Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pozor na exekuce majetku, o nichž jste neměli tušení

Pozor na exekuce majetku, o nichž jste neměli tušení
Nezaplacení pokuty v tramvaji může přijít velmi draho. Zejména když si některé úřady silně zjednodušují nalezení dlužníků. Často tak zbytečně hrozí i exekuce.

Devět, deset a dvanáct let. Až tak dlouhou dobu trvalo než se lidé dozvěděli o tom, že jim za nezaplacené pokuty z minulosti hrozí exekuce, zabavení bytu nebo srážky z platu.

A ve čtyřech případech lidí, kteří se ozvali deníku Aktuálně.cz poté, co popsal rozhodnutí Ústavního soudu ohledně hledání těch, kteří mají splácet pokuty a dluhy z minulosti, se z dluhů za desítky či stovky korun staly několika tisícové částky.

Příběhy lidí (jejiž totožnost deník Aktuálně.cz zná) dokazují, že stát se osobou s neznámým pobytem (tedy tím, kterým úřady nebo soudy nemohou doručit svoje rozhodnutí) není až tak ojedinělé.

Nehledali, nenašli

Příběh první: Paní Eva měla před lety dostat pokutu za jízdu tramvají. Soud v roce 2000 rozhodl, že má pokutu zaplatit, žena ale žádné rozhodnutí nedostala. „Soud vydal verdikt v době, kdy už jsem v Brně rok nebydlela, nikdo si to ale neověřil v centrální registru obyvatel. Teprve letos mi byl doručen rozsudek až poté, co na mě kvůli 30 tisícím byla nařízena exekuce,“ popsala svůj příběh žena.

Její případ nyní leží už půl roku na soudu, kam se paní Eva obrátila, exekutor jí už ale nařídil strhávat dluh z platu.

Příběh druhý: Ženě z Prahy přišlo exekuční nařízení po dvanácti letech od chvíle, kdy měla dostat pokutu ve výši 400 korun. „Dluh za dvanáct let narostl na 24 tisíc korun, žena ale žádné varování ani rozhodnutí soudu domů nikdy nedostala. Soud určil opatrovníka, který se ale ani jednou nepokusil mou ženu dohledat,“ popisuje celý příběh manžel ženy.

Spočítejte si, co vám exekutor nemůže zabavit

Kalkulačka - nezabavitelná část mzdy 2019

+

Další kalkulačky


Příběh třetí:
Znovu Brno a znovu pokuta za jízdu městskou hromadnou dopravou bez jízdenky. Paní Markéta zjistila, že je nařízena exekuce na její byt náhodou ve chvíli, kdy se podívala do katastru nemovitostí.

„Jednalo se o pokutu od dopravního podniku starou devět let, byt byl v exekuci více než rok. Stálo mě to 14 tisíc korun, rozhodlo se absolutně bez mého vědomí a bez toho, že bych nějaké rozhodnutí kdy dostala,“ popsala svůj příběh žena.

Celý text si přečtete na Aktuálně.cz

Vytisknout

Líbil se vám článek?

+10
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 11. 2010 9:43, Danndys

Možná mě za můj názor odsoudíte, ale s tímto postupem částečně souhlsím. Pokud někdo neplatí dluhy, měl by mít určitou lhůtu na jejich zaplacení. A když do daného data neuhradí v plné výši, tak prodat dlužníkův byt, zaplatit dluh a práci exekutora a zbytek finančních prostředků vyplatit majiteli bytu.

Reagovat

 

+20
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

5. 11. 2010 15:06, Danndys

Proč jel na černo? Kdyby jste si zakoupili jízdenku, tak se s exekutorem zcela jistě nesetkáte.

Reagovat

 

-4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (lenka 05. 11. 2010 13:07)

Další příspěvky v diskuzi (14 komentářů)

12. 12. 2018 | 5:15 | M

Chtěl jsem se zeptat tim jsem 15 let v nemecku a vrátil jsem se do české republiky a mám adresu na magistrátu města a nikdy mi nepřišel.dopis ze něco dlužím teď po 15 letěl mám dluch může mi někdo poradit proč jsem nedostal...více

16. 12. 2016 | 12:39 | Jarka z Brna

Pane Franto, který se na internetu nedáte dohledat, je vidět , že si moc přejete, aby nikdo nezjistil, kdo skutečně jste.Každé své slovo mohu doložit, mám doklad , který exekutor převzal s exekutora Višvadera tu starou exekuci....více

3. 1. 2015 | 0:56 | Franta

Vážená paní Sobotková vy tak strašně lžete a ještě tak veřejně. Každou poštu jste si převzala. Žádný exekutor Višvadera nebyl pověřen vymožením pohledávky za Vaší osobou. Exekuční řízení proti Vaší osobě vede Exekutorský...více

10. 6. 2013 | 9:42 | Jarka z Brna

Je mnoho doslova podvodných exekucí, mnoho lumpů si udělalo trhací kalendář z lidí, kteří se přestěhovali. Jednoduchý návod: Spol. Raiffinance, p. Vassiov. Slibovali práci v oblasti půjček. Že budou mít geniální nebankovní...více

1. 3. 2012 | 13:52 | Tomáš.

Je to hrůza co se to v tomto státě děje!!!.Soudci schvalujou exekuce na plat aniž by to řádně prošetřili??? co je tohle za postup to už může být soudce i opičak!!.Přišel nám dopis o exekuci na plat,dlužná částka ,43.000,-kč.Je...více
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK