O kolik se prodraží malý dluh vymáhaný soudem a exekucí

Eva Sovová | rubrika: Co se děje | 12. 6. 2009 | 25 komentářů
Ignorovat i malé dluhy se nevyplácí. Při soudním vymáhání a nařízené exekuci porostou o náklady spojené s vymáháním pohledávky. Tisícikorunový dluh se může vyšplhat až na 20 tisíc korun.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 6. 2009 21:39, Nox

JIBorg: Chapu ze je to pripad od pripadu jine, ale berte jeste v ohled toto. Na nejakou stovku mesicne se Vam spousta firem vykasle, to radsi exekutor a likvidace dluznika. Druhou veci je, ze se o dluznych par stovek radu let nikdo neprihlasi, ale pocka si az nabehnou penale a chteji hned desetitisice. Pritom znacnou cast lidi by stacilo upozornit a sami by se snazili vec vyresit.

+6
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 25 komentářů)

22. 7. 2019 15:53 | Renata

Zdravim chtela bych poradit z mesta jsem dostala exekuci z 8000 mi to vysplhalo neco pres 100000 kterou radne platim je mozno pozadat o pulku prominuti penale ktere delalo 78000?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2018 22:19 | Anna Klímová

Dobrý den, mám jednu otázku....je možné že dluh od Komerční banky cca 30 000 z roku 2004 se může vyšplhat na 510 000 ? Mám insolvenci, tato částka mě dost vyděsila ale bylo mi řečeno když budu dluh rozporovat já, že se může stát že bych musela platit veškeré soudní výdaje, takže insolvenční správce dluh popřel je to již 6 měsíců a stále nevím jak vše dopadlo, protože mi nikdo nic nesdělil. Je možné se obrátit na někoho kdo by tento dluh dokázal snížit ? -Udajně je prý odměna exekutora 350 000.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2017 8:29 | Pavel

Prosim mám dotaz, pokud je na osobu už vedeno exekučni rizeni a já mam rozsudek soudu o vraceni pujcene castky o pani, co mohu delat? Exekuci už má jednu, takze bych zbytecne platil naklady porad
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2016 20:49 | Monika Nuňez

Dobrý den. Mam dotaz.V roce 1997 na mně někdo udělal podvod podepsanim smlouvy na telefon na 3 roky.Telefón byl použivan 3 mesice a pak jenom naskakovaly měsiční poplatky.Celková častka vyšplhala na 10 500,-kč.Za 20 let mi nepřišla žadná faktůra a ani upomínka.Já žila od roku 1996 v zahraničí a vrátila jsem se do ČR v roce 2012 a v roce 2015 jsem se dozvěděla o té exekuci.Samozdřemně exekuce vyskákala až na 117 000,-kč.Je to možné že to může naskočit na tolik????Samozdřemně jsem podvod nahlásila na policii a teď už skoro rok čekám na odpověď soudu.Je to nepořádek hrůza.Nevím co dál.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 3. 2014 10:14 | Tomáš

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně mého dluhu.
Měl jsem dluh vůči jedné instituci, která mě vyzvala k zaplacení tohoto dluhu (částka 2 000kč) do 21.2.2014, jenže jsem zaplacení do tohoto termínu opoměl a dluh jsem uhradil 6.3.2014. Jenže krátce po zaplacení dluhu jsem dostal dopis od společnosti vymáhající pohledávky, že mám zaplatit dluh plus náklady spojené s vymáháním pohledávky 1 500 kč. Jsem opravdu povinen zaplatit tyto náklady (1 500 kč) i přesto že jsem svůj dluh vůči předchozí instituci uhradil? Velice děkuji za odpověď.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 4. 2013 12:34 | Michal

Nejhorší je vůbec dostat své peníze zpět, nedávno jsem si prošel soudní mašinerii, jestli chcete poradit tak zde http://leharo.blogspot.cz/2012/10/jak-jsem-soudne-vymahal-dluh.html
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2011 18:59 | Jan

# ------------ Původní zpráva ------------ # Od: Jan Mikulka # Komu: , # Kopie: # Předmět: Exekuce? # Datum: 24.2.2011 12:18:34 # ------------------------------ ---------- # Zdravím vás?Omlouvám se za problémy vzniklé,nezaplacením internetu # napanet.Prosím vás o zaslání,kopie smlouvy.Jak už sem vám před dvoumy měsíci # psal,peníze mám,mohu vám je donést,hodit do schránky,nebo se # jinak,domluvit,bohužel sem musel zrušit účet,také sem vás v té době žádal o # poslání informací k mým údajům na vašich stránkách,aby sem mohl # zaplatit,poplatky.Tahle zpráva my došla před 11 dny,tudíž sem konečně získal # možnost vám peníze zaslat na účet.Proč nedošlo po neplacení,k pozastavení # internetu?Proč mi nebyly zaslány informace k zaplacení internetu?Email který sem # vám posílal před dvoumi měsíci s žádostí o zaplacení,mám uschovaný.Opravdu nemám # peníze na exekutora,peníze mám stále nachystané,žádám o zrušení exekuce a # upřesnění jak zaplatit dlužnou částku.Přeji,pěkný den,a pokud je chyba stále na # mé straně,opět se omlouvám,děkuji,vše ihned zaplatím,jak mi odepíšete? # # J.Mikulka. # Přidávám,email,s prosbou o informace k zaplacení internetu,před dvoumi měsíci.

# ------------ Původní zpráva ------------ # Od: Jan Mikulka # Komu: , # Kopie: # Předmět: # Datum: 20.12.2010 11:45:49 # ------------------------------ ---------- # Ahoj,pardon,mám nezaplacený internet,nevík přesně kolik,asi 800 kč,nevím jaký # mám na napanet učet loogin a heslo.Sem si zrušil učet v bance,a přes poštu sem # to ještě neposlal.Nebo bych ti to mohl dát do schránky nebo donést?Díky.Mikulka # Jan
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2011 17:17 | Helena

Takže exekuce na pokutu DP na částku 1.012 Kč zaplatit 25.000 Kč,pokuta byla zaplacena,do dvou měsíců, DP dle advokáta, měl exekuci stáhnout,ale nastáhl, ani mi nevrátil zaplacenou pokutu, ted když se dozděli,že to dávám k soudu, informoval advokáta a exekutora, a jelikož jsem nedostal žádný excekuční příkaz, pouze mzdová účetní, potřeboval jsem soudní čj. jednací a jméno soudce, který tuto exekuci řešil,obrátil jsem se proto na exekutora, a ten mi místo toho poslal e-mail exekuční příkaz s jistinou ne na 1.012 Kč,ale pouze na 12 Kč, dostali strach, a ted mi řekněte, jak si může sám exekutor přepsat exek.příkaz? Částku změnil na 12 Kč, ale exekuci chce zaplatit původních 25.000 Kč. vyžádal jsem si od mzdové účetní originál exe.příkazu a celé to předávám k soudu, prosím, jaká exekuce může být na 12 Kč? Nutně to potřebuji vědět.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 4. 2010 0:31 | toska

M.B.A. Finance, to jsou ti praví gauneři pro rozdávání rozumů, podívejte se na web SOS: http://www.spotrebitele.info/zkusenosti/zkusenosti.php?hledej=M.B.A.+Finance&id_partner=0&partner=0
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 10. 2009 15:54 | Michal

Mám dotaz, jak je to s úrokem s prodlení.Pokud se zaplatí jistina, tak úrok končí a jak je to s vymaháním? Děkuji
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2009 16:36 | simir7

Dobrý den.Mám velké dluhy,většinu zavinila moje bývalá manželka.Už jsem rezignoval,jsem schopný skončit i pod mostem.Dlužím možná přes milion a už je mi to jedno.at si učtujou co chtějí.....................
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2009 9:32 | Jim

Napište nám tady raději jaké jsou odměny soudců a exekutorů obvyklé v německu, rakousku nebo třeba itálii... myslím že nás tady berou pěkně na hůl... navíc je třeba zmínit čí dílo je ten geniální exekuční zákon... socdemácká kuchyně nastrčeného pseudoministra němce a proto nevolit nevolit ty rudé zrůdy...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 8. 2009 10:18 | Lubaba

Do roku 2000 jsem úspěšně a poctivě podnikal - dá se říct 12 - 15 hodin práce denně. Platil jsem koňské dávky daní (včetně DPH) a pojištění. Potom podnikání přestalo jít, já i manželka jsme zústali bez práce, na krku hypotéka a další závazky. Je mi přes 50 let, práci sehnat skoro nemožné.... Banka nám zesplatnila a poté prodala hypotéku kypřanům (!!!), přišlo několik exekucí, vyrážení klínu klínem... Možnost půjčit si za rozumný úrok velký úvěr k zaplacení všeho a poté vcelku klidný život (přesto že, už dnes já i manželka práci máme) u nás nemožné.... A exekuce ? Vrátil jsem auto na leasing, dlužil jsem dvě splátky celkem za 34 tisíc, advokáti a exekutoři z toho vyrobili 125 000 Kč, dlužil jsem Smartu (FINE CREDIT) 22 000- exekutoři a advokáti z toho udělali 110 000,-- Kč. Jaké můži mít mínění o těchto lidech, kteří v životě defacto nic nedokázali (kromě toho, že mají pomazané hlavy) a jen hrabou ? Opravdu jak je to s poplatky a vymáháním dluhů a exekucí v cizině ? Každý z dnes může uklouznout.... Exekutoři jsou černou hrozbou pro obyčejné lidi bez obrany. Jsou kryti naším (ne)právním státem, advokáty atd, protože jsou všichni z jednoho fochu a ti všichni kradou a ožebračují.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 7. 2009 10:08 | Filip

Dobry den vsem ctenarum,
nevite nekdo, zda je mozne uplatnit u financniho uradu DPH z exekucniho poplatku ? Jednalo se o exekuci z podnikani- konkretne rezijni naklad.
Dekuji za radu
Filip
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 6. 2009 9:42 | esovova

O vložení diskusního příspěvku požádala redakci čtenářka Melánie. Zde je její zkušenost: Také absolutně souhlasim, ze po dlužnících se mají dluhy vymáhat, ale ne po nevinných, kteří o jeho dluzích vůbec nevěděli, tedy po manželce/manželovi povinného! A teď varování!!! Mně se stalo, že jsem spořila dceři jako dar stavební spoření na její rodné číslo, a když jsme nyní chtěly peníze vybrat, bylo nám řečeno, že je na účet uvalena exekuce díky jejímu bývalému manželovi, momentálně na částku cca 115000Kč , ale není konečná. A začalo to na částce 25 500 Kč!!! Je to úplná bezmoc, úspěch při podání vylučovací žaloby na vyjmutí částky za SJM nám nikdo nezaručil a případné vydání cca 60000 Kč za soud by už bylo příliš! Ten darebák po dobu 13 let manželství nikdy pořádně nepracoval, dcera ho stále tahala z problémů a nyní ji ani na 3 děti nic naplatí. Žije s dětmi za necelých 17000 Kč měsíčně, jen za bydlení platí 8500 Kč, různé polatky cca 2500 Kč, takže na jídlo, ošacení a ostatní mají 6000 Kč. Dlužník žije tak, že si na něm exekutoři nic nevezmou, ale účet na RČ dcery jako manželky povinného, věc stará 12 let, si rychle našli. Takže zákon v tomto případě ublíží nevinným a pomůže darebákovi!!!!!!! Chtěla jsem dceři tímto pomoci v nepříjemné životní situaci, ale netušila jsem, co se při exekucích děje, že jdou i po účtech, ta džungle je pro mne neznámý svět. A neslyšela jsem jak nschvál o ničem, co by mne varovalo, abych peníze dříve vybrala, možnost byla. Bývalý zeť je teď vysmátý, v pohodě a nehodlá se se mnou ani bavit. Takže tak se u nás pomáhá dlužníkům a peníze se seberou slušným lidem. Jsem v důchodě a přijít o takové peníze je pro mne hrozné. V životě jsem nikomu nic nedlužila, vše platila včas a takto jsem odměněna.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2009 15:25 | Marty

Článek nereflektuje provedené změny EŘ. V případě zastavení exekuce pro nemajetnost povinného platí náklady exekuce oprávněný, nikoliv povinný.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2009 23:46 | Karel

Naprostou souhlasím, chtělo by to vědět jaké jsou ty odměny v okolních státech. Také by mne zajímalo kde to vzniklo - Exekutor -. Ty jejich odměny jsou zcela nepoměrné a k tomu ta česká zkurvená povaha být milionář do druhého dne a jít přes mrtvoly. Ale co s tím dělat ?????? V podstatě jde jen o fiktivní peníze které nejsou podložené žádnou hodnotou - penále, úroky, úroky z prodlení, promile z úroků !!!!! Je to prostě zvěrstvo které vzniklo zmutováním kapitalismu z Čechem.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 6. 2009 8:01 | Nox

Karel: Tenhle? Podivejte se do historie, KAZDY system je zalozen na tom, ze dobytek maka a pani si ziji. Jinak je mi Vas uprime lito, je-li to co pisete pravda - zname internetove diskuze. Doporucil bych nejakeho slusneho pravndika, aby Vam poradil jak to BEZE ZBYTKU vyresit a nechat si pote od exekutora potvrdit, ze nic vic na Vas nema. Evidentne chce Vas RD prodat pod cenou znamemu a o vydelek se rozdelit.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 6. 2009 21:57 | Karel

V textu už mám gram. hrubky, ale to je z toho že ze zuřivosti a bezmoci vidím rudě. Myslím že jsem nebo alespon byl spořádaný člověk, který chce jen v klidu a skromně pracovat a žít. Ale tenhle bezohledný systém kde jsou peníze postaveny nade vše, ničí lidi a nutí páchat podvody a zločiny. Tot vše, ne vlastně ne. Předpokládám že tyhle stránky čtou i exekutoři, tak prosím nějakého aby mne kontaktoval potřebuji opravdu pomocnou radu, děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 6. 2009 21:46 | Karel

To je sice pravda, ale můj případ -pracoval jsem na IČO od rána do večera jsem často dlouhodobě mimo dům, takže nestíhám poštu. A samozřejmě mám také nějaké exekučky, pokuty, MHD. je pravda že s exekutorama jsem v kontaktu ale těd jsem padl na kolena mám už jen uhradit 4.000,Kč. a oni mi chcou prodat kvůli tak malé částce RD, to je přece nepoměrné, jsou to mafiánské praktiky podporované státem. A není žádná šance pro obranu. Myslím že všichni víme jaká je těd doba, tak snad by se vše mělo řešit morálnějším způsobem. Před krizí jsem pracoval v oboru kde jsem byl nedostatkové zboží a stále mě kontaktoval někdo jestli k nim nechci jít pracovat a těd nemohu o práci zakopnout a na každé místo se hlásý miliarda lidí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Pelcl

podnikatel, GZ Digital Media

Marta Nováková

podnikatelka, U&Sluno

Zdeněk Pelcl
ÚSPĚŠNOST
75,00 %

z 4 duelů
×
Marta Nováková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services