Banky jsou bezpečnější než před 30 lety, myslí si polovina lidí

| rubrika: Aktuality | 31. 10. 2019 10:36

Sedm z deseti Čechů věří, že jsou jejich finance uložené v bance v bezpečí. Polovina lidí je pak přesvědčena o tom, že peníze v bankách jsou ve větším bezpečí než na konci komunismu, tedy před 30 lety. Ti, kteří bezpečnost bankovního sektoru zpochybňují, mají častěji tendenci nechávat si doma finanční rezervu.

Vyplývá to z výzkumu Komerční banky a agentury Ipsos. Banka ho nechala zpracovat v rámci svých aktivit spojených s 30. výročím listopadových událostí.

Jsou peníze v bance v bezpečí?

Jsou peníze v bance v bezpečí? Zdroj: KB

To, že jsou peníze uložené v bance v bezpečí, si myslí 84 % lidí s vysokoškolským vzděláním. Oproti tomu 24 % vyučených o bezpečnosti bankovního sektoru pochybuje.

Zároveň mladí lidé věří, že jsou peníze v bankách ve větším bezpečí, než tomu bylo před třiceti lety (64 % ve věku mezi 18 do 39 let). Naopak 52 % starších 66 let je ohledně zlepšení bezpečnosti skeptických.

Jsou peníze v bance víc v bezpečí než před 30 lety?

Jsou peníze v bance víc v bezpečí než před 30 lety? Zdroj: KB

Výzkum byl proveden letos v září na reprezentativním vzorku populace ČR starší 18 let. Celkem se ho zúčastnilo 1010 respondentů.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

banky, komerční banka, podvody

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.