KB má nové cestovní pojištění ke kartám

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 20. 5. 2021

KB Pojišťovna vylepšila cestovní pojištění, které si lze přikoupit k platebním kartám Komerční banky. Nově ho nabízí ve variantách nazvaných Moje cestovní pojištění (od 30 korun za měsíc) a Moje cestovní pojištění rodina (od 40 korun). Stávající pojištění Easy už nebude ke kartám nabízet.

Obě varianty kryjí léčebné výlohy až do 2,5 milionu korun (původní limit byl 1,5 milionu korun) a pojištění odpovědnosti za škodu do jednoho milionu. Zároveň dochází k prodloužení délky jedné cesty z 60 na 90 dní.

„Pojištění samozřejmě kryje léčbu v zahraničí i v souvislosti s onemocněním covid-19, pokud tam klient nevycestoval navzdory varování či nedoporučení cesty do dané destinace vydané ministerstvem zahraničních věcí ČR,“ upřesňuje David Leiss, ředitel odboru Produktový vývoj a komunikace v Komerční pojišťovně.

Rodinné pojištění navíc nově poskytuje pojistnou ochranu, i když pojištění necestují společně. Zrušila tedy podmínku společného cestování.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Banka zároveň prodloužila platnost tuzemského pojištění k platebním kartám do konce roku 2021. S podobným rozšířením přišli i někteří konkurenti, například ČSOB.

Změny čekají také na klienty KB s debetní kartou Visa Platinum nebo Kreditní kartou Platinum (nově World Elite), u nichž je cestovní pojištění automaticky v ceně:

Od letošního července například stoupne limit pro léčební výlohy z pěti na deset milionů, novinkou jsou pojištění ztráty osobních dokladů (s limitem 10 tisíc) nebo asistenční služba pro cyklisty. Na druhou stranu klesne limit pro smrt úrazem a trvalými následky z dvou milionů na 500 tisíc, limit pro zrušení cesty v zahraničí ze 100 tisíc na 15 tisíc nebo pro pojištění zpoždění zavazadel z 15 na 10 tisíc. Pojištění ztráty, odcizení nebo poškození zavazadel se nově vztahuje jenom na leteckou dopravu. Tady je podrobné porovnání dosavadní a nové verze.

Podobně se mění i podmínky cestovního pojištění u osobní Zlaté karty KB: některé limity od července stoupnou, jiné klesnou. Už od května lze využít vylepšené asistenční služby pro motoristy.

Kurzy měn na Peníze.cz

Směna je život!

Chcete vyměnit peníze nebo nakoupit v zahraničním obchodě? Jedete do ciziny a nevíte, kolik místních peněz dostanete za svoje koruny? Máte zainvestováno v cizí měně a zajímá vás kurz eura, kurz dolaru nebo třeba kurz švýcarského franku? Máme čerstvý kurzovní lístek, který každý den zveřejňuje Česká národní banka, i kurzovní lístky českých bank.

Nejhledanější kurzy měn

Euro24,375+0,02 Kč
Americký dolar22,663+0,06 Kč
Britská libra28,489+0,07 Kč
Švýcarský frank25,725-0,08 Kč
Turecká lira0,782+0,00 Kč

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Pár stovek ušetřených na cestovním pojištění se může vymstít

3. 8. 2023 | Lucie Weissová

Pár stovek ušetřených na cestovním pojištění se může vymstít

Jak správně nastavit cestovní pojištění a jak postupovat, když se něco doopravdy stane, radí Jana Konvalinová z pojišťovny Kooperativa.

Finanční produkty roku 2022. Výsledky soutěže webu Finparáda

14. 2. 2023 | Finparáda

Finanční produkty roku 2022. Výsledky soutěže webu Finparáda

Hledáte nejlepší bankovní účet, spoření, pojištění nebo třeba hypotéku? Inspiraci můžete najít ve výsledcích 12. ročníku soutěže Finanční produkt roku. Tu pořádá analytická společnost... celý článek

Než bys řekl grog. Kdo a jak vám pojistí lyže před restaurací proti krádeži

5. 12. 2022 | Jana Divinová

Než bys řekl grog. Kdo a jak vám pojistí lyže před restaurací proti krádeži

Heady, Atomiky, Rossignoly. Lyže a snowboardy stojí spoustu peněz. Jenže někdy je prostě musíte nechat o samotě, než se vyčuráte, ohřejete, najíte. Příležitost pro zloděje. Dá se proti... celý článek

Ergo pojišťovna se přejmenovala, zviditelní nového vlastníka

31. 10. 2022 | Petr Kučera

Ergo pojišťovna se přejmenovala, zviditelní nového vlastníka

Ergo pojišťovna se 28. října přejmenovala na SV pojišťovnu. S novým názvem chce veřejně zviditelnit změnu vlastníka, která byla dokončena před rokem.

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

28. 3. 2022 | Jana Divinová | 11 komentářů

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

Komu patří pojišťovny v Česku? Projděte si přehled vlastníků a jejich stručnou historii.

Partners Financial Services