Společně proti podvodům u DPH. Česko se dohodlo s Německem

| rubrika: Aktuality | 5. 6. 2019 11:26

Česká republika uzavřela dohodu s Německem týkající se přímé přeshraniční výměny informací v oblasti daně z přidané hodnoty. Výměna informací bude probíhat mezi pracovišti finanční správy, která se nacházejí blízko hranic.

„Vzájemná dohoda urychluje výměnu informací a jejich efektivní využití při odhalování daňových podvodů při přeshraničních transakcích. Zároveň posilujeme bilaterální vztahy s německou finanční správou,“ říká generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Dříve si informace o podvodných řetězcích vyměňovaly pouze centrální úřady obou zemí. Nově spolu budou úředníci z příhraničních oblastí komunikovat napřímo. „Předání informací mezi státy mohlo předtím trvat týdny nebo měsíce, čehož občas zneužívali organizátoři řetězových podvodů na DPH zavezením zboží do nejbližší vesnice za hranicí sousední země a nazpět. Nyní se komunikace v praxi urychlí až na jednotky dnů,“ vysvětluje ministryně financí Alena Schillerová.

Tip: Jak dál s EET? Rozšíření neuteče skoro nikdo

„Možnost nadstandardní a těsné spolupráce plyne z evropského nařízení. Německo je po Slovensku a Polsku již třetí zemí, s níž ČR uzavřela takovou dohodu,“ dodala Schillerová.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.