Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poraďte Janotovi, jak seškrtat státní rozpočet

Ministerstvo financí bude muset tvrdě škrtat ve státních výdajích, aby udrželo schodek státního rozpočtu pod 200 miliardami korun. Jenže na více než 80 procent výdajů nesmí sáhnout. Kde by tedy měl nejvíce šetřit? Poraďte ministru financí a přečtěte si rady ostatních.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 5. 2009 7:19, Toufar

Dokončit reformu veřejné správy na ústředních orgánech, tzn. snížit cca o třetinu úřednictvo a tím i náklady, které předpokládala reforma veřejné správy, kdy vznikly kraje v roce 2000 a převzaly kompetence. 7 roků to trvá a výsledek je nula. Naopak se ještě plýtvá na zřizování policejních ředitelství,státních zastupitelství a soudů ve všech krajích tj. dvojnásobné množství. Podívat se na další podobné hospodaření jako je případ presidenta NKÚ, věřím, že to není osamocen.

Reagovat

 

+16
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

30. 5. 2009 13:19, zdenda

tento přispivatel má pravdu nejhorší ministr financí socdemák Sobotka nás navždy zahrabal do chudoby a jestli znovu budou paroubkovci zvoleni tak nám pomuž pánbůh

Reagovat

 

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Syslus Modrobulvus 28. 05. 2009 12:46)

Další příspěvky v diskuzi (32 komentářů)

29. 5. 2009 9:05 | comment

Citace - CML11 / 29.05.2009 06:33

Vysoká míra přerozdělování nám zajišťuje relativní sociální smír. Jak vypadá fungování státu s nižší mírou přerozdělení můžete vidět na USA. Myslím že je to příklad spíš odstrašující a není hodný následování.
To ale není příliš rozšířená myšlenka. Naopak, panuje většinový názor, že USA je nejrozvinutější ekonomika na světe a její obyvatelé se mají velmi dobře až nejlépe ze všech. Vzhledem k tomu, že si to myslí dokonce i sami obyvatelé této země, bych Vašemu názoru příliš velkou váhu nepřikládal.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (CML11 29. 05. 2009 06:33)

29. 5. 2009 9:08 | comment

Citace - cml11 / 29.05.2009 06:37

Zrušit výdaje na armádu? V dnešní době, kdy se může něco semlet docela snadno? Kdepak, k tomu bych se nepřihlásil.
Problém je v tom, že naše armáda je stejně pro reálné použití zcela nevhodná (a to zhruba už od roku 1938). Pokud se něco semele, bude stejně jen přihlížet, tak jako vždy. Nic jiného by ani dělat nemohla, jeji velikost i vliv je zcela zanedbatelná. Tudíž se dá za zbytečnou považovat velice snadno.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (cml11 29. 05. 2009 06:37)

29. 5. 2009 11:02 | Stanislav

Divím se Janotovi, že se nechal přesvědčit a rozhodl se převzít odpovědnost za totálně děravý rozpočet především na straně přijmů. Východiskem jsou jen dvě možnosti. První je zvednout daně a poplatky těm, kdo ještě stále věří tomuto prohnilému systému a vytváříí spotřební hodnoty a tím doříznout už tak ohlou větev příjmům v dalších hubených letech. Ta druhá spočívá v ořezání pečené kýty ( státního aparátu a soc. výdajů) až na kost. Problém je, že ani pro jedno nemá Janota mandát, takže státní pokladna bude dále jen vyhnívat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

30. 5. 2009 11:58 | RomanH.

Vyházejte asi tak 20000 státních úředníků.Těm zbylým přidejte práci za ty propuštěné.Pokud nebudou chtít konečně pracovat více,vyhoďte je také.Úspora bude několik miliard ročně.Většina státních úředníků se stejně v práci fláká a zneužívá služebních aut a počítačů k soukromým účelům.Toto je postup běžně používaný v soukromém sektoru a je velmi osvědčený.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

30. 5. 2009 13:19 | zdenda

tento přispivatel má pravdu nejhorší ministr financí socdemák Sobotka nás navždy zahrabal do chudoby a jestli znovu budou paroubkovci zvoleni tak nám pomuž pánbůh
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Syslus Modrobulvus 28. 05. 2009 12:46)

31. 5. 2009 11:51 | Petr S.

