Nový test letních pneumatik. Třetina neuspěla na mokru

dTest, redakce Peníze.CZ | rubrika: Recenze | 23. 2. 2023
Dosud největší test letních pneumatik, na němž spotřebitelská organizace dTest spolupracuje s autoklubem ADAC, vyzkoušel 47 modelů.
Nový test letních pneumatik. Třetina neuspěla na mokru

Zdroj: Shutterstock

Test se zaměřil na rozměry 205/55 R16, které jsou na našem trhu nejrozšířenější. U 47 modelů se zkoušely především jízdní vlastnosti na mokru a suchu, životnost, hlučnost nebo vliv na spotřebu, letos premiérově také testy odírání gum a ověření udržitelnosti při výrobě.

„Testy nově zohledňují nejen chování pneumatik na silnici (tyto zkoušky zůstávají stále nejdůležitější), ale i jejich dopad na přírodu, což je něco, co spotřebitele zajímá stále více,“ říká Hana Hoffmannová, šéfredaktorka časopisu dTest.

Vzhledem k vysokému počtu otestovaných produktů se ve výsledkové tabulce objevují zástupci velkých značek i menších výrobců. Nejvyšší příčky nicméně obsadila známá jména. Ve zkouškách jízdních vlastností obzvlášť na mokré vozovce – byly rozdíly mezi nejlepšími a nejhoršími dramatické.

Šestice s „příšerným výkonem“

„Doporučit nemůžeme hned 14 modelů, přičemž šestice pneumatik dostala za příšerný výkon nedostatečné hodnocení. Konkrétně jsou to Lassa Driveways, Berlin Tires Summer UHP 1 G2, Evergreen EH226, Premiorri Solazo, Riken Road Performance a Double Coin DC99. Jmenované modely měly mnoho chyb, ale na dno je srazily právě mizerné výkony na mokru. Nešlo přitom výhradně o nejlevnější pneumatiky – gumy Lassa naopak patřily s cenou 2100 korun k nejdražším v testu,“ říká Hoffmannová.

Jízda na suchu by pro pneumatiky neměla teoreticky představovat žádný problém, přesto se i zde vyskytlo několik nepříjemných překvapení: nedostatečné hodnocení získalo 11 modelů. Nejhůř dopadla dvojice Radar RPX800 a Premiorri Solazo.

U nich vzhledem k nevyzpytatelnému chování při rychlých změnách směru nemáte v případě krizové situace zaručeno, že se vůz na vozovce zachová tak, jak potřebujete. Druhý zmíněný model měl dokonce nejdelší brzdnou dráhu: ze 100 na 0 km/h zpomalil až za 42,9 metru. Jiným značkám přitom stačilo méně než 36 metrů.

Shrnutí dTestu

Nejvyšší příčky obsadili zástupci známých značek. Nejlepší byly pneu Continental PremiumContact 6 (dobře, 2150 Kč za kus). Mají dobré jízdní vlastnosti na suchu i mokru a slušnou životnost. Prostor ke zlepšení jsme nalezli v oblasti udržitelnosti a po stránce vlivu na spotřebu. Druhá pozice s minimální ztrátou připadla modelu Goodyear EfficientGrip Performance 2 (dobře, 2100 Kč za kus), třetí gumám Michelin Primacy 4+ (dobře, 2210 Kč za kus).

Naopak doporučit nemůžeme 14 modelů. Šestice pneumatik dostala nelichotivé nedostatečné hodnocení. Modely Lassa Driveways (nedostatečně, 2100 Kč), Berlin Tires Summer UHP 1 G2 (nedostatečně, 1530 Kč), Evergreen EH226 (nedostatečně, 1640 Kč), Premiorri Solazo (nedostatečně, 1520 Kč), Riken Road Performance (nedostatečně, 1480 Kč) a Double Coin DC99 (nedostatečně, 1280 Kč) měly mnoho chyb, na dno je ale srazily především mizerné výkony na mokru.

Informace na štítku nejsou vždy pravdivé

I další části testu odhalily velké rozdíly. „Například rekordmanem v životnosti byly ekologicky zaměřené Michelin e.Primacy s nájezdem 71 500 km, na opačném konci hodnocení skončily Avon ZV7, které je třeba vyměnit už po 24 000 km,“ srovnává Hoffmannová.

Hledáte spolehlivé povinné ručení? Poradíme!

Vašemu autu najdeme nejvýhodnější pojištění na míru, co nezatíží rodinný rozpočet.

„Sledovali jsme také, zda informace uvedené na štítku pneumatiky odpovídají výsledkům testu. Bohužel se i v tomto případě ukázalo, že se na něj nedá vždy spolehnout. V testu jsme narazili na nedostatečně hodnocené výrobky s deklarovaným vysokým indexem přilnavosti B,“ říká Hoffmannová.

Při výběru nových letních gum dbejte na to, aby kupované pneumatiky byly vyrobeny ve stejnou dobu. Předejdete tak riziku koupě stejně pojmenovaných produktů s rozdílnými vlastnosti.

dTest doporučuje nekupovat ani pneumatiky vyrobené před víc než třemi lety – guma časem stárne a ztrácí své vlastnosti. O stáří výrobku vás informuje čtyřčíslí DOT kódu na bočnici gumy. Poslední dvě čísla udávají rok výroby.

Kompletní výsledky jsou k dispozici do 2. března zdarma na webu dTestu.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Řekněte si o příspěvek na dojíždění. Novou práci může podpořit stát

20. 3. 2023 | Gabriel Pleska

Řekněte si o příspěvek na dojíždění. Novou práci může podpořit stát

Jste delší dobu na pracovním úřadě, nikde v okolí pro vás práce není, ale za humny by byla? Pak je právě pro vás určený příspěvek na podporu regionální mobility, zvaný také příspěvek... celý článek

Služební Porsche si kupují i firmy ve ztrátě, ukázala analýza

14. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Služební Porsche si kupují i firmy ve ztrátě, ukázala analýza

Kolik automobilů značek obecně uznávaných za luxusní, je v Česku registrováno na firmy? Ve vozovém parku českých firem nejsou takové službáky nijak výjimečné. Zjistila to ve své analýze... celý článek

Továrna na baterie v Česku nevznikne. VW bude vyrábět v USA

8. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ

Továrna na baterie v Česku nevznikne. VW bude vyrábět v USA

Německý automobilový koncern Volkswagen odkládá podle listu Financial Times (FT) plány vystavět továrnu na výrobu baterií ve východní Evropě. Vybuduje ji v Severní Americe, která poskytla... celý článek

Zkontrolujte si řidičák. Letos jich propadne ještě 760 tisíc

6. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ

Zkontrolujte si řidičák. Letos jich propadne ještě 760 tisíc

Do konce roku 2023 zbývá vyměnit ještě skoro 760 tisíc řidičských průkazů, kterým letos končí platnost. Nejvíce jich je ve Středočeském a Jihomoravském kraji, informovalo ministerstvo... celý článek

Jezdit jako pán. Kdy se vyplatí koupit starší, ale luxusnější auto

1. 3. 2023 | Vojtěch Dobeš

Jezdit jako pán. Kdy se vyplatí koupit starší, ale luxusnější auto

Proč byste kupovali dvouletou fabii nebo novou dacii, když můžete jezdit jako páni v mercedesu, i když třeba desetiletém? Poradíme, komu se vyplatí koupit staré auto luxusnější značky... celý článek

Partners Financial Services