Zásilkovna už nabízí doručení na konkrétní adresu pro všechny

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 27. 11. 2019

Zásilkovna rozšířila doručování prostřednictvím služby Mezi námi také na konkrétní adresu. I běžní lidé už tedy můžou poslat balík někomu domů, doteď mohli jenom na výdejní místa. Doručování na adresu nabízela Zásilkovna zatím hlavně e-shopům.

„Službu Mezi námi už lze používat k přepravě zásilek na adresu (Home Delivery) po celé republice,“ potvrzuje Ondřej Žák, výkonný ředitel Zásilkovny.

Zatímco základní cena za doručení na výdejní místa přijde na 65 korun, u doručení na konkrétní adresu (v rámci Česka) je příplatek 64 korun.

Službu doručování zásilek mezi fyzickými osobami Mezi námi spustila Zásilkovna na konci letošního dubna. „Lidé zatím poslali přes 260 tisíc zásilek, aplikaci si dosud stáhlo více než 150 tisíc lidí,“ upřesňuje Žák.

Zásilkovna teď rozšiřuje službu Mezi námi i na Slovensko, základní cena za poslání z Česka na slovenské výdejní místo je 85 korun. „V příštím roce chceme spustit službu v Maďarsku a postupně přidávat další evropské země,“ dodává Žák.

Prostřednictvím služby Mezi námi můžou lidé zatím posílat zásilky do maximálního rozměru 50 cm u nejdelší strany a s váhou maximálně pět kilogramů. Součet délky, šířky a výšky zásilky nesmí přesáhnout 120 cm.

„Další služby, jako je například přeprava nadrozměrných zásilek, intenzivně připravujeme,“ říká Simona Kijonková, zakladatelka a spolumajitelka Zásilkovny, která je současně šéfkou skupiny Packeta, do níž Zásilkovna patří. 

V dubnu, kdy otevřela své služby i běžným odesílatelům (nejenom e-shopům), měla Zásilkovna v Česku kolem 1800 výdejních míst. Do konce letošního roku jich chce mít už tři tisíce. Další rostou v zahraničí.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Praha dohání zpoždění. Jízdenku si koupíte kartou i v autobusech

16. 1. 2023 | Jana Divinová

Praha dohání zpoždění. Jízdenku si koupíte kartou i v autobusech

Cestující už nemusejí hledat nejbližší automat nebo riskovat problémy s odloženou platností elektronické jízdenky. Definitivně tím končí prodej jízdenek u řidičů na městských spojích. celý článek

Jak vybrat hybrid? A sedan, nebo kombík? Ukážeme si to na Volvu

14. 1. 2023 | Vojtěch Dobeš

Jak vybrat hybrid? A sedan, nebo kombík? Ukážeme si to na Volvu

Sotva jsme si zvykli na samotnou existenci hybridních a elektrických aut, už je tu celá řada druhů. Většinu hybridních modelů na trhu dnes tvoří light verze, zvané mild-hybrid, nebo... celý článek

Změny v bodovém systému mají zelenou. Řidičák už od 17 let

4. 1. 2023 | Petr Kučera

Změny v bodovém systému mají zelenou. Řidičák už od 17 let

Jednodušší bodový systém, přísnější pokuty za závažné přestupky, řidičák už od 17 let pod dohledem mentora nebo řidičák na zkoušku. To jsou hlavní změny, které mají fungovat od roku... celý článek

Konec spalovacích motorů? Auta s nimi po roce 2035 nezmizí

21. 12. 2022 | Arnošt Barna | 2 komentáře

Konec spalovacích motorů? Auta s nimi po roce 2035 nezmizí

Poté, co na konci října titulky ohlásily „konec tradičních aut“, začala téma řešit široká veřejnost. Co bude ukončení prodejů tradičních vozů znamenat v praxi? V čem se bude jezdit?... celý článek

Místo chodníku klouzačka. Jak žádat o odškodnění za zlomenou nohu

15. 12. 2022 | Veronika Doskočilová

Místo chodníku klouzačka. Jak žádat o odškodnění za zlomenou nohu

Videí, jak se lidé na náledí nedokážou udržet na nohou, je plný internet. Teď se můžete pobavit i na ulici. Málokomu je však do smíchu, když na chodníku uklouzne on sám a zraní se.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.