Navrhuji výrazně snížit mzdové výdaje v rozpočtové sféře, tzn snížit tabulkové platy těchto cca 800 tisíc zaměstnanců o 15 %.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

11. 6. 2009 18:45 | Vierek M.

Tak myslím, že je dobré začít šetřit u těch nahoře, ted razantně snížit platy a další prebendy poslancům i senátorům. zatrhnout jim zbytečné výlety po světě, stejně na ně nikdo není zvědavej... a pak pročistot armádu státních úředníků na ministerstvech a dalších státních kolosálních úřadech..
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

14. 7. 2009 14:23 | Tomáš

Nezapomeňme také na částečné invalidy, kteří zneužívají nynější sociální systém a nemalou mírou zatěžují rozpočet se svými invalidními důchody!!! Dnes asi platí místo přísloví "co Čech to muzikant" přísloví "co Čech to invalida". Je to nejlepší vstupenka (po padesátce) na "jistotu" před starobním důchodem. Znám i takové, kteří jsou částečně invalidní a přitom sami postavili rodinný dům!. Chodí do práce, kde si v profesi svářeč vydělává 25.000,-Kč měsíčně a k tomu pobírá ještě částečný invalidní důchod. Houby zle i v krizi... však oni Ti hlupáci podnikatelé na mne vydělají.... Samozřejmě je třeba rozlišovat např. lidé na vozíku, po infarktu, nemocní rakovinou a jiné těžce nemocné případy! U nás to ale funguje tak (u částečných invalidních důchodů), že kdo má známého lékaře, ten mu zařídí nález a dostane se do "ligy částečného invalidního důchodce". Když mluvím se známými, každý se mi diví, že ještě jako podnikatel v 55 letech pracuji a nejsem v částečném invalidním důchodě!!! Co dělají kontrolní orgány????
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

23. 8. 2009 11:54 | Judr.Zdeněk Ščerba

Všechny dávky, mimo důchodů,ať už se nazývají dávky,renty, výsluhy, doplatky atd., omezit datem pobírání do dne obyklého nároku na důchod daný ve společnosti, nejdéle však do 63 let věku. Bude tím zohledněno, že společnost chápe různými dávkami, nemožnost jedince se v určitém věku zařadit do pracovního procesu, vzhledem k přechozí kvalifikaci, avšak jen do 63 let věku a pak nastupuje princip solidarity, kdy je nadále pobírán jen důchod.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

23. 8. 2009 21:48 | Daniel

Doporučil bych p. Janotovi, pokud bude škrtat , at myslí na nemocné invalidní občany na vozíku, nevidomé, ochrnuté - těm valorizovat důchody, aby měli na nájemné , na jídlo a na léky -.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

