Hypotéky zdražilo osm bank, Česká spořitelna nabídne fixaci na 15 let

| rubrika: Co se děje | 13. 12. 2017
Půjčkám včetně hypotečních úvěrů během listopadu stoupaly úroky. Kdo přesně zdražoval a o kolik? Napoví náš přehled.

Na začátku listopadu zvedla Česká národní banka základní úrokovou sazbu, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů. V souvislosti s tímto krokem ekonomové očekávali růst úrokových sazeb hypotečních i dalších úvěrů. Přišel. Zdražovaly hlavně hypotéky, zatím ale nijak výrazně.

  • AirBank: nová sazba pro převedené i nově sjednané hypotéky s fixací na pět let dělá 2,49 procenta u úvěrů do jednoho a půl milionu korun. Kdo chce peněz víc, od 1,5 milionu korun a výš, musí počítat se sazbou 2,29 procenta ročně.
  • Česká spořitelna: zájemci o hypotéku s tříletou fixací si u České spořitelny připlatí dvě desetiny procenta – nová sazba se pohybuje od 2,59 % ročně namísto původních 2,39 procenta ročně. O jednu desetinu procenta dráž vyjde úvěr s pětiletou fixací – 2, 29 procenta namísto 2,19 procenta. Úroková sazba u hypoték s osmiletou fixací nově začíná na 2,39 procenta ročně.
  • ČSOB a Era/Poštovní spořitelna: zájemci o hypotéku s LTV (poměrem výše úvěru k odhadní ceně nemovitosti) do 80 u ČSOB či Ery/Poštovní spořitelny musí počítat se sazbou vyšší o jednu desetinu procenta – úrok u tohoto úvěru nově začíná na 2,39 procenta ročně namísto 2,29 procenta.
  • Hypoteční banka: Hypotéku s LTV do 80 procent od šestého prosince banka nabízí v pásmu tříletých fixací s úrokovou sazbou od 2,59 procenta a v pásmu pětiletých fixací se sazbou 2,69 procenta. U tříletých fixací jde o zdražení 0,1 procenta a u delších fixací a vyššího pásma LTV o 0,2 procenta.
  • Komerční banka – úrokové sazby zde stouply plošně, konkrétně o dvě desetiny procenta u všech typů hypotečních úvěrů a fixací.
  • Moneta Money Bank: i Moneta Money Bank zvedla sazby u Variabilní hypotéky plošně o dvě desetiny procenta.
  • UniCredit Bank: plošnou změnu sazebníků u hypotečních úvěrů o jednu desetinu procenta nachystala také UniCredit Bank.

Některé banky na listopad nachystaly také produktové novinky a nové služby.

  • Česká spořitelna: hypotéka s fixací na 15 let – jako první banka na trhu přišla Česká spořitelna s možností sjednat si hypotéku s fixací úrokové sazby až na patnáct let.
  • Hypoteční bankavyřídí papírování s katastrem – nová služba Hypoteční banky ušetří klientům až 1300 korun. Podání Zástavní smlouvy na katastrální úřad totiž zařídí přímo banka a klienti se tak vyhnou placení poplatků.

Akce, slevy, bonusy

Wüstnerot hypoteční banka: Vybrané hypotéky bez poplatku – klientům, kteří si do konce roku sjednají Hypotéku pro vlastní bydlení, odpustí Wüstenrot poplatek za zpracování a poskytnutí úvěru (obvykle 2400 korun). Akce se týká všech fixací úrokové sazby. Bez poplatku za poskytnutí a čerpání úvěru je do konce roku také americká hypotéka Hypotéka na cokoliv. Pro zájemce o refinancování má Wüstenrot zvýhodněnou cenu za interní odhad nemovitosti.

Stavební spořitelna České spořitelny: Hypoúvěr od Buřinky s odhadem zdarma – zájemcům, kteří do konce letošního roku podají žádost o Hypoúvěr od Buřinky, zajistí stavební spořitelna odhad nemovitosti zdarma.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.