Realitní makléři dostanou víc času na splnění nové podmínky

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 23. 4. 2021 10:20 aktualizováno 11. 6. 2021 10:22
Realitní makléři dostanou víc času na splnění nové podmínky

Zdroj: Shutterstock

Termín pro prokázání odbornosti realitních makléřů, který jim umožní dál podnikat podle nového zákona, se znovu prodlouží. Návrh skupiny poslanců po poslancích schválili i senátoři.

Vše vychází z novely zákona o realitním zprostředkování přijaté na začátku roku 2020. Podle ní už realitní makléři nepodnikají na základě živnosti volné, ale vázané. A musí také doložit odbornou způsobilost.

Původně to vše měli realitní makléři stihnout do 3. září 2020, už loni v březnu byl tento termín kvůli dopadům epidemie prodloužen do 3. března 2021 a nyní tedy má dojít k dalšímu posunutí. Znovu v důsledku pokračování epidemie.

To v praxi bude vypadat tak, že makléři, kteří dosud nové povinnosti nesplnili, musí po nabytí účinnosti aktuální novely (tedy až ji ještě podepíše za pár dnů prezident a následně vyjde ve Sbírce zákonů), neprodleně živnostenskému úřadu ohlásit vázanou živnost „Realitní zprostředkování“ a nejpozději do 31. prosince 2021 doložit doklady prokazující splnění podmínky odborné způsobilosti.

Podobný odklad dostali loni na podzim i prodejci pojištění, kteří musí odborné zkoušky nově složit do konce května.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+28
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

26. 5. 2022 | Jana Divinová | 9 komentářů

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení.

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

24. 5. 2022 | Jiří Hovorka, Petr Kučera | 3 komentáře

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

Někteří lidé, kteří si před lety sjednali investiční životní pojištění, mají šanci na vrácení víc peněz. Podle Ústavního soudu nemuseli hned od začátku vědět, že je smlouva neplatná.... celý článek

Marketing skupiny Partners povede Robert Chmelař

24. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 5 komentářů

Marketing skupiny Partners povede Robert Chmelař

Na nově zřízenou pozici Group Chief Marketing Officer přichází do finanční skupiny Partners Robert Chmelař. Bude mít na starosti marketingovou strategii celé skupiny včetně chystané... celý článek

Fincentrum & Swiss Life Select má nového šéfa

24. 1. 2022 | redakce Peníze.CZ

Fincentrum & Swiss Life Select má nového šéfa

Finančně poradenskou společnost Fincentrum & Swiss Life Select povede od poloviny března Petr Jarůněk. Na pozici generálního ředitele vystřídá Filipa Duchoně, oznámila dnes... celý článek

Partners hlásí rekordní rok, novou banku chtějí spustit na podzim

19. 1. 2022 | Olga Skalková | 14 komentářů

Partners hlásí rekordní rok, novou banku chtějí spustit na podzim

Loni spuštěná penzijní společnost Rentea získala za první půl rok existence 24 tisíc klientů, čímž výrazně překročila avizovaný plán. Celkově má pod správu zatím majetek v hodnotě jedné... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.