14. 10. 2009 6:49 | Levičák

Musím reagovat na tento příspěvek.Já sám jsem si poctivě odkroutil ty ještě poviné 2 roky základní vojenské služby.Skřípěl jsem zuby,ale vše jsem překonal.Z pozdějšího pohledu jsem pochopil,že to co se mi zdálo být vojenským drilem bylo třeba.Vojenská služba učila mladé muže samostatnosti,pořádku a určité zodpovědnosti.Měli jsme tam také maminčiny mazánky,kteří si neuměli ani ustlat,dostávali snídaně málem do postele.Na konci vojny se již uměli o sebe postarat.Proč to píši.Tehdejší armáda měla dobrou výzbroj,týlové zabezpečení a za sebou hromadu vycvičených "záložáků",které bylo v případě nutnosti možno povolat k obraně republiky a armáda byla hojně využívána na pomoc při žních,živelných pohromách,výstavbě železnic apod.Nedovedu posoudit,zda by nám při velikosti naší země byla v případě napadení co platná.Armáda měla ve své výstroji polní kuchyně,polní pekárny,sklady tzv.nedotknutelných zásob,které v případě konfliktu měli pomoci vojákům přežít než začnou fungovat polní kuchyně a pekárny apod.Dnešní armáda tzv.záložáky nemá a ostatní vybavení bylo rozprodáno ve vojenských bazarech.Těch asi 30 000 profesionálních vojáků s 30 tanky - údajně super zmodernizovaných,pár letadly by nás dle mého názoru mohla bránit tak možná půl dne.Povolané zálohy by se asi běhěm jednoho dne naučily vše potřebné a možná by začaly bojovat také?To dost pochybuji.A máme vůbec armádu?Nebo jsou to žoldáci v cizích službách a jsou tu hlavně na úplně jinou činost.Tomu,že za nás bojují v Afghanistanu nebo Iráku může věřit jen blázen.A že se v dnešní době může semlet něco snadno?Samozřejmě že může.To se mohlo vždy.A kdo na nás půjde,Ti z východu,nebo Ti ze západu,nebo naši sousedé?Je to totiž úplně jedno.I když jsme v NATU,jsme tak jako dříve nárazníkový rošt pro válčení těch mocnějších.A víme již od druhé světové války,že veškeré sepsané smlouvy o pomoci,ať je podepíše kdokoliv jsou tu proto,aby se porušovaly.Takže mi z toho vychází,ne armádu úplně zrušit,ale silně jí seškrtat výdaje.Proč je zdraví lidí v dnešní době obchodem a má být tzv.ziskové a armáda ta nemusí být zisková a jen nám ubírá z kapes,jak říkal Jan Werich na fedrpuše,šněrovačky a šavličky?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (cml11 29. 05. 2009 06:37)

14. 10. 2009 7:11 | Levičák

Je pravda,že ne se všemi škrty pana Janoty souhlasím,hledal bych v některých případech zcela jinde,ale je také pravda,že pan Janota pěkně ODS,ČSSD,stranu zelených,lidovce i ostatní pěkně štve.Stále se těší na to,jak budou konečně zase vládnout a volají po tom,aby už tady zase byla politická vláda.Naopak,potřebujeme jako sůl vládu nepolitickou,vládu odborníků,která nebude hledět na stranickou příslušnost a bude se řídit zdravým rozumem a ekonomickými pravidly.Nebude podléhat politickým tlakům,lobování atd.Ale bohužel,v tomto systému to ani nejde.Co mělo být rozkradeno je rozkradeno a zbývá jen ždímat peníze z lidí až do úplného krachu.Občas mám možnost se dostat k různým informacím a je mi z nich na nic.Výběrová řízení na velké zakázky se řídí jenom výší úplatku osobám,které o nich rozhodují,cena úplatku je již samozřejmě započítána v ceně projektu,aby firma,která o zakázku usiluje nepřišla o zisk,nedávají se již úplatky v penězích,ale v cihličkách zlata,platební morálka zadavatelů zakázek,včetně státu neexistuje,běžné je,když chce subdodavatel zaplatit za provedenou práci,je mu navrženo,aby přenechal 20 - 30 % zisku hlavnímu dodavateli a pak dostane zaplaceno.Možná je to jedna paní povídala,spíše však,na každém šprochu,pravdy trochu a je smutné,kam jsme se to dostali.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (vladislav skalicky 28. 05. 2009 20:51)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 500 695 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Vostatek

ekonom

Tomáš Matějček

podnikatel, Miton

Jaroslav Vostatek
ÚSPĚŠNOST
60,00 %

z 15 duelů
×
Tomáš Matějček
ÚSPĚŠNOST
57,14 %

z 14 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK