Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Proplácení poplatků už stálo kraje 220 milionů. Co vy na to?

Proplácení poplatků už stálo kraje 220 milionů. Co vy na to?
České kraje pod vládou sociálnědemokratických hejtmanů už na vracení zdravotnických poplatků v krajských nemocnicích a lékárnách vydaly přes 220 milionů korun, zjistily Hospodářské noviny. Jsou to podle vás rozumně vynaložené peníze? Napište svůj názor.

Odpouštění zdravotnických poplatků už přišlo české krajské rozpočty na více než 220 milionů korun, zjistily Hospodářské noviny. Nejvíce za vracení poplatků utratil Středočeský kraj, 44 milionů korun, nejméně Plzeňský kraj, 3,7 milionu korun. Těmto číslům odpovídá i podíl lidí, kteří si nechávají poplatky v krajských nemocnicích a lékárnách proplácet. Zatímco ve středních Čechách je to díky jednoduchému systému vracení poplatků 94 procent pacientů, v Plzeňském či Zlínském kraji je to kvůli souvisejícímu papírování jen čtvrtina pacientů.

Kraje zatím tvrdí, že v době, kdy jim recese snižuje příjmy z daní, je proplácení poplatků finančně neohrožuje. Otázka ale zní jinak. Zda by se za takto utracené peníze přece jen nedalo pořídit něco prospěšnějšího, než zvýhodnění vybraných pacientů, kteří mají dost času, aby si chodili pro léky do nemocničních lékáren.

Je 220 milionů korun za vrácené zdravotnické poplatky dobře vynaložená částka z peněz daňových poplatníků? Využili jste někdy vrácení poplatků? Jaké s tím máte zkušenosti? Na co jiného by se daly tyto peníze z krajských rozpočtů použít?

NAPIŠTE, CO SI O TOM MYSLÍTE, A PŘEČTĚTE SI NÁZORY OSTATNÍCH.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+4
Ano
Ne

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Diskuze

7. 8. 2009 15:44 | Lukáš

S poplatky tak jak byli zavedeny na začátku naprosto souhlasím a byl jsem velmi potěšen, když jsem přišel ke svému lékaři a během 15 minut jsem byl u něho v ordinaci místo původního několikahodinového čekání, až se POVĚTŠINOU hypochondričtí důchodci vypovídají ze svých psoudoproblémů (neříkám že všichni jsou tam zbytečně, ale většina ano, což dokládá i zmizení těchto lidí po zavedení poplatků). Ovšem to co zavedla ČSSD po svém nástupu k moci v krajích je něco, co bych je nechal zaplatit osobně. Těď vlastně platím poplatky dvakrát - jednou je z mých daní proplácí kraj několika vyvoleným v krajských zařízeních kam to mám daleko a podruhé je platím svému lékaři a i proto doufám, že budou lidé rozumní a oranžové a červené volit nebudou!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

6. 8. 2009 23:50

Pane Stando, hovořím jen z vlastní zkušenosti. V naší nemocnici tomu tak opravdu bylo. Myslím, že jste zakomplexovaný člověk, který vidí všude jen to špatné. Pane Stando:,,Otevřte oči!"
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (standa 06. 08. 2009 22:31)

6. 8. 2009 22:31 | standa

demagogu. se zavedenim polatku u lekare vzrostly jenom platy lekaru, nic jineho. jestli jste presvedcen, ze regulacni polatek zajistil neco jineho, tak bdete :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tomáš Mihál 06. 08. 2009 09:03)

6. 8. 2009 22:28 | standa

regulacni poplatky potrebuji jen nenazrani doktori a byl to napad ods je zavest. ze se nejvic svezly na duchodce byla take chyba ods. tak jaky populismus cssd, kdyz se tomu rath snazi zabranit..
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

6. 8. 2009 16:40 | gulič

To je celkem dobré zjištění, a co mi pacienti, jenž máme do krajských nemocnic a lékárem, poněkud dále než jiní, kdo mi zaplatí? Pan Rath , se zalíbil jen části občanům, nejen že s vracením poplatků nesouhlasím, ale to beru jako diskriminaci. Jak k tomu příjdeme? Když někde vezmou peníze za dluhy či nezaplacené pokuty, nastoupí ochránce diskriminovaných, radoby ministr Kopcáb, pro koho se ptám, ještě jsem neslišel jeho názor. Což je zarážející. Člověk který si se vším rady. Je to varování před volbami. Prosím myslete až budete volit, na to aby bylo néně Rathů a Kocábů. Česku zdar
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

6. 8. 2009 16:31 | Jan Kirchner

Bohužel právě značný počet lidí v důchodovém věku často zdravotní služby využívají víc než v nezbytné míře. Tím nechci nikterak naznačit omezení péče, jen omezení plýtvání. Vážněji nemocní jsou bezpečně kryti stropem platným pro poplatky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (David 06. 08. 2009 13:23)

