Střídání v UniCredit Bank: Iannaccone místo Iannoneho

| rubrika: Aktuality | 8. 4. 2020 16:20

Marco Iannaccone

Novým místopředsedou představenstva společnosti UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia byl jmenován Marco Iannaccone. „Změna je platná od začátku dubna v souladu se schválením regulátora,“ říká mluvčí Petr Plocek.

„Marco Iannaccone, který dosud působil jako výkonný a provozní ředitel v turecké Yapi Kredi, nahradí ve funkci Paola Iannoneho, který po jedenácti velmi úspěšných letech ve vedení banky dokončí svoji misi a bude pokračovat v podpoře představenstva banky v roli seniorního poradce,“ upřesňuje mluvčí.

Marco Iannaccone vystudoval ekonomii na univerzitě v Benátkách, titul MBA získal v Clemsonu v USA. Kariéru zahájil v prestižních poradenských firmách. Od roku 1999 začal pracovat v oblasti privátního a korporátního bankovnictví.

Do skupiny UniCredit nastoupil o tři roky později a postupně působil na seniorních manažerských pozicích v oblasti strategie, rozvoje obchodních oblastí nebo fúzí a akvizic v zemích střední a východní Evropy. V polské Bank Pekao, která byla v té době součástí UniCredit, zastával pozici místopředsedy představenstva a finančního ředitele. Od roku 2016 byl náměstkem generálního ředitele v maďarské UniCredit Bank, poté výkonným a provozním ředitelem v turecké Yapi Kredi.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.