Hypotéky zdražilo osm bank, Česká spořitelna nabídne fixaci na 15 let

Monika Veselíková | rubrika: Co se děje | 13. 12. 2017
Půjčkám včetně hypotečních úvěrů během listopadu stoupaly úroky. Kdo přesně zdražoval a o kolik? Napoví náš přehled.
 Hypotéky zdražilo osm bank, Česká spořitelna nabídne fixaci na 15 let

Na začátku listopadu zvedla Česká národní banka základní úrokovou sazbu, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů. V souvislosti s tímto krokem ekonomové očekávali růst úrokových sazeb hypotečních i dalších úvěrů. Přišel. Zdražovaly hlavně hypotéky, zatím ale nijak výrazně.

  • AirBank: nová sazba pro převedené i nově sjednané hypotéky s fixací na pět let dělá 2,49 procenta u úvěrů do jednoho a půl milionu korun. Kdo chce peněz víc, od 1,5 milionu korun a výš, musí počítat se sazbou 2,29 procenta ročně.
  • Česká spořitelna: zájemci o hypotéku s tříletou fixací si u České spořitelny připlatí dvě desetiny procenta – nová sazba se pohybuje od 2,59 % ročně namísto původních 2,39 procenta ročně. O jednu desetinu procenta dráž vyjde úvěr s pětiletou fixací – 2, 29 procenta namísto 2,19 procenta. Úroková sazba u hypoték s osmiletou fixací nově začíná na 2,39 procenta ročně.
  • ČSOB a Era/Poštovní spořitelna: zájemci o hypotéku s LTV (poměrem výše úvěru k odhadní ceně nemovitosti) do 80 u ČSOB či Ery/Poštovní spořitelny musí počítat se sazbou vyšší o jednu desetinu procenta – úrok u tohoto úvěru nově začíná na 2,39 procenta ročně namísto 2,29 procenta.
  • Hypoteční banka: Hypotéku s LTV do 80 procent od šestého prosince banka nabízí v pásmu tříletých fixací s úrokovou sazbou od 2,59 procenta a v pásmu pětiletých fixací se sazbou 2,69 procenta. U tříletých fixací jde o zdražení 0,1 procenta a u delších fixací a vyššího pásma LTV o 0,2 procenta.
  • Komerční banka – úrokové sazby zde stouply plošně, konkrétně o dvě desetiny procenta u všech typů hypotečních úvěrů a fixací.
  • Moneta Money Bank: i Moneta Money Bank zvedla sazby u Variabilní hypotéky plošně o dvě desetiny procenta.
  • UniCredit Bank: plošnou změnu sazebníků u hypotečních úvěrů o jednu desetinu procenta nachystala také UniCredit Bank.

Některé banky na listopad nachystaly také produktové novinky a nové služby.

  • Česká spořitelna: hypotéka s fixací na 15 let – jako první banka na trhu přišla Česká spořitelna s možností sjednat si hypotéku s fixací úrokové sazby až na patnáct let.
  • Hypoteční bankavyřídí papírování s katastrem – nová služba Hypoteční banky ušetří klientům až 1300 korun. Podání Zástavní smlouvy na katastrální úřad totiž zařídí přímo banka a klienti se tak vyhnou placení poplatků.

Akce, slevy, bonusy

Wüstnerot hypoteční banka: Vybrané hypotéky bez poplatku – klientům, kteří si do konce roku sjednají Hypotéku pro vlastní bydlení, odpustí Wüstenrot poplatek za zpracování a poskytnutí úvěru (obvykle 2400 korun). Akce se týká všech fixací úrokové sazby. Bez poplatku za poskytnutí a čerpání úvěru je do konce roku také americká hypotéka Hypotéka na cokoliv. Pro zájemce o refinancování má Wüstenrot zvýhodněnou cenu za interní odhad nemovitosti.

Stavební spořitelna České spořitelny: Hypoúvěr od Buřinky s odhadem zdarma – zájemcům, kteří do konce letošního roku podají žádost o Hypoúvěr od Buřinky, zajistí stavební spořitelna odhad nemovitosti zdarma.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Chcete koupit stavební pozemek? Máme deset rad

22. 9. 2022 | Jana Divinová | 3 komentáře

Chcete koupit stavební pozemek? Máme deset rad

Nenakupujte impulzivně a pořádně si ten kus hlíny proklepněte. Možná na něm strávíte zbytek života a možná tu budou vyrůstat i děti vašich dětí. Tady jsou tipy, na co nezapomenout,... celý článek

Nová cesta k vlastnímu bydlení. Není ale pro každého

20. 9. 2022 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Nová cesta k vlastnímu bydlení. Není ale pro každého

Ownest přináší do Česka trend z anglosaských zemí. Míří na lidi v perspektivních oborech, kteří před sebou mají rychlý kariérní růst a s tím spojený růst příjmů. Pro začátek jim stačí... celý článek

Zdražování hypoték se zastavilo. Zájem o ně prudce klesá

7. 9. 2022 | Petr Kučera

Zdražování hypoték se zastavilo. Zájem o ně prudce klesá

Průměrný úrok u nových hypoték, které teď nabízejí tuzemské banky, po mnoha měsících růstu mírně klesl. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex, která vychází z nabídkových cen.

Hypotéky nejlépe nabízí Moneta, ukázal test bank

5. 9. 2022 | Petr Kučera

Hypotéky nejlépe nabízí Moneta, ukázal test bank

Zájemce o hypoteční úvěr dokáže nejkvalitněji obsloužit Moneta Money Bank. Vyplynulo to z průzkumu agentury Market Vision, který se letos v květnu a červnu zaměřil na devět nejvýznamnějších... celý článek

Předčasné splacení hypotéky může zdražit, souhlasí úřad

29. 8. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

Předčasné splacení hypotéky může zdražit, souhlasí úřad

Pravidla pro předčasné splacení úvěru na bydlení mají být jasnější. Ministerstvo financí vychází vstříc bankám, podle kterých dosavadní podmínky jednostranně zvýhodňují dlužníky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.