6. 8. 2009 16:26 | Jan Kirchner

Podle mého názoru je to nejen vyhozených 220 mil.Kč ale také zajisté dalších peněz - nákladů způsobených zmrzačením regulačního systému. Regulační poplatky jsou to aby REGULOVALY zbytečně vyžadovanou péči a léky. Podle všech dostupných statistik tak skutečně fungují a již ušetřily miliardy Kč v součtu. Rovněž jsem neslyšel ani nečetl o jediném případu občana, který by díky regulačním poplatkům jakkoli trpěl.
Díky regulačním poplatkům, ČSSD a komunisty tak odmítaným, se mohla zlepšit péče o těžce nemocné a vylepšilo se hospodaření zdravotních pojišťoven. Výsledkem je jasný přínos pro pacienty.
ČSSD se pouze z důvodu laciného populismu nalákat některé vrstvy obyvatel na opatření, které je ve svém důsledku hrubě poškodí. Toto by si měli voliči ČSSD uvědomit. Obzvláště pro staré a nemocné lidi by zvolení ČSSD mělo velmi špatné důsledky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

6. 8. 2009 14:45 | MoB

Nesouhlasím s proplácením poplatků kraji. Nevyužil jsem to, a ani bych to nevyužil. Určitá malá forma spoluúčasti je nezbytná - částečně ekonomicky, ale hlavně a především psychologicky. Jak je něco "zadarmo", těžce se tím plýtvá. Viz léky a mnoho dalších příkladů nejen z oblasti zdravotnictví.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

6. 8. 2009 14:34 | Spekulace

Učnice v oboru kadeřnice prý stříhají v rámci praktické výuky zdarma. A učňové třeba v oboru kuchař-číšník asi také obsluhují v rámci praxe v určitých restauracích zdarma - bývají tam levnější obědy třeba právě pro důchodce. Tak by třeba nedostudovaní medici mohli také zkoušet léčit důchodce i bez poplatků.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

6. 8. 2009 14:16 | RaPel

Já nevím jak vy, ale já za nezdravotnické služby normálně platím. Vy máte holiče, který po vás nechce peníze?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (57 let 06. 08. 2009 11:40)

6. 8. 2009 13:23 | David

Nesouhlasím z proplácením poplatků, protože to zase zaplatíme všichni. Vyjímku by měli dostat pouze ti, kteří jsou v důchodovém věku a nezaopatřené děti, studenti. Všichni ostatní jsou v produktivním věku proto nevidím důvod proč si návštěvu lékaře neuhradit ze svého.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

6. 8. 2009 11:40 | 57 let

proplácení nepovažuji za dobrou věc, spíše bych byl za zrušení...a na druhou stranu, proč se neplatí poplatky všude? třeba ve službách? dostali bychom kvalitnější obsluhu a zacházení...určitě by to nikomu nevadilo, žejo
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

6. 8. 2009 11:32 | Petra Pittauerová

S přístupem ČSSD v této oblasti naprosto nesouhlasím. Jedná se o příšerný populismus a nesmyslné vyhazování peněz nás všech. Naše zdravotnictví regulaci potřebuje, poplatky fungují. Pokud jsou pro některé skupiny obyvatel neúnosné, tak je to třeba řešit systémově a ochránit ty, kteří to potřebují a ne vyhazovat peníze z okna těm, kteří prostě mají čas se tam postavit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

6. 8. 2009 11:07 | čer čil

jsem v PID a poplatky mi nevadí ba naopak dostává se mi dražší,lepší léčby.Ti co nejvíc nadávají stejně jak vyjjdou od lékaře hned míří k trafice a nebo do knajpy a uvalí xkrát víc za cigára a chlast.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

6. 8. 2009 9:03 | Tomáš Mihál

Naprostá nehoráznost. Kvůli třicetikorunám ještě nikdo neumřel hlady, tak nevím proč by se měli proplácet.Co u nás existují poplatky, tak nemocnice nakoupila spoustu super moderních užitečných strojů. Zlepšili se služby, strava, prostě všechno. I pojišťovny dávali na prevenci 1500 Kč za rok. Což znamená 50 x u lékaře. Ty peníze se daly využít daleko lépe například na rozvoj nových pracovních míst, které v dnešní době uvítá daleko více lidí než populistické poplatky. Lidi, uvědomte si za jakou cenu dostáváte drobné! Pak zase můžete jít volit komunisty a sociální komunisty, kteří jen mrhají našemi penězi, místo aby projektovali užitečné věci
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+24
Líbí
Nelíbí

Zobrazeno všech 15 komentářů

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK