Už fungují společně. Vznikla Generali Česká pojišťovna

| rubrika: Aktuality | 23. 12. 2019 10:30 | 26 komentářů

V sobotu se oficiálně sloučily Generali a Česká pojišťovna a začaly fungovat pod novým názvem Generali Česká pojišťovna. Spojená firma se stala novou jedničkou na tuzemském trhu.

Česká pojišťovna byla součástí Generali CEE Holdingu už od roku 2008, až doteď ale vystupovala samostatně. K 21. prosinci přešel pojistný kmen Generali pod Českou pojišťovnu. Pro klienty se v praxi zatím nic nemění.

Klienty už vítá jednotný web, na němž pojišťovna vyzdvihuje 190letou historii, vedoucí pozici na trhu (s podílem 28,7 %), čtyři miliony klientů a celkem 900 prodejních míst. V dostupnosti pobočkové sítě si polepší hlavně klienti Generali. Ti jich doteď měli k dispozici kolem 300, zatímco Česká pojišťovna zhruba 600.

Předsedou představenstva spojené pojišťovny je Roman Juráš, dosavadní šéf České pojišťovny. Dalšími členy představenstva jsou Petr Bohumský, Karel Bláha, Jiří Doubravský, Marek Jankovič, Pavel Mencl a Pavol Pitoňák. Dozorčí radu vede Miroslav Singer, bývalý guvernér ČNB (v Generali působí už od roku 2017).

O komunikaci Generali České pojišťovny se starají oba dosavadní mluvčí: Jan Marek (doteď Generali) má na starosti hlavně neživotní pojištění, Ivana Buriánková (doteď ČP) hlavně životní.

Po spojení zanikne i dosavadní logo České pojišťovny, které používala od roku 1971. A to přesto, že klienti Generali přejdou pod Českou pojišťovnu, ne naopak. Logo, které tvoří tři vzepjaté a navzájem propletené lipové listy jako symbol záruky, jistoty a bezpečí, nahradí lev z dosavadního loga Generali. Také jméno nově vzniklé společnosti – Generali Česká pojišťovna – bude mít dosavadní barvu Generali, tedy červenou místo modré.

Označování pobočkové sítě novým jménem a logem bude probíhat postupně po celý příští rok, řekl Juráš Hospodářským novinám. Odmítá ale spekulace, že by Česká pojišťovna měla z názvu postupně zcela zmizet.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-25
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 26 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 12. 2019 17:07

No, asi jste příliš mlád na to, abyste pamatoval kupónovou privatizaci a především to, jak se v jejím rámci dodatečně stvořily pány z ODS tzv. investiční privatizační fondy, zárodky to budoucího rozkradení majetku bývalého Československa a jeho umístění do rukou nejbezcharakternějších zrůd té doby, místo toho, aby byl spravedlivě rozdělen mezi lidi, kteří jej vytvořili.

Zobrazit celé vlákno

+63
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

23. 12. 2019 21:13, DV

No by jste pitomec

Zobrazit celé vlákno

-10
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (26 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.