Dnes je poslední termín pro zaplacení daně z nemovitých věcí

pk | rubrika: Aktuality | 31. 5. 2019 13:40

Finanční správa připomíná, že 31. květen je poslední řádný termín pro zaplacení daně z nemovitých věcí (nebo její první splátky).

Jestliže daň nepřesahuje 5000 Kč, je splatná celá právě do konce května. Částku vyšší než 5000 Kč lze rozdělit do dvou splátek (do 31. května a do 30. listopadu), nicméně můžete ji naplatit i najednou.

„Pokud daňový poplatník nestihne daň z nemovitých věcí uhradit dnes, může ji zaplatit do čtvrtka 6. června a nemusí se obávat úroku z prodlení. Od 7. června již ale úrok z prodlení při platbě daně nabíhá,“ říká generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Při platbě bankovním převodem nebo prostřednictvím složenky je nutné, aby 6. června byla platba již na účtu finančního úřadu připsána.

Tady jsme přinesli podrobný návod, jak zaplatit daň z nemovitosti.

Ministerstvo financí navrhuje, aby v dalších letech tato několikadenní tolerance zpoždění skončila. Na druhou stranu umožní komunikovat s finančním úřadem jednoduše online.

V letošním roce Finanční správa rozeslala celkem 3 944 870 údajů k platbě daně z nemovitých věcí na rok 2019. Platbu daňovou složenkou zvolilo celkem 88 procent poplatníků. Do datových schránek dostalo údaje necelých šesti procent poplatníků, zaslání e-mailem si vybralo necelých pět procent. Nejmenší zastoupení měla platba prostřednictvím SIPO (jedno procento).

Už jste četli? Revoluce v daňovém přiznání: Po internetu a s novými termíny

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Je čas zaplatit daň z nemovitostí. Jak na to

26. 5. 2021 | Jiří Hovorka | 6 komentářů

Je čas zaplatit daň z nemovitostí. Jak na to

Daň z nemovitých věcí platí ten, kdo byl zapsaný v katastru jako majitel k 1. lednu. Případný prodej nemovitosti během roku už nemá vliv na platbu daně pro letošek.

Nevyhnutelné zvyšování? Daň z nemovitosti očima expertů

7. 5. 2021 | Ondřej Tůma

Nevyhnutelné zvyšování? Daň z nemovitosti očima expertů

Zdanění nemovitého majetku v Česku patří ve srovnání s Evropou spíš k nižším. A protože se placení daně z nemovitosti těžko vyhýbá, je vysoce pravděpodobné, že bude patřit ke kandidátům... celý článek

Daň z nemovitostí se blíží, úřady posílají složenky

22. 4. 2021 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Daň z nemovitostí se blíží, úřady posílají složenky

Finanční správa začíná rozesílat složenky k platbě daně z nemovitých věcí. Lhůta pro zaplacení je do konce května. Kdo má daň vyšší jak 5000 korun, může si platbu rozpůlit a pak musí... celý článek

Odklad přiznání k dani z nemovitostí končí. Jak na něj

31. 3. 2021 | Jiří Hovorka

Odklad přiznání k dani z nemovitostí končí. Jak na něj

Kvůli epidemii bylo letos na přiznání k dani k nemovitostí o dva měsíce víc času. Teď už ale opravdu musíte. Projděte si odpovědi na časté otázky.

Vyzkoušeli jsme Moje daně od Schillerové. Ani moderní, ani jednoduché

1. 3. 2021 | Petr Kučera | 9 komentářů

Vyzkoušeli jsme Moje daně od Schillerové. Ani moderní, ani jednoduché

Finanční správa po mnoha letech příprav spustila portál Moje daně – první slovo je zkratkou MOderní a JEdnoduché. Splnění slibů o snadném přiznání je však pořád teprve na začátku. Konečně... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.