Zásilkovna zdražuje. Nově doručí i těžší balíky

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 8. 4. 2022 | 12 komentářů
Zásilkovna zdražuje. Nově doručí i těžší balíky

Zdroj: Zásilkovna

Služba Mezi námi, která běžným lidem umožňuje poslat balík přes pobočku Zásilkovny na jiné výdejní místo, od 2. května zdraží.

Základní cena zásilek s hmotností do pěti kilogramů stoupne na 79 korun z dosavadních 69 korun. Jde o druhé zvýšení ceny od spuštění služby na jaře 2019, kdy začínala na 65 Kč.

Zásilka z Česka na slovenské výdejní místo zdraží na 89 z dosavadních 85 Kč, do Maďarska na 99 z dosavadních 95 Kč.

Doručení na konkrétní adresu příjemce v Česku však zlevní na 109 Kč z dosavadních 115 Kč. 

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Až dosud mohl kdokoliv odeslat přes pobočku Zásilkovny (prostřednictvím mobilní aplikace) jen balík splňující následující podmínky: váha do pěti kilogramů, maximální rozměr jedné strany do 50 cm, maximální součet rozměrů všech tří stran zásilky 120 cm (například zásilka o rozměrech 50×40×30 cm) a minimální rozměry 10×7×1 cm.

Nově bude možné přes službu Mezi námi posílat také zásilky s hmotností od pěti do deseti kilogramů. Jejích základní cena při doručení na výdejní místo je 119 korun, při doručení na konkrétní adresu příjemce 149 korun. Maximální rozměr jedné strany zásilky je 120 cm, maximální součet rozměrů všech tří stran zásilky je 150 cm (například zásilka o rozměrech 70×50×30 cm). Minimální rozměry zůstávají 10×7×1 cm.

Těžší zásilky do deseti kilogramů začne Zásilkovna doručovat také na výdejní místa na Slovensku (129 Kč) a v Maďarsku (139 Kč). Jejich doručení na adresu v Česku přijde na 149 Kč, na Slovensko na 189 Kč a do Maďarska na 199 Kč.

Poplatek za dobírku v Česku se od 2. května sjednotí na 23 korunách. Při doručení na výdejní místa to znamená zdražení z dosavadních 19 Kč, zatímco při doručení na adresu příjemce se cena nemění (dosud 23 Kč).

Státní Česká pošta umožňuje od loňského listopadu odesílat balíky přes výdejní místa sítě Balíkovna. Jde o jednodušší, dostupnější a levnější možnost oproti odeslání přes pobočku České pošty. Inspirací byla právě Zásilkovna.

Odeslání z Balíkovny přijde na 65 korun, s dobírkou na 84 korun – zdražení služby zatím pošta neohlásila. Zásilku doručí na jinou Balíkovnu, kde si ji adresát musí vyzvednout. Maximální hmotnost takového balíku je 15 kilogramů, musí mít pravidelný rozměr (například krychle, kvádr nebo válec) a nejdelší strana nesmí přesáhnout půl metru.

Přes své standardní pobočky nabízí Česká pošta odeslání balíku na jinou poštu se základní cenou 109 korun pro zásilky s nejdelší stranou do 35 cm. Cenu lze snížit o 20 korun při využití Zákaznické karty (sleva 10 Kč) a předáním podacích dat elektronicky (sleva 10 Kč). Základní cena za balík doručený na konkrétní adresu (Balík do ruky) začíná na 129 korunách, lze ji snížit až o 20 korun.

Řádí tu falešný pošťák. Podívejte se, jak vypadá

Fotogalerie: Česká pošta varuje, že přibývá podvodníků vydávajících se za tento státní podnik. Domů si zatím netroufnou, operují po e-mailu nebo SMS. Ukážeme vám, jak takové podvody vypadají. 

Zdroj ukázek podvodných e-mailů a SMS: Česká pošta

Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook: neuniknou vám důležité aktuality ani praktické tipy! Už jsme i na Instagramu.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 12 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 4. 2022 9:29, Tomini

Zasilkovna zdražuje,super,ale nám malým dopravcům kteří ji to zboží rozváží a závaží jak VM tak Boxy přidat nechtějí. Naopak se nám snaží brát. Takže až nám řidiči skončí tak nevím kdo to bude zavážet.??

+11
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

8. 4. 2022 13:27

Měl by nastoupit elektrikář a kontrolovat výši marže. Chcete přece socialismus.

-7
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (12 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Rohlík začne sbírat PET lahve. Předběhne zákon

24. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 3 komentáře

Rohlík začne sbírat PET lahve. Předběhne zákon

Internetový prodejce potravin Rohlik.cz bude od svých zákazníků sbírat použité PET lahve. Přinejmenším o dva roky tak předbíhá legislativu, která zavede povinné zálohování.

Balíkovna nově dodá balíky i domů nebo do práce

26. 10. 2023 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Balíkovna nově dodá balíky i domů nebo do práce

Balíkovna od České pošty nabízí nově dodávání balíků na adresu. Zatím umožňovala jen dodání na výdejní místa na poštách, u externích partnerů nebo do výdejních boxů, celkem na 7500... celý článek

Jak cestovat s co nejmenším zavazadlem a co největším stylem?

18. 10. 2023 | PR text

Jak cestovat s co nejmenším zavazadlem a co největším stylem?

Několik tipů, jak si sbalit perfektní kapslové zavazadlo.

S balíkem nemusíte na poštu. Odešlete ho přes AlzaBox

9. 10. 2023 | Gabriel Pleska | 3 komentáře

S balíkem nemusíte na poštu. Odešlete ho přes AlzaBox

Balík přes Balíkovnu České pošty můžete nově poslat i přes AlzaBoxy. Na rozdíl od poštovních poboček a různých partnerských míst jsou dostupné 24 hodin denně. A nemusíte se ani s nikým... celý článek

České dráhy zdraží. Nižší cenu si ale můžete prodloužit

25. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ

České dráhy zdraží. Nižší cenu si ale můžete prodloužit

Státní podnik České dráhy zdraží jízdné v průměru o 9,5 procenta – to je ve stejné výši, jako stoupne cena u státního systému jednotného tarifu OneTicket.

Partners Financial Services