jako vždy najdete v našich pravidelných tabulkách:

Tabulka výkonnosti a prodejů jednotlivých kategorií fondů

Tabulka fondů s nejvyššími a nejnižšími čistými prodeji, nejvyššími prodeji a nejvyššími odkupy

Čtveřice tabulek s fondy s nejlepší a nejhorší výkonností v týdenním horizontu a v horizontu ročním

Byli jste mezi těmi, kteří minulý měsíc investovali do fondů? Kam jste investovali? Co bude letos nejvýnosnější investicí? Podělte se s ostatními o své názory!

Líbil se vám článek?

-12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 13 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 2. 2002 8:06, Eric

Ajo, i já vás mám rád. A vlastně mám rád i ocapka, který rád reje jako divočák. :o)))))) Slibuji, že mám v úmyslu ve svých exhibicích pokračovat, protože pokud se mým kecům alespoň jednou někdo zasmál, nebyly to kecy zbytečné, ať si říká kdo chce, co chce, viď ocapku a jiní "odborníci".

Zobrazit celé vlákno

+10
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (13 komentářů) příspěvků.

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Přes Investown už lidé investovali 100 milionů

16. 9. 2021 | Petr Kučera | 7 komentářů

Přes Investown už lidé investovali 100 milionů

Start-up Investown.cz hlásí prvních 25 tisíc aktivních uživatelů a investice přesahující 100 milionů korun. Platforma, zaměřená na drobné investice do bytů, zahájila ostrý provoz letos... celý článek

Jedno finanční letadlo padá, jiné právě vzlétá. Nasednete?

14. 9. 2021 | Martin Tománek | 11 komentářů

Jedno finanční letadlo padá, jiné právě vzlétá. Nasednete?

Zatímco někteří piloti dopravních letadel jsou kvůli útlumu letectví stále na neplaceném volnu, piloty finančních letadel pandemie nezasáhla. Tento sektor zažívá dlouhotrvající boom,... celý článek

Jak poznat investiční podvod. Pozor na varovné signály

13. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 14 komentářů

Jak poznat investiční podvod. Pozor na varovné signály

Policie obvinila mladého podnikatele z investičního podvodu za 1,5 miliardy korun. Měl přes čtyři tisíce klientů. Čemu byste se měli vyhnout, abyste příště nenaletěli vy?

ČNB už nebude plošně omezovat výši dividend

10. 9. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

ČNB už nebude plošně omezovat výši dividend

Česká národní banka už v dalším období nebude plošně omezovat výši dividend bank. Doporučuje však zvažovat další výplatu až po oznámení konečných hospodářských výsledků za rok 2021... celý článek

Akciová vakcinace. Tipy na farmaceutické a zdravotnické firmy

9. 9. 2021 | Jaroslav Šura | 1 komentář

Akciová vakcinace. Tipy na farmaceutické a zdravotnické firmy

Akcie technologických společností jedou. Nesázejte na ně ale všechno. Očkujte portfolio proti propadu něčím jiným.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.