KB má nové cestovní pojištění ke kartám

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 20. 5. 2021

KB Pojišťovna vylepšila cestovní pojištění, které si lze přikoupit k platebním kartám Komerční banky. Nově ho nabízí ve variantách nazvaných Moje cestovní pojištění (od 30 korun za měsíc) a Moje cestovní pojištění rodina (od 40 korun). Stávající pojištění Easy už nebude ke kartám nabízet.

Obě varianty kryjí léčebné výlohy až do 2,5 milionu korun (původní limit byl 1,5 milionu korun) a pojištění odpovědnosti za škodu do jednoho milionu. Zároveň dochází k prodloužení délky jedné cesty z 60 na 90 dní.

„Pojištění samozřejmě kryje léčbu v zahraničí i v souvislosti s onemocněním covid-19, pokud tam klient nevycestoval navzdory varování či nedoporučení cesty do dané destinace vydané ministerstvem zahraničních věcí ČR,“ upřesňuje David Leiss, ředitel odboru Produktový vývoj a komunikace v Komerční pojišťovně.

Rodinné pojištění navíc nově poskytuje pojistnou ochranu, i když pojištění necestují společně. Zrušila tedy podmínku společného cestování.

Banka zároveň prodloužila platnost tuzemského pojištění k platebním kartám do konce roku 2021. S podobným rozšířením přišli i někteří konkurenti, například ČSOB.

Změny čekají také na klienty KB s debetní kartou Visa Platinum nebo Kreditní kartou Platinum (nově World Elite), u nichž je cestovní pojištění automaticky v ceně:

Od letošního července například stoupne limit pro léčební výlohy z pěti na deset milionů, novinkou jsou pojištění ztráty osobních dokladů (s limitem 10 tisíc) nebo asistenční služba pro cyklisty. Na druhou stranu klesne limit pro smrt úrazem a trvalými následky z dvou milionů na 500 tisíc, limit pro zrušení cesty v zahraničí ze 100 tisíc na 15 tisíc nebo pro pojištění zpoždění zavazadel z 15 na 10 tisíc. Pojištění ztráty, odcizení nebo poškození zavazadel se nově vztahuje jenom na leteckou dopravu. Tady je podrobné porovnání dosavadní a nové verze.

Podobně se mění i podmínky cestovního pojištění u osobní Zlaté karty KB: některé limity od července stoupnou, jiné klesnou. Už od května lze využít vylepšené asistenční služby pro motoristy.

Kurzy měn na Peníze.cz

Směna je život!

Chcete vyměnit peníze nebo nakoupit v zahraničním obchodě? Jedete do ciziny a nevíte, kolik místních peněz dostanete za svoje koruny? Máte zainvestováno v cizí měně a zajímá vás kurz eura, kurz dolaru nebo třeba kurz švýcarského franku? Máme čerstvý kurzovní lístek, který každý den zveřejňuje Česká národní banka, i kurzovní lístky českých bank.

Nejhledanější kurzy měn

Euro24,755+0,02 Kč
Americký dolar23,747-0,07 Kč
Britská libra28,570-0,26 Kč
Chorvatská kuna3,286+0,00 Kč
Turecká lira1,418-0,01 Kč

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

28. 3. 2022 | Jana Divinová | 11 komentářů

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

Komu patří pojišťovny v Česku? Projděte si přehled vlastníků a jejich stručnou historii.

Perličky z pojišťoven. Nejsem Bivoj. Kroupy mám v mrazáku

31. 12. 2021 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Perličky z pojišťoven. Nejsem Bivoj. Kroupy mám v mrazáku

Projděte si silvestrovský výběr ze zajímavých hlášení a příběhů klientů tuzemských pojišťoven. Letos se o ně podělily Allianz, ERV Evropská pojišťovna a Uniqa, od ostatních jsme na... celý článek

Na lyžaře v Itálii čeká nová povinnost

21. 12. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

Na lyžaře v Itálii čeká nová povinnost

Italská vláda schválila nový zákon, podle něhož od 1. ledna 2022 musí mít každý lyžař nebo snowboardista na sjezdovce sjednané pojištění odpovědnosti za škody způsobené třetí osobě.... celý článek

Perličky z pojišťoven. Sdílená auta teď frčí, vzkázal zloděj

31. 12. 2020 | Jiří Hovorka

Perličky z pojišťoven. Sdílená auta teď frčí, vzkázal zloděj

Silvestrovský výběr z kuriózních hlášení klientů tuzemských pojišťoven. Letos se o ně podělily Uniqa a ERV Evropská pojišťovna, od ostatních jsme na konec přidali i to nejlepší z předchozích... celý článek

Expobank nabízí k účtu cestovní pojištění od Uniqa

22. 9. 2020 | Petr Kučera

Expobank nabízí k účtu cestovní pojištění od Uniqa

Expobank rozšiřuje svůj běžný účet Neo o možnost sjednání dlouhodobého cestovního pojištění. Partnerem je pojišťovna Uniqa. Základní variantu si lze sjednat přímo v internetovém bankovnictví... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.