Zásilkovna už nabízí doručení na konkrétní adresu pro všechny

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 27. 11. 2019

Zásilkovna rozšířila doručování prostřednictvím služby Mezi námi také na konkrétní adresu. I běžní lidé už tedy můžou poslat balík někomu domů, doteď mohli jenom na výdejní místa. Doručování na adresu nabízela Zásilkovna zatím hlavně e-shopům.

„Službu Mezi námi už lze používat k přepravě zásilek na adresu (Home Delivery) po celé republice,“ potvrzuje Ondřej Žák, výkonný ředitel Zásilkovny.

Zatímco základní cena za doručení na výdejní místa přijde na 65 korun, u doručení na konkrétní adresu (v rámci Česka) je příplatek 64 korun.

Službu doručování zásilek mezi fyzickými osobami Mezi námi spustila Zásilkovna na konci letošního dubna. „Lidé zatím poslali přes 260 tisíc zásilek, aplikaci si dosud stáhlo více než 150 tisíc lidí,“ upřesňuje Žák.

Zásilkovna teď rozšiřuje službu Mezi námi i na Slovensko, základní cena za poslání z Česka na slovenské výdejní místo je 85 korun. „V příštím roce chceme spustit službu v Maďarsku a postupně přidávat další evropské země,“ dodává Žák.

Prostřednictvím služby Mezi námi můžou lidé zatím posílat zásilky do maximálního rozměru 50 cm u nejdelší strany a s váhou maximálně pět kilogramů. Součet délky, šířky a výšky zásilky nesmí přesáhnout 120 cm.

„Další služby, jako je například přeprava nadrozměrných zásilek, intenzivně připravujeme,“ říká Simona Kijonková, zakladatelka a spolumajitelka Zásilkovny, která je současně šéfkou skupiny Packeta, do níž Zásilkovna patří. 

V dubnu, kdy otevřela své služby i běžným odesílatelům (nejenom e-shopům), měla Zásilkovna v Česku kolem 1800 výdejních míst. Do konce letošního roku jich chce mít už tři tisíce. Další rostou v zahraničí.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Dlouhodobý investiční produkt

Dlouhodobý investiční produkt

Myslete na sebe a zabezpečte se na penzi co nejlépe. Třeba investováním do široké nabídky fondů.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Za přestupky si připlatíte. Správní řízení výrazně zdražilo

20. 5. 2024 | Kateřina Hovorková

Za přestupky si připlatíte. Správní řízení výrazně zdražilo

Za přestupky, které se řeší ve správním řízení, si lidé budou muset připlatit. Ministerstvo vnitra chce od července zvýšit paušální částku nákladů řízení z 1000 na 2500 korun, maximálně... celý článek

Divoký zevnějšek, duše dobrodruha. Jak jezdí SsangYong Torres

8. 4. 2024 | Eva Srpová

Divoký zevnějšek, duše dobrodruha. Jak jezdí SsangYong Torres

Jméno Torres sice evokuje Španělsko, patří ale novému modelu od jihokorejské automobilky SsangYong. Její jméno v Česku každý nezná, i když je mnohem starší než značky stejné „národnosti“... celý článek

Povinné ručení nově musí mít silné koloběžky a další vozidla

2. 4. 2024 | Petr Kučera

Povinné ručení nově musí mít silné koloběžky a další vozidla

Od začátku dubna se rozšířil okruh vozidel, za které je nutné platit povinné ručení. Nově se může týkat i elektrických koloběžek, segwayů, zahradních traktůrků, motorových golfových... celý článek

S elektrokolem na výlet do ciziny? Pozor na změnu v pojištění

2. 4. 2024 | Pavla Adamcová

S elektrokolem na výlet do ciziny? Pozor na změnu v pojištění

Zatímco silné koloběžky a seqwaye mají mít od dubna povinné ručení, u elektrokol se naopak pravidla v Česku zmírní. Problém s výkonnějšími elektrokoly však může nastat za hranicemi.... celý článek

Letiště Praha přidává nové lety. Co je hit letošních dovolených?

21. 3. 2024 | Pavla Adamcová

Letiště Praha přidává nové lety. Co je hit letošních dovolených?

Z Letiště Praha bude během letošní letní sezóny létat 68 dopravců do 167 destinací. Letos přibude 13 nových přímých cílů – patří mezi ně třeba Verona, Taškent, Tallin, Poznaň, La Palma... celý článek

Partners Financial Services