Pendolino pojede až do Karlových Varů

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 3. 8. 2020 | 1 komentář
Pendolino pojede až do Karlových Varů

Zdroj: ČD

Rychlovlaky Pendolino začnou jezdit až do Karlových Varů. Dohodli se na tom zástupci Českých drah a Karlovarského kraje. Změna by měla přijít zhruba za měsíc.

V praxi půjde o prodloužení jednoho páru, který doteď končí nebo začíná v Chebu, konkrétně spojů InterCity Pendolino 504 a 505.

Vlak, který teď vyjíždí z Ostravy v 15:15 a přes Olomouc, Pardubice, Prahu, Plzeň, Mariánské Lázně (a několik dalších stanic) přijede do Chebu ve 21:26, bude nově pokračovat do Sokolova a Karlových Varů, kam přijede krátce po 22. hodině.

V opačném směru vyrazí spoj z Karlových Varů krátce před šestou hodinou ranní a pojede přes Sokolov do Chebu. Z Chebu přes Mariánské Lázně, Plzeň, Prahu, Pardubice a Olomouc pojede jako doteď, tedy s příjezdem do Ostravy ve 12:44.

„Celou trasu mezi severní Moravou až do Karlovými Vary dlouhou více než 600 kilometrů nově urazí návštěvníci Karlových Varů bez přestupu za necelých sedm hodin cesty,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva Českých drah a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod.

Dosud mají cestující z východní poloviny republiky při cestě do Karlových Varů dvě možnosti – obě jsou s přestupem a trvají déle. Buď v Praze přestoupí na spoj přes Ústí nad Labem a Chomutov, nebo přes Plzeň dojedou do Chebu a tam přestoupí.

Druhý pár Pendolina, který z Prahy pokračuje na západ Čech, pojede stejně jako doteď z Chebu do Františkových Lázní.


A tohle už jste si projeli?

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Praha dohání zpoždění. Jízdenku si koupíte kartou i v autobusech

16. 1. 2023 | Jana Divinová

Praha dohání zpoždění. Jízdenku si koupíte kartou i v autobusech

Cestující už nemusejí hledat nejbližší automat nebo riskovat problémy s odloženou platností elektronické jízdenky. Definitivně tím končí prodej jízdenek u řidičů na městských spojích. celý článek

Jak vybrat hybrid? A sedan, nebo kombík? Ukážeme si to na Volvu

14. 1. 2023 | Vojtěch Dobeš

Jak vybrat hybrid? A sedan, nebo kombík? Ukážeme si to na Volvu

Sotva jsme si zvykli na samotnou existenci hybridních a elektrických aut, už je tu celá řada druhů. Většinu hybridních modelů na trhu dnes tvoří light verze, zvané mild-hybrid, nebo... celý článek

Změny v bodovém systému mají zelenou. Řidičák už od 17 let

4. 1. 2023 | Petr Kučera

Změny v bodovém systému mají zelenou. Řidičák už od 17 let

Jednodušší bodový systém, přísnější pokuty za závažné přestupky, řidičák už od 17 let pod dohledem mentora nebo řidičák na zkoušku. To jsou hlavní změny, které mají fungovat od roku... celý článek

Konec spalovacích motorů? Auta s nimi po roce 2035 nezmizí

21. 12. 2022 | Arnošt Barna | 2 komentáře

Konec spalovacích motorů? Auta s nimi po roce 2035 nezmizí

Poté, co na konci října titulky ohlásily „konec tradičních aut“, začala téma řešit široká veřejnost. Co bude ukončení prodejů tradičních vozů znamenat v praxi? V čem se bude jezdit?... celý článek

Místo chodníku klouzačka. Jak žádat o odškodnění za zlomenou nohu

15. 12. 2022 | Veronika Doskočilová

Místo chodníku klouzačka. Jak žádat o odškodnění za zlomenou nohu

Videí, jak se lidé na náledí nedokážou udržet na nohou, je plný internet. Teď se můžete pobavit i na ulici. Málokomu je však do smíchu, když na chodníku uklouzne on sám a zraní se.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.