Hypotéky zdražilo osm bank, Česká spořitelna nabídne fixaci na 15 let

Monika Veselíková | rubrika: Co se děje | 13. 12. 2017
Půjčkám včetně hypotečních úvěrů během listopadu stoupaly úroky. Kdo přesně zdražoval a o kolik? Napoví náš přehled.
 Hypotéky zdražilo osm bank, Česká spořitelna nabídne fixaci na 15 let

Na začátku listopadu zvedla Česká národní banka základní úrokovou sazbu, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů. V souvislosti s tímto krokem ekonomové očekávali růst úrokových sazeb hypotečních i dalších úvěrů. Přišel. Zdražovaly hlavně hypotéky, zatím ale nijak výrazně.

  • AirBank: nová sazba pro převedené i nově sjednané hypotéky s fixací na pět let dělá 2,49 procenta u úvěrů do jednoho a půl milionu korun. Kdo chce peněz víc, od 1,5 milionu korun a výš, musí počítat se sazbou 2,29 procenta ročně.
  • Česká spořitelna: zájemci o hypotéku s tříletou fixací si u České spořitelny připlatí dvě desetiny procenta – nová sazba se pohybuje od 2,59 % ročně namísto původních 2,39 procenta ročně. O jednu desetinu procenta dráž vyjde úvěr s pětiletou fixací – 2, 29 procenta namísto 2,19 procenta. Úroková sazba u hypoték s osmiletou fixací nově začíná na 2,39 procenta ročně.
  • ČSOB a Era/Poštovní spořitelna: zájemci o hypotéku s LTV (poměrem výše úvěru k odhadní ceně nemovitosti) do 80 u ČSOB či Ery/Poštovní spořitelny musí počítat se sazbou vyšší o jednu desetinu procenta – úrok u tohoto úvěru nově začíná na 2,39 procenta ročně namísto 2,29 procenta.
  • Hypoteční banka: Hypotéku s LTV do 80 procent od šestého prosince banka nabízí v pásmu tříletých fixací s úrokovou sazbou od 2,59 procenta a v pásmu pětiletých fixací se sazbou 2,69 procenta. U tříletých fixací jde o zdražení 0,1 procenta a u delších fixací a vyššího pásma LTV o 0,2 procenta.
  • Komerční banka – úrokové sazby zde stouply plošně, konkrétně o dvě desetiny procenta u všech typů hypotečních úvěrů a fixací.
  • Moneta Money Bank: i Moneta Money Bank zvedla sazby u Variabilní hypotéky plošně o dvě desetiny procenta.
  • UniCredit Bank: plošnou změnu sazebníků u hypotečních úvěrů o jednu desetinu procenta nachystala také UniCredit Bank.

Některé banky na listopad nachystaly také produktové novinky a nové služby.

  • Česká spořitelna: hypotéka s fixací na 15 let – jako první banka na trhu přišla Česká spořitelna s možností sjednat si hypotéku s fixací úrokové sazby až na patnáct let.
  • Hypoteční bankavyřídí papírování s katastrem – nová služba Hypoteční banky ušetří klientům až 1300 korun. Podání Zástavní smlouvy na katastrální úřad totiž zařídí přímo banka a klienti se tak vyhnou placení poplatků.

Akce, slevy, bonusy

Wüstnerot hypoteční banka: Vybrané hypotéky bez poplatku – klientům, kteří si do konce roku sjednají Hypotéku pro vlastní bydlení, odpustí Wüstenrot poplatek za zpracování a poskytnutí úvěru (obvykle 2400 korun). Akce se týká všech fixací úrokové sazby. Bez poplatku za poskytnutí a čerpání úvěru je do konce roku také americká hypotéka Hypotéka na cokoliv. Pro zájemce o refinancování má Wüstenrot zvýhodněnou cenu za interní odhad nemovitosti.

Stavební spořitelna České spořitelny: Hypoúvěr od Buřinky s odhadem zdarma – zájemcům, kteří do konce letošního roku podají žádost o Hypoúvěr od Buřinky, zajistí stavební spořitelna odhad nemovitosti zdarma.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Hypotéky mají dva krále. Žebříček bank podle prodejů

12. 2. 2024 | Olga Skalková | 4 komentáře

Hypotéky mají dva krále. Žebříček bank podle prodejů

Loňský rok ovládla Hypoteční banka, když po čtyřech letech předběhla svého největšího konkurenta. Česká spořitelna zůstává jedničkou v celkovém objemu splácených hypoték.

Hypotéky výrazně zlevnily, ukazují nová čísla z bank

9. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Hypotéky výrazně zlevnily, ukazují nová čísla z bank

Průměrná úroková sazba nově nabízených hypotečních úvěrů v Česku klesla na nejnižší hodnotu od června 2022. Ukazuje to statistika Swiss Life Hypoindex.

Jak si snížit daně. Velký přehled odpočtů a slev

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Jak si snížit daně. Velký přehled odpočtů a slev

Také při vyplňování přiznání za rok 2023 můžete využít odečitatelné položky a daňové slevy. Na daních díky nim zaplatíte mnohem méně než patnáct procent z příjmů. Tady je aktuální přehled. celý článek

ČNB snižuje úrokové sazby. Výrazněji než minule

8. 2. 2024 | Petr Kučera | 1 komentář

ČNB snižuje úrokové sazby. Výrazněji než minule

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání rozhodla o snížení úrokových sazeb o 0,5 procentního bodu počínaje 9. únorem. 

ČSOB upozadí značku Hypoteční banka, tradiční logo končí

7. 2. 2024 | Olga Skalková, Petr Kučera | 1 komentář

ČSOB upozadí značku Hypoteční banka, tradiční logo končí

Podobné jméno, jednotná modrá barva i logo. Změny mají zdůraznit, že ČSOB je jedna velká skupina. Jen Patria se tomu zatím vyhne.

Partners Financial Services