Dnes je poslední termín pro zaplacení daně z nemovitých věcí

| rubrika: Aktuality | 31. 5. 2019 13:40

Finanční správa připomíná, že 31. květen je poslední řádný termín pro zaplacení daně z nemovitých věcí (nebo její první splátky).

Jestliže daň nepřesahuje 5000 Kč, je splatná celá právě do konce května. Částku vyšší než 5000 Kč lze rozdělit do dvou splátek (do 31. května a do 30. listopadu), nicméně můžete ji naplatit i najednou.

„Pokud daňový poplatník nestihne daň z nemovitých věcí uhradit dnes, může ji zaplatit do čtvrtka 6. června a nemusí se obávat úroku z prodlení. Od 7. června již ale úrok z prodlení při platbě daně nabíhá,“ říká generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Při platbě bankovním převodem nebo prostřednictvím složenky je nutné, aby 6. června byla platba již na účtu finančního úřadu připsána.

Tady jsme přinesli podrobný návod, jak zaplatit daň z nemovitosti.

Ministerstvo financí navrhuje, aby v dalších letech tato několikadenní tolerance zpoždění skončila. Na druhou stranu umožní komunikovat s finančním úřadem jednoduše online.

V letošním roce Finanční správa rozeslala celkem 3 944 870 údajů k platbě daně z nemovitých věcí na rok 2019. Platbu daňovou složenkou zvolilo celkem 88 procent poplatníků. Do datových schránek dostalo údaje necelých šesti procent poplatníků, zaslání e-mailem si vybralo necelých pět procent. Nejmenší zastoupení měla platba prostřednictvím SIPO (jedno procento).

Už jste četli? Revoluce v daňovém přiznání: Po internetu a s novými termíny

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.