Tradovat lze i při zaměstnání

Tradovat lze i při zaměstnání
Za svou 25letou kariéru učili Ron Schoemmell a Valdi Thorkelsson stovky traderů. Zodpověděli tisíce jejich otázek. Odpovědi na ty nejčastější teď přinášíme.

Jak mohu obchodovat na finančních trzích a přesto zvládat své zaměstnání?
S dramatickým nárůstem elektronického tradingu v nočních hodinách (GLOBEX, A/C/E a EUREX) existuje mnoho příležitostí tradovat mimo běžné obchodní hodiny. Není výjimkou, že noční rozpětí pohybu na trzích S&P dosahuje 1 000 až 2 000 bodů (tj. 2 500 až 5 000 dolarů v případě "velkého" S&P a 500 až 1 000 dolarů u E-mini). Volatilita německého DAXu (obchoduje se na EUREXu) a ranní aktivita T-bondů (obchodují se na A/C/E) je také značná. Stále více traderů se zapojuje do tohoto druhu obchodování. Výsledkem je, že se kvůli daytradingu nemusíte vzdávat zaměstnání.
Nejlepší hodiny pro monitoring trhů jsou od chvíle, kdy se začne ráno (cca v 10 hodin) obchodovat v Evropě, až do otevření trhů v Chicagu. Příležitostně, když panuje neklid na asijských trzích, vzniká dostatečná volatilita i pro noční trading na těchto trzích.

Je možné aplikovat vaši obchodní metodu na jiné trhy a časové rámce, než jsou intradenní S&P futures?
Naše metody, které jsou určeny především pro daytrading, jsou aplikovatelné na jakýkoliv trh a časový rámec. Naši studenti často píší, že metody aplikovali na různé trhy (akcie, akciové opce, indexové opce, měny, bondy a komodity).

Jaké náklady je potřeba vynaložit, abych mohl začít tradovat?
Cena živých dat se pohybuje mezi 70 a 300 dolary za měsíc, v závislosti na způsobu přijímání těchto dat (tj. přes internet, kabel nebo satelit) a na počtu burz, z nichž data požadujete (CME, CBOT, COMEX , atd.). To budou vaše základní pravidelné výdaje.
Tradingový software lze získat zdarma (třeba Qcharts na Quote.com), ale i za 2 500 dolarů (třeba TradeStation od Omega Research). K tomu je třeba připočíst náklady na pořízení počítače, pokud ještě žádný nemáte.

Kolik času mi jako nováčkovi bude trvat, než vaši metodu opravdu zvládnu?
Máme studenty, kteří začali tradovat už po týdnu navštěvování našeho workshopu a také známe některé, kteří obchodovali nejdříve šest měsíců na papíře, než začali tradovat naostro. Realistický odhad je, že strávíte 30 až 50 hodin studiem materiálů a 4 až 6 týdnů obchodováním na papíře, než budete připraveni obchodovat reálně.

Text vyšel na internetových stránkách www.rsofhouston.com. Více informací zde.

Zajímá vás každodenní obchodování na kapitálových trzích?

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.