KB má nové cestovní pojištění ke kartám

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 20. 5. 2021 15:45

KB Pojišťovna vylepšila cestovní pojištění, které si lze přikoupit k platebním kartám Komerční banky. Nově ho nabízí ve variantách nazvaných Moje cestovní pojištění (od 30 korun za měsíc) a Moje cestovní pojištění rodina (od 40 korun). Stávající pojištění Easy už nebude ke kartám nabízet.

Obě varianty kryjí léčebné výlohy až do 2,5 milionu korun (původní limit byl 1,5 milionu korun) a pojištění odpovědnosti za škodu do jednoho milionu. Zároveň dochází k prodloužení délky jedné cesty z 60 na 90 dní.

„Pojištění samozřejmě kryje léčbu v zahraničí i v souvislosti s onemocněním covid-19, pokud tam klient nevycestoval navzdory varování či nedoporučení cesty do dané destinace vydané ministerstvem zahraničních věcí ČR,“ upřesňuje David Leiss, ředitel odboru Produktový vývoj a komunikace v Komerční pojišťovně.

Rodinné pojištění navíc nově poskytuje pojistnou ochranu, i když pojištění necestují společně. Zrušila tedy podmínku společného cestování.

Banka zároveň prodloužila platnost tuzemského pojištění k platebním kartám do konce roku 2021. S podobným rozšířením přišli i někteří konkurenti, například ČSOB.

Změny čekají také na klienty KB s debetní kartou Visa Platinum nebo Kreditní kartou Platinum (nově World Elite), u nichž je cestovní pojištění automaticky v ceně:

Od letošního července například stoupne limit pro léčební výlohy z pěti na deset milionů, novinkou jsou pojištění ztráty osobních dokladů (s limitem 10 tisíc) nebo asistenční služba pro cyklisty. Na druhou stranu klesne limit pro smrt úrazem a trvalými následky z dvou milionů na 500 tisíc, limit pro zrušení cesty v zahraničí ze 100 tisíc na 15 tisíc nebo pro pojištění zpoždění zavazadel z 15 na 10 tisíc. Pojištění ztráty, odcizení nebo poškození zavazadel se nově vztahuje jenom na leteckou dopravu. Tady je podrobné porovnání dosavadní a nové verze.

Podobně se mění i podmínky cestovního pojištění u osobní Zlaté karty KB: některé limity od července stoupnou, jiné klesnou. Už od května lze využít vylepšené asistenční služby pro motoristy.

Kurzy měn na Peníze.cz

Směna je život!

Chcete vyměnit peníze nebo nakoupit v zahraničním obchodě? Jedete do ciziny a nevíte, kolik místních peněz dostanete za svoje koruny? Máte zainvestováno v cizí měně a zajímá vás kurz eura, kurz dolaru nebo třeba kurz švýcarského franku? Máme čerstvý kurzovní lístek, který každý den zveřejňuje Česká národní banka, i kurzovní lístky českých bank.

Nejhledanější kurzy měn

Euro25,420+0,09 Kč
Americký dolar20,984+0,09 Kč
Britská libra29,596+0,03 Kč
Chorvatská kuna3,394+0,01 Kč
Turecká lira2,509+0,02 Kč

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Perličky z pojišťoven. Sdílená auta teď frčí, vzkázal zloděj

31. 12. 2020 | Jiří Hovorka

Perličky z pojišťoven. Sdílená auta teď frčí, vzkázal zloděj

Silvestrovský výběr z kuriózních hlášení klientů tuzemských pojišťoven. Letos se o ně podělily Uniqa a ERV Evropská pojišťovna, od ostatních jsme na konec přidali i to nejlepší z předchozích... celý článek

Expobank nabízí k účtu cestovní pojištění od Uniqa

22. 9. 2020 | Petr Kučera

Expobank nabízí k účtu cestovní pojištění od Uniqa

Expobank rozšiřuje svůj běžný účet Neo o možnost sjednání dlouhodobého cestovního pojištění. Partnerem je pojišťovna Uniqa. Základní variantu si lze sjednat přímo v internetovém bankovnictví... celý článek

Po Španělsku test, nebo karanténa. Do práce a MHD můžete

14. 8. 2020 | Petr Kučera | 2 komentáře

Po Španělsku test, nebo karanténa. Do práce a MHD můžete

Ze seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy Covid-19 bude od pondělí 24. srpna vyřazeno Španělsko. Po návratu z něj bude potřeba negativní test, nebo nástup do karantény. Výjimkou zůstanou... celý článek

Generali Česká pojistí i přerušení cesty kvůli Covid-19

24. 7. 2020 | Petr Kučera

Generali Česká pojistí i přerušení cesty kvůli Covid-19

Generali Česká pojišťovna rozšiřuje pojistné krytí u pojištění pro případ přerušení nastoupené cesty, a to pro smlouvy individuálního cestovního pojištění sjednané od 24. července přímo... celý článek

Cestovní pojištění nově kryje i dovolenou v Česku

14. 7. 2020 | Petr Kučera

Cestovní pojištění nově kryje i dovolenou v Česku

Když letos nemůžete do ciziny, užijte si cestování po Česku. Na výjimečné léto reagují i pojišťovny a banky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.