Rozšíření EET odložte o tři roky, chtějí senátoři

| rubrika: Aktuality | 13. 5. 2020 15:45 | 4 komentáře

Senátoři chtějí, aby se rozšíření elektronické evidence tržeb (EET) pro zbývající podnikatele odložilo až do poloviny roku 2023. Poslancům proto vrátili novelu, která počítá s odkladem EET jen na začátek roku 2021.

Poslanci zákon schválili před týdnem. Týká se nejenom zbývajících podnikatelů, kteří měli původně začít evidovat tržby 1. května, ale i těch, kteří se už předtím zapojili do prvních dvou vln EET (obchod, stravovací a ubytovací služby). Všichni mají začít evidovat tržby až 1. ledna 2021.

Senátoři dnes podpořili pozměňovací návrh, počítající s odkladem do konce června roku 2023 pro ty, kteří se do EET původně měli poprvé zapojit od letošního května. Pro delší odklad bylo 57 ze 74 přítomných senátorů. V té době by rozšíření EET na další podnikatele mohla stopnout příští vláda.

Dá se ale předpokládat, že poslanci na příštím jednání senátní návrh přehlasují a podpoří kratší variantu, kterou prosazuje vládní koalice: Pro všechny by tak měl platit shodný termín odkladu do začátku roku 2021. Už v minulém týdnu ve sněmovně neprošly opoziční návrhy, které chtěly EET zrušit nebo odložit ještě na delší dobu.

Koronavirus: aktuality, kalkulačky, informace

Chraňte nejen sebe, ale i svoji peněženku. Vybíráme nejdůležitější texty a nástroje, které vám pomohou překonat dopady pandemie viru COVID-19.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.