Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Ptejte se daňové poradkyně!

Ptejte se daňové poradkyně!
Daňový silvestr už stojí doslova za dveřmi. Dosud si nevíte rady s některými problémy? Pak neváhejte a využijte jedinečné možnosti: zeptejte se daňové a účetní expertky Jaroslavy Voharčíkové na Peníze.CZ!

Upozornění:
Vážení čtenáři, položit dotaz daňové poradkyni jste mohli do pátečního večera (25. 3., 18:30 hod.). Dotazy, které do diskuzního fóra tohoto článku položíte po tomto datu, zodpoví případně redakce Peníze.CZ či jiní čtenáři. Samozřejmě můžete i nadále využít možnost individuální konzultace a Jaroslavu Voharčíkovou oslovit sami. Telefonní číslo a email naleznete níže v článku ve sloupku Kdo zodpoví vaše otázky?.

Termínem podání i odvedení daně z příjmů fyzických osob je, jako každoročně, 31. březen. Pokud jste ještě růžový formulář nepodepsali a s klidným svědomím neodevzdali, skutečně máte nejvyšší čas tak učinit. Jak na to jsme podrobně psali v článku Každoroční daňový kolotoč nabírá na rychlosti. Vysvětlili jsme vám, koho se březnová daňová přiznání týkají, co je nově zavedený "minimální základ daně" a krok za krokem pomohli formulář správně vyplnit a daň v pořádku odvést.

Nicméně jedním článkem nelze pojmout veškeré možné příjmové situace, do kterých se můžete dostat. Máte například část příjmů ze zaměstnání a část ze samostatně výdělečné činnosti či kapitálového majetku? Nebo jste si loni několik tisíc přivezli ze zahraničí či pro zahraniční firmu pracujete na dálku z české kotliny? Není vám stále jasné, jak naložit s odpočty úroků z hypotéky či stavebního spoření? Situací může nastat bezpočet. Jestli nevíte jak na to, využijte odbornou radu Jaroslavy Voharčíkové, účetní a daňové expertky. Dotaz jí můžete položit zde, v diskuzním fóru.

Kdo zodpoví vaše otázky?

Ing. Jaroslava Voharčíková podniká v oblasti ekonomického, účetního a daňového poradenství od roku 1992, od roku 1993 je členkou Komory daňových poradců ČR a zkušební komisařkou Komory daňových poradců ČR. V roce 1997 se stala také auditorem a členem Komory auditorů ČR a od roku 1998 je zapsána v seznamu likvidátorů a nucených správců vedeném Komisí pro cenné papíry.
Dlouhodobě o problematice daní, účetnictví, auditu, konkurzu, likvidací a pojištění publikuje v odborném tisku a přednáší.
Tyto služby poskytuji prostřednictvím dvou společností, DEKOS, s. r. o. a DEKOS AUDIT, s. r. o., ve kterých je jediným společníkem.

Zaměřuje se na fyzické osoby, právnické osoby, občanská sdružení, nadace, bytová družstva, pojišťovny a penzijní fondy.

Kontakt: Tel/fax: +420 224 819 035, jvh@dekos.cz

Dotazy z oblasti daní a účetnictví můžete klást na tomto místě. Daňová expertka se je bude snažit zodpovídat co nejdříve. První odpovědi si tak budete moci přečíst možná již ve čtvrtek odpoledne, případně v pátek ráno. Naleznete je ve zvláštním článku.

Průvodce daňovými povinnostmi za rok 2004

Jak vypočítat daň z příjmů a vyplnit daňové přiznání? Na co si dát pozor, aby vaše peníze dorazily na úřad včas a bez sankcí? Jak na zdravotní a sociální pojištění? Co s příjmy ze zahraničí? Má smysl elektronické přiznání, jak na něj?
Odpovědi a další informace jako např. daňové formuláře, daňový kalendář, užitečné kalkulačky a tabulky naleznete v našem tématickém speciálu Průvodce daňovými povinnostmi za rok 2004! Součástí je i článek o tom, co nás v daňové oblasti čeká letos.


Své dotazy z jiné než daňové oblasti můžete položit našim odborníkům v Poradně Peníze.CZ. Na cokoli z oblastí daní a účetnictví se neváhejte a zeptat

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-2
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 3. 2007 15:30, misabu

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda je možné uplatnit odečet úroků z hypotéky v následujícím případě:
- podáváme s manželem přiznání společného zadnění manželů
- trvalé bydliště máme každý jinde, ale společnou domácnost vedeme v bytě, kde mám trvalé bydliště já, můj syn a moji rodiče - na tento byt mám hypotéku já
- manžel má trvalé bydliště vedeno v domě, který rekonstruujeme pro bytové potřeby naší rodiny, má na tuto rekonstrukci hypotéku, kolaudace ještě nebyla provedena
Můžeme si odečíst úroky z obou hypoték?
Děkuji předem za odpověď,
Michaela

Reagovat

 

+9
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

24. 4. 2006 15:49

Prosím o zodpovězení těchto otázek:
1) Je POVINNOST mít ŽL pokud si vydělává měsíčně víc jak 5 tisíc? A nebo to
lze řešit také srážkovou daní, pokud ten člověk ŽL nechce?
2)A teď srážková daň.
Těch 15% se vypočítá ať si člověk vydělá měsíčně 300, nebo do těch 5000 Kč
včetně, zapisuje na jakýsi formulář, který pravděp.dostanu na finančním,
nebo možná v papírnic.,na jeden papír napíši měsíčně všechny srážky od
všech, nechám si od všech podepsat výdajový doklad, kde bude kolik jim
platím a kolik za ně platím státu a celk.sumu srážkových daní zašlu vždy
počátkem následujícího měsíce na účet FU.Nebo do 8-ho?
Je to tak všechno v pořádku?
3)Myslíte,že bude stačit,když toto strhávání začnu od dubna,nebo musím
zpětně od začátku roku?
Děkuji Jaroslav

Reagovat

 

-22
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (145 komentářů)

22. 1. 2014 | 16:06 | Pitrůnová Ilona

Dobrý den,
do 8/2013 byl pan S. spoluvlastníkem rod.domu s přítelkyní a na tento dům měl hypotéku jen pan S. V 9/2013 se s přítelkyní vzali a před svatbou daroval přítelkyni svou polovinu domu, ale hypotéka je nadále...
více

12. 10. 2013 | 20:30 | Denisa

Dobrý den mám dotaz.Do 6/2013 jsem byla se synem na rodičáku.Poté jsem byla 2měsíce bez příjmu a nyní jsem vedena na ÚP.Manžel pracuje.Manžek je v insolvenci a pobírá každý rok vratku daní.Insolvenční správce nám tyto daně...více

10. 4. 2013 | 12:48 | jozef stibor

kde mozem stiahnut tlacivo /vyuctovanie zrakovej dane/dakujem více

26. 3. 2012 | 20:45 | Moravcova

Dobrý den, chci se zeptat. manželovi zaměstnavatel vyplatil v únorové výplatě přeplatek na dani, a ten byl velmi nízký. nezohlednil slevu na dani na manželku. Pouze životní pojistku. Bohužel s ním není domluva a tak si chceme...více

10. 1. 2012 | 19:03 | Jana K.

Dobrý den, mám takovýto dotaz: je firma, je plátce DPH. Vystaví fakturu na firmu(resp. na školku, či školu, kteří nejsou plátci DPH). Faktura se vystaví s DPH nebo bez DPH? Děkuji J.K. více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK